
Він такий різний: від милого сільського стилю до респектабельної атмосфери. Він вабить простотою і заворожує витонченістю. Англійський стиль! Кому в ньому буде комфортно?
Цей напрямок формувався протягом багатьох століть, об’єднуючи все найкраще з різних течій. Сьогоднішній англійський інтер’єр — це стримана розкіш, консерватизм, данина поколінням, витончений консерватизм.
Характерні риси.
Обстановка.
Атмосфера, що асоціюється з героєм детективів А.К. Дойля, створює відчуття витонченого смаку, а камін і бібліотека наповнюють затишком, шармом, аристократизмом. Тут характерна особлива стилістика, натуральні матеріали, теплі тони, акцент на розкіш, антикваріат, картини.

Обов’язковим атрибутом англійського інтер’єру є камін. Він може бути справжнім або штучним, з каменю або обшитий деревом, дров’яний або електричний. Його прикрашають, милі серцю господаря, штучки, голова тварини, геральдика сім’ї або картина.
Традиції.
Великобританія пройшла через безліч воєн, битв для того, щоб стати Великою державою. Її історія зберігає і шанує пам’ять про своїх предків, дбайливо ставлячись до минулого. Тому даний стиль відображає чуйне ставлення до деталей. Стіни їхніх будинків з гордістю демонструють спадщину предків, виражене в картинах, портретах, антикваріаті.
З покоління в покоління передаються пам’ятні речі, які знаходять почесне місце серед інших речей.
Елегантність.
Вона простежується всюди: дорогі меблі з цінних порід дерева, шкіра, натуральний камінь, текстиль. Форми ніжок у меблів виконані на романтичний лад: округлені, опуклі, різьблені. Інтер’єрі не сприймає химерності, хвастощів, гордині. Все розкішно, але без явного натяку на багатство.
Англійці не хизуються своїм достатком, але їх будинок наповнений старовинними речами, що несуть цінність, історичне значення.
Відтворити такий дизайн можна в заміському будинку або квартирі, дотримуючись деяких правил.
- Колір.
Для такого інтер’єру переважні натуральні, благородні відтінки деревних тонів, з вкрапленням теракотового, коричневого, зеленого, бордового кольорів. Деякі напрямки стилю віддають перевагу світлим, пастельним тонам. Для контрасту підійдуть шпалери з візерунками: смужкою, кліткою, дрібними квітами.

- Матеріали.
Консервативні англійці використовують тільки природні матеріали для оздоблення стін, підлоги, стелі, меблів. Фаворитом є дерево. Воно всюди: в оформленні стін, покритті для підлоги, сходів, стель.
Замість звичних шпалер стіни обшивають дерев’яними панелями повністю, або частково. Для кабінету або бібліотеки, де більшу частину простору займають книжкові полиці, можна задіяти: щільні шпалери, з геральдичним візерунком; молдинги, виступаючі роздільником між різними поверхнями.
Взагалі, в сьогоднішньому інтер’єрі такого стилістичного напряму, гармонійно поєднуються два види обробки — дерево або шпалери. У другому випадку, вибирають пастельні тони, відтіняють їх золотом, наповнюють м’якими меблями. Тут характерне помірне використання вензелів, текстилю з квітковим принтом, колон, бахроми.
- Меблі.
Диван Честерфілд, кушетка «Loveseat», камінні крісла, масивні письмові столи, банкетки, грізні шафи, витончені туалетні столики — це візитна картка стилю. Якість не викликає сумнівів, надійна, перевірена часом, додає статусності.
Обов’язково вигнуті лінії спинок, ніжок, підлокітників. М’які спинки дивана, узголів’я, стільців, прошиті гудзиками або облямовані різьбленим орнаментом.
- Декор.
Об’ємна люстра з кришталевими краплями, картини, старовинний підлоговий годинник, статуетки, книги, портрети, реліквії, канделябри — це безперечні атрибути англійського стилю.
Таке оформлення квартири (заміського будинку) підійде консервативным людям, які поважають традиції, чуйно відносяться до вишуканих речей. Оточити себе таким інтер’єром — означає відректися від упередженості, зарозумілості, прагматизму.