
Малогабаритне житло — відмінне рішення для тих, хто шукає недорогу і сучасну квартиру. На ринку представлені два типи таких площ: гостинки і студії. У них багато спільного, але є ряд істотних відмінностей. Щоб розібратися, яка з квартир підходить більше особисто вам, потрібно ознайомитися з поняттями кожної з них.
Що таке гостинка?
Житло, що складається з однієї кімнати, невеликий, приєднаної до неї, кухні, і суміщеного санвузла (на одних господарів) називають гостінкой або КГТ (кімната готельного типу). Їх площа займає від 10 до 25 кв. м. Кухня не є повноцінною кімнату, а зроблена у вигляді ніші або прибудови площею до 7 кв. м. Інші особливості КГТ:
відсутність балконів або лоджій;
коридорна система — розташування відразу кілька гостінок в одному коридорі будинку;
стандартне планування кімнат — вона різниться в різних будівлях, але в цілому традиційна;
площа санвузла не більше півтора квадратів — може включати або душ, або ванну.

Хоча кімната готельного типу — це малогабаритне житло, на відміну від гуртожитку воно ізольоване. Переваги КГТ:ціна;великий вибір пропозицій на ринку;оптимальна житлоплощу для здачі в оренду (так як житло часто знімають студенти і молоді сім’ї, яким не потрібно багато місця).
Недоліками вважаються такі особливості:
мало простору — великій родині буде тісно, при цьому мала квадратура ідеальна для одного-двох чоловік;
немає повноцінної кухні — навіть окрема кімнатка займає максимум 6 кв.м. і вміщує тільки спрощений функціонал (маленький столик, може не бути раковини і / або духовки); при цьому на ній зручно готувати, оскільки все виявляється під рукою.
Що таке студія?
Сучасна масштабована гостинка — це студія. У ній може бути кілька кімнат, також є невелика кухня і санвузол. Основна особливість квартир-студій — відсутність внутрішніх перегородок між житловими приміщеннями (тільки двері в душ і туалет). При цьому в будівельних нормах визначення студії немає, тому її часто плутають з гостінкой.

Студії існують в різних цінових сегментах ринку. Це можуть бути квартири невеликого метражу (10-25 кв. М. Як КГТ) або великі житлоплощі в елітних будинках. Якщо перепланувати «хрущовку» або «брежневка», прибравши з неї внутрішні перегородки — це теж буде студія. Особливості цього типу житла:
вільний простір і планування — є багато сучасних дизайнерських ідей оформлення студій за допомогою кольорового зонування, вдалою меблювання і т.п .;
вартість на 10-25% нижче, ніж у однокімнатних квартир того ж класу — можна придбати студію більшої площі, ніж стандартний житло за ту ж ціну;
можливість встановити внутрішні перегородки в ході ремонту — а якщо використовувати переносні ширми, планування можна змінювати частіше;
може вміщати відразу два поверхи.
Плюси студії:
бюджетность;
візуальний простір (ідеальне рішення для людей, яким подобається мінімалізм в інтер’єрі);
можливість оформляти і переобладнати квартиру практично як завгодно.
Серед недоліків часто відзначають такі моменти:
складно усамітнитися — це можна виправити вдалим зонуванням;
всі запахи з кухні відразу з’являються в житловій кімнаті — проблема в сучасних студіях вирішена встановленої хорошою витяжкою; крім того, багато молодих людей зараз вважають за краще доставку їжі готуванні;
не підійде стиль бароко в інтер’єрі — громіздке розкішне оформлення зробить житлоплощу візуально тісніше, тому власники студій частіше вважають за краще модний лофт або практичний мінімалізм.
Що купити?
У квартирах-студіях зручно збиратися великими компаніями, влаштовувати вечірки або на самоті займатися творчістю. Для поділу простору в такому житлі ставлять перегородки-ширми, фарбують стіни і підлогу в різні кольори (так звані блоки), створюють подіуми, використовують фотошпалери і дзеркала.
У студії можна реалізувати найсміливіші ідеї, тому вони так добре підходять творчим, товариським людям, для яких стіни — це зайві кордону. Ідеальна така житлоплощу для музикантів, яким потрібно багато простору для акустики і інструментів. Художники в студіях часто влаштовують майстерні.
Тим, кому без особистого простору і можливості ізоляції стає незатишно, краще придивитися до готельного типу. Вони більш традиційні, але пропонують вже готовий інтер’єр, який залишається тільки меблювати.
Для сімей з дитиною є перевага у виборі обох типів житла. У разі студії малюк завжди на виду, за ним зручно стежити, але в гостинці є можливість зробити йому окремий відокремлений кут, особистий простір. Втім, велику студію можна переобладнати під квартиру.
Для сімей з домашнім улюбленцем все більш однозначно: в студії локалізувати собаку після прогулянки складніше — вже через 5 хвилин сліди брудних лап з’являться на дивані або паркеті в імпровізованій залі. А ось в гостинці невелика тварина містити цілком зручно.