Пока оценок нет! Не понравилосьТак себеНормальноХорошоОтлично
Загрузка...

Дата публикации: 21.08.2020

Просмотров:

Чи можуть вкладення в нерухомість забезпечити безбідну старість

Погано налагоджене соцзабезпечення в Україні призводить до того, що люди переживають про те, як жити на пенсії, вже в молодому віці. І правильно роблять – передбачити «подушку безпеки» коштує, особливо зараз, коли частина роботодавців навіть не оформляє співробітників офіційно, тому ніяких відрахувань до пенсійного фонду не відбувається.

Традиційний спосіб накопичень – відкладати гроші – в цьому випадку не працює: ви збираєте нема на телефон або нову камеру, тому за такий термін велика частина заощаджень знеціниться. Спосіб надійніше – покласти в банк. Але відсотки за депозитними вкладами не такі великі, плюс залишається ризик, що і банк збанкрутує і заощадження підуть в нікуди.

Найвигідніший вид отримання пасивного доходу – інвестиції. Залежно від об’єкта вкладень, це може бути складний вид діяльності, що вимагає постійного нагляду. Але це не актуально, якщо ви вкладаєте в нерухомість – тут все дуже просто.

Як працюють інвестиції в нерухомість

Звичайні люди купують житло, щоб в ньому жити, інвестори купують житло, щоб здавати його в оренду або перепродати пізніше за вищою ціною. Так само вчинити можна і з комерційною нерухомістю, але прибутковість житлової розрахувати простіше, тому комерційні приміщення в цій статті розглядати не будемо.

Інвестори в житло отримують прибуток в два етапи:

 • купують об’єкт;
 • здають орендарю.

Третій крок – перепродаж – опціональний, оскільки виставити квартиру на продаж можна в будь-який час. Ринок нерухомості не такий динамічний, як, наприклад, фінансовий. Якщо ви вирішите продавати, робити це потрібно буде неспішно. Різко ринок нерухомості ніколи не обвалюється і більш того – завжди гарантовано залишається на плаву, адже людям завжди потрібно, де жити.

Важливо! Заробіток на нерухомості – зрозумілий і відчутний механізм. Саме тому його найчастіше вибирають новачки в інвестуванні. Комерційна нерухомість вимагає додаткових аналітичних навичок, але житлова прибуткова в будь-якому випадку – навіть якщо не перепродавати об’єкт, весь час, поки він буде перебувати у володінні, його будуть знімати в оренду.

 

Чи можуть вкладення в нерухомість забезпечити безбідну старість

Який дохід приносять квартирні інвестиції

Ліквідність квартирних інвестицій залежать від того, в який об’єкт ви вклалися. Ринок вторинного житла в середньому показує прибутковість 8%. Максимально ліквідні відносно нові домівки (не дореволюційної і не радянської споруди) в центрі міста. Але і для них найвище значення прибутку досягає лише 10%.

Набагато більш дохідні вкладення в первинну нерухомість, тобто новобудови.

Важливо! Не плутайте покупку квартири в новому будинку у забудовника (первинний ринок) від купівлі апартаментів у попереднього власника. Навіть якщо будинок новий, це все одно буде вторинка.

Прибутковість невеликих квартир в новобудовах (найбільш затребувані варіанти у потенційних орендарів) становить 16% річних в доларах. Це дозволяє окупити інвестиції в середньому за 6-9 років.

Чи можуть вкладення в нерухомість забезпечити безбідну старість

Як вкластися в нерухомість, щоб забезпечити безбідну старість

Вкладення в нерухомість вигідні з кількох причин:

 • цим бізнесом не треба активно займатися (навіть пошук і заселення орендаря можна передати керуючої компанії);
 • високий стабільний дохід;
 • можна передати у спадок.

Якщо все зробити грамотно, такі інвестиції будуть не просто приємною надбавкою до пенсії, але повноцінним пасивним заробітком. Для цього:

  1. Співпрацюйте лише з перевіреними і надійними компаніями-забудовниками. Це підприємства з досвідом на ринку, які здають свої проекти в термін. Про те, як вибрати забудовника для співпраці читайте в інших статтях блогу. Грамотний вибір компанії зведе ризик втрати інвестицій до нуля.

 

 • Вкладайтеся на ранніх етапах будівництва будинків. Це допоможе зменшити розмір інвестицій до 50% без зменшення розмірів прибутку.

 

 1. Реінвестуйте прибуток. Один високоліквідний об’єкт окупиться через 6 років. Ці гроші можна пустити в оборот, купивши нову нерухомість. Два об’єкта принесуть вам прибуток рівну вартості однієї квартири вже через 3 роки. Таким чином, до моменту виходу на пенсію, ви будете володіти повноцінним бізнесом по здачі нерухомості з високим рівнем доходу.

Не забувайте також і про правила здачі:

 • швидше за все здаються малогабаритні смарт-квартири, вони ж в перерахунку на співвідношення вартість нерухомості-вартість оренди, виходять найбільш ліквідними;
 • одне з найголовніших вимог орендарів – транспортна розв’язка, тому шукайте об’єкти поруч з метро;
 • упевніться що в квартирі є все необхідне: меблі і побутова техніка;
 • стежте за станом житлоплощі і будьте завжди на зв’язку з квартиронаймачем, щоб допомогти при виникненні проблем.

Останні два пункти можна повністю перекласти на плечі керуючої компанії. Це підприємство, яке займається здачею вашої квартири в оренду. В його ролі може виступати забудовник. У договорі з компанією, що управляє, крім іншого, вказується розмір прибутку від здачі в оренду. Таким чином, вам гарантується постійний дохід без вашої активної участі в бізнесі.