Пока оценок нет! Не понравилосьТак себеНормальноХорошоОтлично
Загрузка...

Дата публикации: 27.06.2020

Просмотров:

ЧИ ПОТРІБЕН БАЛКОН в однокімнатній квартирі?

Обов’язкову наявність балкона або лоджії можна назвати стереотипом радянських часів, до якого за останні роки ставлення змінилося. За деякими даними проводилися дослідження, які показали, що в житлі нового формату ця зона не потрібна, тому зараз деякі забудовники проектують будинки без лоджій.

Однак серед населення все одно існує дві точки зору: перша категорія людей вважає, що балкон необхідний, друга — що без нього можна обійтися (особливо це стосується невеликих студій, де важливо зберегти кожен метр вільного простору).

Для того щоб визначитися з вибором, виділимо переваги і недоліки наявності лоджії в однокімнатній квартирі.

 

 Плюси балкона

Основні функціональні властивості лоджії:

  • площа для зберігання;
  • зона для розвішування мокрої білизни;
  • місце для паління;
  • спальний куточок для маленької дитини на свіжому повітрі.

Зберігання речей — головна перевага балкона для українців. У більшості сімей там зберігаються інструменти, дитячий транспорт (санки, велосипеди, самокати), речі, банки тощо. Однак багато хто до цих пір сприймає цю зону як якийсь склад того, «що вже не потрібно, а викинути шкода». Відкиньте старі звички і позбавляйтеся від непотрібних речей. Тоді місця в квартирі стане набагато більше.

ЧИ ПОТРІБЕН БАЛКОН в однокімнатній квартирі?

Сушка білизни — ще один плюс лоджії. Зараз практично ніхто не розвішує речі після прання на вулиці. Існують підвісні сушарки, які вивішуються за вікном, але вони незручні і непрактичні: білизну потрібно відразу знімати, як тільки починається дощ або сніг. Домашні складні сушарки не займають багато місця, проте в квартирі може з’явитися зайва вологість, а запах порошку буде поширюватися по всій кімнаті.

Балкон — незамінне місце для курців, яких, на жаль, багато в нашій країні. В цьому випадку не потрібно виходити у під’їзд або на вулицю.

Необхідність лоджій відзначають більшість мам, які укладають дитину спати на балконі. Для цього є ряд причин:

  • малюк дихає повітрям, навіть якщо за вікном погана погода;
  • сон міцніше і довше;
  • у мами є час для домашніх справ або відпочинку.

Щоб вчасно почути дитину, що прокинулася, можна купити недорогий пристрій — радионяню.

ЧИ ПОТРІБЕН БАЛКОН в однокімнатній квартирі?

Мінуси балкона

Як у будь-якому спірному питанні, у лоджії в однокімнатній квартирі є мінуси:

  • «краде» корисну площу;
  • перешкоджає проникненню сонячного світла.

Обидва недоліки істотні. За рахунок балкона можна було б збільшити кімнату на кілька квадратних метрів, що вплине на простір квартири. Багато хто утеплює цю зону і робить з неї кабінет, зимовий сад, гардеробну або місце для занять спортом.

Другий критерій, «з’їдання» світла, сильно заважає, якщо Ви живете на тіньовій стороні, а біля будинку ростуть дерева. Протягом усього дня доводиться користуватися штучним освітленням, що несприятливо позначається на зорі та настрої. Адже всім відомо, що ніякі лампи не замінять сонячні промені, які особливо важливі в похмурий осінньо-зимовий період.

На сонячній стороні та високих поверхах лоджія виступає плюсом: з нею в кімнаті прохолодніше і менше яскравого світла.

 

Різниця в необхідності балкона у вторинному житлі та новобудовах

Як уже згадувалося вище, деякі забудовники зводять будинки без лоджій, компенсуючи відсутність просторими коморами. Крім того, в новобудовах великі під’їзди, які охороняються. Часто саме там мешканці залишають дитячі коляски, велосипеди тощо.

На вторинному ринку квартири без балкона продаються гірше. Тому ціна трохи нижче. Якщо наявність цієї зони для Вас не є принциповою, Ви можете заощадити на покупці.

 Висновок статті простий: переваг у балкона більше, ніж недоліків. У квартирах старого житлового фонду без нього практично не обійтися. Але новобудови проектуються таким чином, що Ви зможете комфортно жити і без лоджії, а Ваша квартира буде більше.