
Придбання нерухомості в будинках до здачі їх в експлуатацію пов’язане з ризиком, що новобуд не буде добудований через непередбачені обставини. Серед них є як економічні (криза), так і природні і техногенні (надзвичайні ситуації) фактори. І якщо перші можна прорахувати, другі часто не залежать ні від забудовника, ні від кого-небудь ще.
Чи не добудовують будинки зазвичай дрібні компанії, для яких це перший проект. Великі забудовники, хоча не застраховані від мінімального ризику виникнення надзвичайних ситуацій, дають максимальні гарантії того, що будівля буде здано в терміни. І ці гарантії підтверджуються документально.
Дозвіл на будівництво

Особливу недовіру у покупців викликають новобудови на стадії котловану. Це нульовий етап зведення будинку, під час якого закладається фундамент майбутньої будівлі і стартують продажі житла. Основною перевагою покупки квартири на стадії котловану є низька ціна. Вона в середньому в два рази дешевше підсумкової вартості.
При цьому покупцям варто знати, що забудовник не має права почати будівництво без наступних документів:дозвіл на будівництво;документальне підтвердження володінням земельною ділянкою.
Сама наявність цих паперів ще не гарантує, що будинок буде зданий в терміни, але говорить про те, що юридично все в порядку.
Реклама
Компанії з хорошою репутацією завжди на слуху. У них багато реклами в громадському транспорті, Інтернеті і т.д. Довіра виникає на підсвідомому рівні, але також має юридичні підстави. За Законом України «Про рекламу» забудовник має право запускати рекламу тільки в тому випадку, якщо має всі ліцензії та дозволи на будівництво. Таким чином, якщо ви бачите рекламне оголошення компанії про зведення житлового комплексу — ви можете їй довіряти.
Важливо! Перевірити наявність всіх документів самостійно теж не завадить. Якщо забудовник готовий надати дозволи на першу вимогу — це теж хороший знак.
Відкрита документація про ведення бізнесу

Факти про компанію-забудовника, які говорять про те, що купувати квартиру в новобудові цього підприємства небезпечно:
фірма знаходиться в процедурі банкрутства;фірма і / або її засновник беруть участь в судових процесах або на них раніше були подані судові позови;попередні проекти фірми не були здані в терміни або взагалі не були здані.
Перевірити документацію, що підтверджує ці факти, можна самостійно, але для більш глибокого юридичного аналізу паперів варто звернутися до адвоката. Спеціаліст проведе юридичне розслідування і висловить експертну думку про те, чи безпечно купувати таку нерухомість. При цьому краще залучити стороннього юриста, а не нотаріуса від забудовника.
Договір купівлі-продажу
Головна особливість покупки житла в новобудові — це оформлення договору придбання нерухомості. До здачі будівлі в експлуатацію юридично його і всіх квартир в ньому не існує. Через це оформити стандартний договір купівлі-продажу неможливо. Замість цього пропонуються альтернативи:договір пайової участі;житлово-будівельного кооперативу;переуступки;попередній.
Перший варіант використовується найчастіше. Все, що в ньому прописано — це ваші додаткові гарантії. Так, в договорі пайової участі вказуються терміни здачі будинку, а також можна визначити відповідальність компанії-забудовника, якщо вони будуть зірвані. Крім того, окремо від договору можна зробити страхування вкладень. Особливості цієї процедури обумовлюються індивідуально з юристом.