
Мінімалізм – це стиль в інтер’єрі, який побудований на однойменному підході до облаштування побуту, життя і т.п. Принципи мінімалізму застосовують майже скрізь. Цей стиль передусім про лаконічність, ясність і простоту.
У 21 столітті мінімалізм став особливо популярний через постійно зростаючу кількість інформації, яка в 2019 встигла перетворитися в інформаційний шум. Прагнучи позбутися від усього зайвого, люди стали оформляти квартири простіше і практичніше.
Важливо! Мінімалістичні риси присутні у багатьох популярних в цьому році стилях – скандинавському, хай-теку. Але чистий мінімалізм використовується рідко.
Хоча принцип «залишити тільки найважливіше» звучить правильно і ніби то наближає до дзену, мінімалістичні інтер’єри не завжди допомагають створити комфортну обстановку вдома. Особливо це відчувається в просторих апартаментах. І ось чому.
У мінімалізмі використовуються тільки практичні речі
Найпростіший приклад: вибір меблів. Для створення мінімалістичного інтер’єру вибирають базові предмети:
- шафа;
- стіл та стілець;
- ліжко.
У малогабаритній смарт-квартирі завдяки цьому залишається вільний простір, в приміщення впускается більше світла, воно сприймається чистим іясним.Але уявіть ту ж ситуацію у величезній спальні і з’ясується, що разом вільного простору утворюється порожнеча. У будинку стає незатишно.
Мінімалізм любить багатофункціональність
Щоб зробити інтер’єр якомога більш практичним, любителі мінімалізму воліють удосконалити стандартні речі.
- Замість просторій ліжка використовується розкладний диван, який займає менше місця.
- Шафа замінюють вішалкою для речей або купують складну систему зберігання, щоб в ній тримати все: від одягу до посуду.
- На кухні стіл часто замінюють барною стійкою: крім головного призначення вона розділяє кухонну і вітальню зону.
Всі ці прийоми чудово працюють для підвищення практичності, але у великому будинку виглядають сиротливо.
У мінімалістичний дизайнах мінімалістичний декор
Декорування квартири – останній етап облаштування. Коли меблі обрана і поставлена залишається додати невеликі штрихи для додання інтер’єру індивідуальності. При цьому важливо пам’ятати, що мінімалізм не любить непотрібних речей і нагромадження. Тому в таких квартирах декором може виступати навіть візерунок на стіні або підставка для книг незвичайної форми.
Високі ж стелі і величезні стіни в просторих апартаментах набагато краще виглядають, якщо їх підкреслюють картинами в рамах з орнаментом. Такий масштабний декор відмінно підходить масштабу квадратних метрів.
Як оформляти велику квартиру минималистично
Що робити, якщо хочеться бути в тренді, але у вас велика квартира? Використовувати прийоми мінімалізму і вписувати їх в більш яскравий і вигадливий інтер’єр – наприклад, бароко, класичний або еклектику. В 2019 комбінування різних стилів востребованней, ніж витримування одного напрямку.
У списку вище показані недоліки чистого мінімалізму для великої квартири, але якщо ваші апартаменти включають в себе і інші елементи, навіть практичність, лаконічність і функціональність будуть виглядати доречно.
Яскравий приклад – хай-тек. Він теж любить ясність і прості форми, але при цьому наповнений величезною кількістю електронних приладів. У малогабаритних квартирах чистий хай-тек буде звужувати простір, а в просторих – відмінно його доповнювати. Виберіть в якості декору мистецтво або рослини і атмосфера в будинку стане не тільки практичною, але і теплою і живий.