Пока оценок нет! Не понравилосьТак себеНормальноХорошоОтлично
Загрузка...

Дата публикации: 27.11.2020

Просмотров:

ДИЗАЙН ІНТЕР’ЄРУ СМАРТ-КВАРТИРИ ДЛЯ НЕВЕЛИКОЇ РОДИНИ

Квартира формату smart — це не данина моді, а доступний варіант ізольованого житла для однієї людини або невеликої сім’ї.

Смарт-студії бувають однорівневі та дворівневі і займають площу від 18 до 25 метрів. Вартість такого варіанту на первинному ринку в стадії будівництва приваблива — від 13 тисяч у.о. При цьому там є вітальня, санвузол, кухонна зона і передпокій. Для порівняння: повноформатна однокімнатна квартира коштує мінімум 25 000 у.о.

Дизайн інтер’єру смарт-квартири — завдання не легке, але цілком здійсненне і цікаве. Про техніки, вибір стилю і палітри, лайфхаки та інше Ви дізнаєтеся з цієї статті.

 

Як облаштувати смарт-квартиру?

Якщо Ви плануєте або вже зробили покупку невеликої студії, то відразу необхідно скласти план розташування зон, призначення яких залежить від потреб сім’ї:

  • для студентів це місце навчання;
  • фрілансерів — робочий куточок;
  • молодих пар — простора вітальня;
  • сімей з маленькою дитиною — дитяча зона.

ДИЗАЙН ІНТЕР'ЄРУ СМАРТ-КВАРТИРИ ДЛЯ НЕВЕЛИКОЇ РОДИНИ

Крім цього продумайте місце для спальні (у відокремленому куточку, бажано не біля вікна). Розмір кухні також залежить від побажань: для господині, яка любить готувати, важлива наявність повноцінного гарнітура з технікою. Для чоловіка, який живе один, цей параметр не настільки критичний.

Після промальовування плану квартири визначтеся зі стилем. Для невеликої смарт-квартири підходять стримані напрямки: хай-тек, класика, модерн, мінімалізм, прованс. Якщо Ви впевнені в своїх дизайнерських здібностях, використовуйте еклектику — цікаве рішення, яке об’єднує два-три стилі.

Вибір основного кольору також залежить від Ваших переваг. Тут діє правило: якщо квартира на сонячній стороні, допускається домінанта холодних відтінків, якщо на тіньовій, краще взяти за основу теплий колір.

Для візуального розширення простору використовують однотонні світлі тони: світлі сіро-блакитні, зелені, персикові, лимонні та звичайно білий.

Для того, щоб інтер’єр не виглядав нудно, палітру розбавляють яскравими аксесуарами (головне не переборщити).

Що стосується меблів, краще відмовитися від дутих диванів і крісел. Стримані моделі на хромованих ніжках — відмінний вибір для смарт-квартири.

ДИЗАЙН ІНТЕР'ЄРУ СМАРТ-КВАРТИРИ ДЛЯ НЕВЕЛИКОЇ РОДИНИ

Ідеї для смарт-квартир

У світі дизайну вже придумано безліч лайфхаків, які роблять невеликі студії функціональними, ергономічними і просторими. Поради стосуються таких параметрів як:

  • освітлення;
  • зонування;
  • вибір меблів.

Світла в смарт-квартирі має бути багато. Краще вибирати житло квадратної форми на сонячній стороні та на поверсі вище середнього. В цьому випадку природне світло буде максимально розсіюватися, що додає житлу простору.

Штучне освітлення встановлюють по всій квартирі, віддаючи перевагу вбудованим лампам. Люстри, особливо масивні, візуально знижують стелю. Цей варіант іноді використовують у дворівневому житлі. 

Крім стельового освітлення встановлюють невеликі торшери, бра, настільні лампи.

Вдале зонування — один з головних способів створити гармонійний дизайн інтер’єру смарт-квартири. Для відділення зони кухні використовують такі прийоми:

  • барна стійка; 
  • стільниця гарнітура;
  • перехід в оздоблювальних матеріалах;
  • розсувні скляні перегородки.

Для відділення спальні йдуть у хід стелажі відкритого типу, легкі нитяні штори. Якщо висота стель дозволяє, а жити будуть молоді люди, навіть в однорівневій квартирі можна зробити платформу для ліжка, під якою буде місце для робочої зони, просторої шафи або дитячого куточка.

Інші ідеї для смарт-квартир Ви знайдете на нашому сайті. Пам’ятайте, що невелика площа — зовсім не привід відмовлятися від цікавого дизайну інтер’єру.