Не понравилосьТак себеНормальноХорошоОтлично (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...

Дата публикации: 8.04.2020

Просмотров:

Чому малогабаритні квартири є трендом 2020 року.

Криза 2016 — 2019 років внесла свої корективи в економічний уклад ринку нерухомості. Нові тренди, а також потреби покупця вийшли на перший план, підкріплені фінансовими можливостями споживача.

Заробітні плати українців показують мінімальний поріг, що призвело до падіння попиту на нерухомість. Тому українські девелопери змушені розробляти схеми, які допоможуть сім’ям придбати квартиру на вигідних умовах.

Аналіз ринку нерухомості показав, що вартість нерухомості по Україні відрізняється по регіонам і обласним центрам. Одним з найдорожчих і затребуваних залишаються квартири Києва та області, на другому місці Одеса, Львів, Дніпро. А оптимальні ціни для покупки житла залишаються в Харкові.

 

Передісторія виникнення малогабаритного житла.

 

Період 1960-1990 років став знаковим для появи великої кількості житла для робітників, мігруючих в великі, промислові міста і не тільки. «Перевалочним пунктом» між гуртожитком і окремою, ізольованою квартирою стали «малосімейки» — тоді їх так називали. Такий формат нерухомості передбачає тимчасове житло для одиноких або сімей без дітей.

Чому малогабаритні квартири є трендом 2020 року.

Розміри кімнат мали два види: стандарт — 16-20 м2 і зменшений варіант — 11-12 м2. В обох плануваннях передбачається наявність окремої кухні з віконним прорізом, суміщений санвузол і ванна, невеликий коридор. У деяких проектах фігурували двушки, площею 44 кв.м. з коморою і лоджією.

 

Нова формація смарт-квартир.

 

Початок 2010-х років на всіх ринках нерухомості стали з’являтися квартири невеликої площі в новому форматі. Це обумовлено зниженням заробітних плат українців, підвищенням курсу долара, зниженням попиту на великогабаритне житло.

Покоління 80-90-х років 20 століття, які прагнуть до самостійності, не завжди в змозі придбати власну нерухомість. А оскільки попит не встигає за пропозицією, то забудовники стали масово переглядати планування. Таким чином, на ринку нерухомості з’явився тренд — малогабаритне житло за справедливими цінами.

Ця тенденція спостерігається вже кілька років, коли молоді сім’ї продають батьківські квартири, купуючи дві малогабаритні, щоб з’їхати від батьків. Обсяги пропонованих тоді смарт-квартир, коливалися в межах 20-30 кв.м. Але чергова хвиля кризи внесла свої корективи, підвищивши вартість витрачених коштів на будівництво.

Наслідки таких подій виявилися «на руку» сьогоднішнім покупцям, оскільки зобов’язали девелоперів розвернутися до споживача, прислухатися до потреб, враховувати можливості. Але найголовніше — шукати виходи рішення зниження попиту. У хід пішли світові технології будівництва.

Чому малогабаритні квартири є трендом 2020 року.

Для сучасної людини, яка постійно зайнята роботою, стало досить мінімального простору, в якому кожен сантиметр задіяний по максимуму. На ринок вийшла нерухомість від 9 квадратних метрів.

Завдяки розумному плануванню і проектуванню, на невеликих обсягах житла присутній власний санвузол, кухонна зона і простора кімната-студія. Відсутність міжкімнатних перегородок дає можливість розміщувати всі зони, не позбавляючи мешканця простору. Така стратегія забудовників дала можливість багатьом сім’ям придбати власне житло.

Крім розумного планування, девелопери впроваджують різні схеми оплати малогабаритної квартири:

  • молодіжні програми з державною підтримкою;
  • відсутність посередників між забудовником і покупцем;
  • різні акційні пропозиції;
  • розстрочка;
  • оренда з викупом.

У пошуках додаткових можливостей економити — малогабаритне житло відмінний помічник. Оскільки, за рахунок відсутності «зайвих» квадратів, невеликій площі, енергозберігаючим системам — власник витрачає на утримання менше, ніж в інших сегментах. Тому цей тренд все ще актуальний.