
Квартира — студія — це тип житлових приміщень, який має вільне планування, а також такий простір звільнився від внутрішніх перегородок. Тобто, в квартирі стає більше внутрішнього простору, додається світло, розсуваються межі приміщення.
Такі типи квартир стали популярні в 20-х роках 20 століття в країнах Європи і США. Предтечею таких планувань стали японські капсули. Невеликі приміщення, що поєднують кілька функціональних зон, придумали в Японії в 19 столітті. Метою даної ідеї стало бажання використовувати простір раціонально, якого на цьому острові і так не багато. Плюс необхідно було забезпечити приїжджих працівників житлом. Наявність просторих умов здавалися не раціональними, тому влада ввела малогабаритне житло, що стало прототипом студій.

Квартири — студії, різного метражу, стали користуватися популярністю у творчих верств населення, які прагнуть зробити своє житло не таким як у всіх. У нашому суспільстві склалася думка, що це малогабаритне житло, призначене для однієї людини. Але така думка є хибною, адже це поняття не параметри метражу, а тип приміщень.
Як правило, студією вважається приміщення, звільнене від внутрішніх стін і метраж, відповідно, може бути як невеликим, так і більш 70 кв.м. На фото добре видно, що навіть спальна зона є частиною загального приміщення.
Інтер’єр в такий нерухомості приваблює різноманітністю варіантів, оскільки можна створити єдиний дизайн, а можна розділити візуальними лініями весь простір на функціональні зони. Колірна гамма також може бути різною. За рахунок єдиного простору і великої кількості світла, навіть найтемніші відтінки виглядають гармонійно. І на невеликому житловому обсязі можна створити красивий і функціональний інтер’єр.

Ще одним суттєвим аспектом при покупці нерухомості є питання ціни. За аналізная порівнянні багатьох екпертів, які враховували однакові локації, умови, метражі, з’ясувалося, що вартість студій відрізняється на 10-25% в меншу сторону. Такий висновок пояснює популярність такого житла.
Ще відзначимо важливу деталь — в таких плануваннях вигідно використовується енергоспоживання. Оскільки в денний час кімнати наповнюються сонячним світлом, а ввечері досить точкового або розсіяного освітлення, щоб наповнити приміщення світлом.
У всьому світі зараз триває будівництво об’єктів з плануванням даного типу, тільки вибір їх стало трохи різноманітніше.
- відкрите планування. Для цього типу характерно наявність перегородки, що відокремлює тільки санвузол. Всі інші кімнати об’єднані в одне ціле. Ці квартири є бюджетними, тому що будуються з урахуванням невеликих габаритів. Поширені серед студентів або молодих самостійних людей.
- часткові студії. Цей вид планування був винайдений для квартир з декількома кімнатами. Коли кухню і вітальню залишають цільним простором, а інші кімнати відокремлюють перегородками. Популярність цього виду обумовлена наявністю індивідуального простору. Якщо хтось із членів сім’ї хоче побути в тиші або лягти відпочивати раніше, то окрема кімната повністю задовольнить.
- вільні або покращене планування. Це, практично те ж саме, тільки тут додається наявність лоджії, більш простора кухня, вільний санвузол і широка прихожа зона. Природно, така квартира буде більше стандартної, але і плюсів також більше.
Таким чином, в сторону популяризації квартир з вільним плануванням свідчать такі параметри:

- раціональне використання кожного метра шляхом виключення неефективних зон (коридор, міжкімнатні тупики та інше). Навіщо платити за ті метри, якими Ви не користуєтеся?
- більше кімнат на меншій площі. На тих же 60 кв.м. девелопери розміщують кухню вітальню, спальню, гардероб, дитячу або робочий кабінет.
- Еконія на меблевому наповненні. Тут на виручку приходить багатофункціональна меблі-трансформер, коли один кутовий диван виконує кілька функцій.
За прогнозами експертів в найближчому майбутньому житло такого типу заповнить ринок первинної нерухомості на 90%. Це підтверджує популярність і затребуваність житла такого формату.