
Ринок нерухомості ділиться на первинний (новобудови) і вторинний (старі будинки). Другий – поступається першому житловим станом. В Україні вторинні будинки – це будівлі радянської і дореволюційної споруди, зі старими інтер’єрами і відповідним до кінця терміном експлуатації.
Новобудови ж – це зносостійкі комплекси з упорядкованим двором і комфортабельними плануваннями.
Квартири в новобудовах продаються в двох варіантах стану:
- з чорновою обробкою (під ремонт);
- з чистової (під ключ).
Плюси покупки відремонтованої житлоплощі
Купити квартиру з ремонтом дуже зручно – одразу після здачі будинку в експлуатацію вам видають ключі і ви можете заїхати в свої нові апартаменти.
Ремонт у забудовника замовляють під час покупки нерухомості або трохи пізніше. У відділі продажів дивіться каталоги дизайнів, матеріалів, вибираєте вподобаний, підписуєте договір, доплачуєте. Ціна нерідко виходить менше за рахунок закупівлі забудовником матеріалів за оптовими цінами.
Важливо! Зручний такий варіант і для інвесторів: коли будинок буде зданий, в квартиру відразу можна заселити орендаря.
Плюси покупки квартири з чорновою обробкою
Готовий дизайн – це швидко і зручно, але якщо ваша квартира без ремонту, ви отримуєте можливість повністю контролювати оздоблювальні процеси:
- вибирати матеріали за якістю і ціною;
- вибирати постачальників;
- наймати і звільняти робітників.
Крім того, ви можете зробити ремонт самі і створити унікальний авторський дизайн. Звичайно, це потребує значних вкладень грошей і часу.
Коли варто купити квартиру без ремонту
Значним недоліком купівлі апартаментів без ремонту є неможливість почати роботи до здачі будинку в експлуатацію. Тому відсутність обробки затримує терміни вселення в нові апартаменти.
Але якщо ви, припустимо, самі займаєтеся ремонтом, і впевнені в тому, що зможете вибрати зносостійкі матеріали і провести всі роботи, довіряти це забудовнику необов’язково. Замовлення дизайну «під ключ» – опціональна послуга для зручності покупців.
Також готовий дизайн не підійде, якщо у вас є власна задумка інтер’єру. При цьому майте на увазі, якщо запланований ремонт включає зміна планування і інші капітальні коригування, для проведення таких робіт знадобиться отримання дозвіл в Бюро технічної інвентаризації (можливо тільки після здачі житлового комплексу в експлуатацію).
Міфи про обробку від забудовника
Головний аргумент, який наводять противники купівлі нерухомості з чорновою обробкою – забудовники роблять неякісний ремонт, який не витримує і року гарантії і згодом покупцям все одно доводиться витрачатися на поліпшення житлових умов.
Такий варіант можливий, але тільки в тому випадку, якщо ви співпрацюєте з ненадійною компанією.
Про те, як вибрати хорошого забудовника, читайте в інших статтях блогу. Коротко:
- у підприємства повинен бути досвід на ринку;
- наявність дозвільної документації.
Підприємству, що стежить за репутацією на ринку, невигідно робити недоброякісну роботу. Більш того, щоб підтвердити високу якість ремонтів, компанія-забудовник «Воробйови Гори» дає річну гарантію на результат. Так не робить більше жодна компанія на ринку. Саме тому «Воробйовим Горам» довіряють – у нас чистову обробку замовляє 90% покупців квартир в ЖК.
Детальніше дізнатися про матеріали, які ми використовуємо, і інші нюанси будівельних робіт під час ремонтування квартир, можна у відділі продажів. Також заходьте на офіційний YouTube-канал «Воробйови Гори», щоб побачити, як відбувається обробка своїми очима – в YouTube завантажуємо відео щотижня.