Пока оценок нет! Не понравилосьТак себеНормальноХорошоОтлично
Загрузка...

Дата публикации: 5.06.2020

Просмотров:

Чи варто робити ремонт в квартирі перед її продажем

Зазвичай ремонт перед продажем роблять з метою продати нерухомість вигідніше. Оздоблення або її відсутність і правда може вплинути на вартість і швидкість продажу житла. Але однозначно відповісти, чи варто, складно – залежить від стану квартири, того, що планують з нею зробити і встановленої ціни об’єкта.

Як йдуть справи на ринку вторинної нерухомості

Попит на вторинне житло поступово падає. Це пов’язано з тим, що найбільше на цьому ринку будівель дореволюційної і радянської споруди. Їх термін експлуатації або вже підійшов до кінця, або підійде в найближчі 5-10 років. Як самі будинки, так і квартири в них, потребують капітальної реставрації.

І навіть інтер’єри такого житла вже застаріли. Тому в оголошеннях відремонтованих квартир часто зустрічаються рядки “не бабусин», «без килимів на стінах». Осучаснені кімнати автоматично підвищують привабливість житлоплощі в очах покупців.

Важливо! Хороший стан будинку, комунікацій, вікон та ін. Важливий, але спочатку покупці звертають увагу на загальний зовнішній вигляд, інтер’єр квартири.

Чи варто робити ремонт в квартирі перед її продажем

Чи варто робити капітальний ремонт

Прагнучи підвищити вартість квартири, деякі роблять капітальне оновлення. Це не дуже виправдано:

    • квартира з капітальним ремонтом все одно в старому будинку, що покупець теж буде враховувати;
    • в реставрацію вкладають багато коштів, але через те, що це вторинна нерухомість, вартість підвищується ненабагато і витрати перевищують націнку;

 

  • капітальний ремонт вимагає багато часу, тому продаж затягнеться.

 

Що важливо зробити в квартирі перед продажем

Як і будь-якого іншого продається об’єкту, нерухомості потрібно надати товарний вигляд. Кімнати прибирають, вікна та сантехніку вимивають, переглядають меблювання, викидають непотріб. Якщо у квартирі вдале розташування, відносно новий інтер’єр і є інші переваги (чистий під’їзд в будинку, середній поверх, панорамний вид, транспорт поруч, тощо), то цього може навіть вистачити.

Якщо хочете зробити кімнати більш привабливим:

  • замініть проводку і сантехніку;
  • поталу нові, бажано світлі, шпалери;
  • покладіть новий килим, а краще лінолеум.

Такі дрібниці можна зробити швидко і недорого, але вони відразу змінять вигляд квартири.

Важливо! На вартість легка обробка вплине не сильно, але покупець на таке житло знайдеться швидше.

В іншому покладайтеся на стан квартири. Явні недоліки приберіть відразу, щоб було менше питань покупців. Також, якщо у нерухомості багато недоліків, які ви не здатні виправити (розташування далеко від транспортної розв’язки, перший поверх, тощо), робіть хороший ремонт, щоб це стало головною перевагою.

Чи варто робити ремонт в квартирі перед її продажем

На скільки піднімати ціну після обробки 

Головне правило: не приплюсовують всі витрати на оновлення до ціни на житло, інакше висока вартість відлякає людей.Особливо це стосується капітального ремонту, якщо вашій квартирі він явно потрібен.

Оцініть плюси і мінуси об’єкта і визначте його цільову аудиторію. Старі квартири з вдалим розташуванням (наприклад, в центрі) купують інвестори, щоб повністю переробити кімнати. Вони можуть заплатити більше, але точно прораховують розмір інвестицій і планований прибуток.

Великий відсоток покупців для себе беруть житлоплощу в іпотеку. Їм важлива хороша обробка, тому що грошей на неї у них немає. Але вони ж і торгуються до останнього.

Визначаючи ціну, проаналізуйте пропозиції на ринку і з’ясуйте ринкову вартість. Щоб не помилитися, зверніться до ріелторів. Вони ж зможуть точно сказати, чи потрібно робити ремонт перед продажем саме для вашої квартири.