
HI-TECH або High Technology — це напрямок в дизайні, яке почало свій розвиток з модернізму. Адже інтер’єр в такому стилі є, в першу чергу, сучасним, а вже після функціональним, урбаністичним, екстравагантним. В інтер’єрі використовуються сучасні матеріали, високі технології, неординарні прийоми і способи обробки.
Наздогнати даним напрямком, практично, неможливо, оскільки наука і технологічний прогрес розвиваються, винаходячи і впроваджуючи в наше життя все більше нових технологій. Хай-тек все частіше викликає бурю емоцій: опір, нерозуміння, обурення, але для розуміння потрібен час.
Основні принципи для втілення

Щоб створити у себе в квартирі дизайн в стилі хай-тек, потрібно прийняти той факт, що це «виллється в копієчку». Тому що простір буде наповнене дорогими матеріалами, сучасною технікою, функціональними прийомами «розумний будинок». Але інтер’єр в такому стилі завжди буде залучати, інтригувати, викликати захват, дивувати.
Прямі лінії. Даний напрямок не терпить мережива, хитромудрих конструкцій, кремових хмар. Це простота в дрібницях, але якість у виконанні.
Колір. Білий — основний фон для квартири в стилі хай-тек. Хоча все більше дизайнерів віддають перевагу сірому або чорному. Білий колір став класикою, як би парадоксально це не звучало.
Світло. Характерним для цього дизайну є достаток світла, причому не тільки природного, але і штучного.
Матеріали. Основні матеріали, використовувані для обробки — це метал, скло, пластик, бетон, цегла, плитка, керамограніт, дерево (рідко).
Функціональні елементи. Hi-Tech віддалено за своїми принципами схожий зі стилем лофт. Оскільки вони схожі наявністю таких елементів, як вентиляційні системи, труби водопроводу і каналізації, сходи, ліфти або підйомні конструкції безпосередньо всередині житлового простору.
Чітка функціональне навантаження на зони приміщення. Прагматично розділяється загальна площа квартири, заперечуючи змішання функціональних зон.
Відмінні риси інтер’єру Hi-Tech

Відсутність декору. Даний напрямок не терпить сусідства з класикою, еклектикою, готикою і іншими напрямками. Для оформлення допускається чорно-білі картини в вінтажних рамах, картини напрямки кубізм (в стриманих тонах), конструкції з металу, труб, скла. Допускається наявність акваріума, каміна (у відповідному стилі), контрастною підсвічування меблів, панорамні вікна.
Функціонал у всьому. Кожен елемент такого інтер’єру несе в собі смислове навантаження. У меблів допускаються модульні конструкції для зберігання, що вбудовуються системи, геометрично правильна м’які меблі. Причому форма може бути прямий або плавно закругленою.
Конструкції. Скляні стелажі, металеві підвісні конструкції, розсувні системи — все це допускається. Вітаються розсувні двері замість звичних, а міжкімнатні виконують з оргскла матового або тонованого. Такі системи дають можливість розділяти або об’єднувати простір.
Декор вікон. Яскравою рисою хай-тека є великі панорамні вікна, які є продовженням квартири. Тому завішувати їх складними текстильними композиціями не рекомендується. Припустимо присутність жалюзі, ролети, римської чи нитяною штори.
Сучасність. Найважливіша складова даного інтер’єру-це сучасність технологій, застосовуваних у формуванні приміщення, наповнення. Клімат контроль, зволожувачі повітря, контроль попадання денного або ранкового світла, система відеоспостереження, теплі підлоги, системи підтримки мікроклімату і багато іншого. Сучасні технології дозволяють втілити це в життя, спрощуючи повсякденні турботи.
ХХ століття стало стартовим для стилю Хай-Тек, впроваджуючи нові технології, придумуючи як спростити життя людини, винаходячи роботів-помічників. Даний дизайн завжди здавався злегка космічним, нестандартним, що завжди приваблювало, притягувало погляд. Білий хай-тек є чистим аркушем паперу, що дає можливість розфарбовувати Ваш день в різні, яскраві фарби.