
Усі батьки піклуються про майбутнє дітей, обираючи якісну вищу освіту. Однак не варто забувати про те, що важливо також забезпечити комфортне життя майбутньому студенту протягом п’яти-шести років. Це тривалий період часу, тому якщо Ваш син або дочка планують навчатися в іншому місті, задумайтеся над цим питанням заздалегідь.
Варіанти житла для студента:
- гуртожиток;
- оренда кімнати;
- оренда квартири;
- придбання квартири;
- покупка гостинки.
Розглянемо плюси і мінуси кожного пункту.
Гуртожиток
Це найдешевший спосіб житла для студента. Однак на цьому переваги закінчуються. У кімнатах живе по декілька чоловік, а сусіди трапляються різні. Крім того, є ряд інших негативних чинників:
- стан гуртожитків «залишає бажати кращого»;
- потрібно підлаштовуватися до графіка;
- Ви не зможете спокійно приїхати в гості до дитини;
- загальна кухня і санвузол доставляють дискомфорт.
В таких умовах старанно вчитися складно.
Оренда кімнати в квартирі
Відносно недорогий, але також незручний варіант. Як правило, кімнату здають самотні люди у вторинному житлі. Найчастіше це квартири без нормального ремонту. Студенту також доведеться підлаштовуватися під ритм життя господаря, та й різниця в поколіннях може провокувати розбіжності.
Оренда квартири
В умовах нинішньої ситуації на ринку довгострокової оренди цей варіант вважається дорогим, особливо з огляду на те, що гроші йдуть в нікуди. Ви не інвестуєте в майбутнє, а просто віддаєте кошти господареві.
Доступні квартири розташовані на околицях міста з незручною транспортною розв’язкою, вони в поганому стані, а робити ремонт в орендованому житлі немає сенсу.
Купівля квартири на вторинному ринку
Придбання нерухомості — серйозний крок. Мало хто купує повногабаритне житло для студента, і ось чому:
- Ви не знаєте, як складеться життя дитини після закінчення ВНЗ;
- вартість квартири не всім по кишені;
- покупка на вторинному ринку передбачає витрати на оплату послуг ріелтора (5% від суми);
- ремонт робити довго і дорого;
- стан будинків на рівні нижче середнього: невпорядкована прибудинкова територія, старі під’їзди, подвір’я не охороняється.
Така нерухомість з кожним роком втрачає в ціні за рахунок зношення комунікацій, а також через високу конкуренцію на первинному ринку. Навіть якщо Ви вирішите потім продати квартиру, найімовірніше втратите частину грошей.
Купівля гостинки
Зараз більшість забудовників пропонують смарт-квартири за доступною ціною. Таке житло являє собою затишні студії площею від 14 до 25 м². Там є санвузол, маленький передпокій і кухонна зона — все, що потрібно для комфортного життя.
Для однієї людини це ідеальний варіант за невеликі гроші. Переваги такого вибору очевидні:
- власна нерухомість;
- покупка безпосередньо у забудовника без оплати послуг ріелтора;
- будинки європейського класу, побудовані за новими технологіями;
- велика освітлена територія під охороною;
- чисті доглянуті під’їзди з євроремонтом;
- нові комунікації;
- можливість придбання в розстрочку.
Цей тип житла відрізняється високою рентабельністю. Навіть якщо студент вирішить повернутися в рідні краї після закінчення навчання або переїхати в інше місто, Ви продасте гостинку, отримавши свої гроші назад або навіть примноживши їх. Смарт-квартиру також можна здавати потім в оренду на вигідних умовах.
Якщо дитина вирішити залишитися, у неї вже буде свій куточок. Після створення сім’ї з таким стартом буде набагато простіше в майбутньому розширити житлову площу.
Порада! Якщо Ви заздалегідь визначилися, де буде вчитися майбутній студент, придбайте нерухомість на етапі будівництва. Так можна заощадити до 50% вартості квартири. Також вигідно замовляти ремонт у забудовника. По-перше, внутрішні роботи починають ще до здачі будинку в експлуатацію, по-друге, вартість чистового оздоблення, як правило, нижча за рахунок оптових закупівель матеріалів.
Створивши студенту комфортні умови проживання, Ви забезпечите можливість якісного навчання, від якого залежить успіх дитини в майбутньому.