Не понравилосьТак себеНормальноХорошоОтлично (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...

Дата публикации: 29.05.2020

Просмотров:

Чи потрібно об’єднувати кімнати в квартирі

Об’єднання кімнат – один з варіантів перепланування. За допомогою такого підходу можна зробити з типових апартаментів студійні, або просто розширити простір житлоплощі.

Можливість об’єднання кімнат залежить від оригінального планування. Ідею важливо узгодити з БТІ та газовою службою, а відштовхуватися від плану квартири – там вказано, які стіни несучі та не підлягають знесенню, а які ні. А в творчому плані обмежень немає – в окремих випадках саме об’єднання кімнат покращує ергономіку (комфорт у використанні) житлоплощі.

Створення студії

Студія – це квартира, в якій житлове приміщення об’єднано з кухнею. Іншими словами, це відкритий простір, в якому ізольований тільки санвузол.

Важливо! Найпростіше створити студію на основі стандартної однокімнатної квартири. Але і з дво- і трикімнатних квартир виходять цікаві відкриті апартаменти. Якщо ж у дво- або трикімнатній квартирі з кухнею об’єднати тільки одне з приміщень, вийде євроквартира.

Створення студії виправдано, якщо:

 • у вас тісний передпокій і багато непрактичних переходів і коридорів;
 • ви хочете впустити більше світла в приміщення;
 • у вас тісний кухня і / або вітальня;
 • ви часто приймаєте їжу не на кухні.

Чи потрібно об'єднувати кімнати в квартирі

Якщо стіна між кухнею і вітальні не несе, створити студію на основі однушки найпростіше. Коли стіна знесена, залишається тільки облаштувати вийшло приміщення. Найчастіше дві окремі області – кухонну і житлову – зонируют за допомогою:

 • різних дизайнів (використовують різні кольори і обробку для кухні та вітальні);
 • архітектурних споруд (наприклад, барной стійки або подіуму для кухні).

Студійні планування дуже ергономічні, особливо це відчувається в малогабаритних апартаментах. Таке рішення спочатку використовували в Європі і Америці, і поступово воно отримало популярність і в Україні. Багато забудовників пропонують студійні варіанти як альтернативу типовим. Купити студію в новобудові зараз найбільш вигідно.

Розширення площі

За фактом, кухню з вітальнею часто об’єднують також з цією метою. Але якщо з якоїсь причини ви б вважали за краще залишити кухонну зону ізольованою, можете об’єднати дві або більше житлових кімнат між собою. Це може виявитися правильним рішенням, наприклад, в таких випадках:

 • у вас немає необхідності зберігати наявну кількість ізольованих приміщень (наприклад, один з мешканців з’їхав або одна з кімнат не виконує функціонального призначення);
 • кімнати дуже тісні;
 • в одній з поєднуваних кімнат занадто холодно і темно (північна сторона).

Якщо готувати про останньому прикладі, то об’єднання двох кімнат в одну призведе до того, що в підсумкове приміщення буде потрапляти більше світла і температура в ньому буде збалансована.

Щодо тісноти кімнат: об’єднати їх в цьому випадку може бути правильно, навіть якщо їх важливо залишити ізольованими. Так, якщо об’єднати з вітальні спальню або дитячу, їх можна відокремити від основного приміщення ширмою або аркою. Ізольованість збережеться, а місця побільшає.

Чи потрібно об'єднувати кімнати в квартирі

Розширення за рахунок нежитлових приміщень

Якщо є необхідність збільшити простір, але об’єднання житлових приміщень з якоїсь причини неможливо, задійте нежитлові:

 • приберіть стіну між передпокоєм і найближчим приміщенням;
 • розширте кімнати за рахунок комори;
 • зменшіть розмір санвузла (наприклад, замініть ванну душовою кабіною і «посуньте» стіну).

Один з найефективніших варіантів – перетворити в житловий простір лоджію або балкон, об’єднавши її або його з кімнатою. Це особливо актуально для тих, кому потрібно організувати в квартирі робочий куточок або дитячу для дитини дошкільного віку.

Важливо! Якщо поєднуєте з кімнатою балкон, не забудьте утеплити цю частину квартири.

В цілому, однозначно відповісти на питання, чи потрібно об’єднувати кімнати, не вийде. Це можна зробити декількома способами, у кожного з яких є гідності. А чи потрібно це саме вам, можете вирішити тільки ви.