Не понравилосьТак себеНормальноХорошоОтлично (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...

Дата публикации: 21.12.2018

Просмотров:

Дизайн квартири-студії з барною стійкою

Відмітна особливість квартир-студій (або еврооднушек, як їх ще називають) — відсутність внутрішніх перегородок, крім стін, що відокремлюють санвузол від житлового приміщення. Такий простір дозволяє експериментувати з дизайном квартири. Також він відкриває нові можливості для його зонування.

Функціональність барної стійки

dizajn-kvartiry-studii-s-barnoj-stojkoj-1

Барна стійка в квартирі-студії — це, частіше за все, спосіб відокремити кухонну зону від вітальні. У той же час як предмет інтер’єру вона виконує роль великої робочої поверхні. Її можна використовувати як стіл для приготування і вживання їжі або основу для облаштування домашнього офісу.

Важливо! Сервірувати стільницю простіше і швидше. А під час приготування їжі на неї можна ставити келихи або посуд.

Цей предмет інтер’єру може виконувати різні функції. Це залежить від його розміщення і особливостей:

Продовження робочої поверхні кухні. Допомагає заощаджувати простір, спрощує приготування і подачу страв.
Острівець з барної стійки і робочої поверхні. Наприклад, стійка продовжує стільницю, закриваючи плиту. Це робить інтер’єр більш завершеним, а обстановку — затишною.
Окрема барна стійка з ящиками під нею. Надає додаткові ресурси для зберігання речей.
Довга стільниця у вікна. Замінює обідній стіл. За нею можна розмістити велику компанію гостей. Також вона урізноманітнює інтер’єр.

Як оформити барну зону

dizajn-kvartiry-studii-s-barnoj-stojkoj-3

Зонування — головне завдання установки барної стійки. Тому в дизайні це потрібно максимально підкреслити. Для цього використовуються:

Подіуми. Кухня знаходиться трохи вище вітальні або навпаки.
Архітектурні споруди. Крім стійки встановлюються арки або колони.
Різне оформлення стін. На кордоні зони закінчуються шпалери і починається плитка або фарба.

Важливо! Освітлення стільниці має бути різнорівневим. Приглушене для створення атмосфери відпочинку та яскраве для роботи.

З матеріалів для стійки можна використовувати практично будь-які. Головне правило — щоб вона поєднувалася з іншими предметами меблів і кухонного фурнітурою. Доречною буде як натуральна, так і штучна обробка.

Планування

dizajn-kvartiry-studii-s-barnoj-stojkoj-4

Барна зона повинна допомагати раціонально використовувати простір. Тому її ніколи не ставлять уздовж стіни. Ідеальне розташування — паралельно основній лінії кухонного гарнітура.

Важливо! Невдале розташування — посередині кімнати. Стійка повинна ділити приміщення на нерівні частини.

Інші правила планування:

Відстань від найближчої меблів до стільниці зі всіх сторін повинно бути не менше 1,5 метрів.
Довжина стійки підбирається в залежності від кількості мешканців в студії. Для однієї людини підійдуть компактні вироби. Для кількох — довгі стільниці, якими можна замінити обідній стіл. Головне враховуйте, щоб меблі не заважала проходу в кухню або спальню.
Щоб заощадити простір, зробіть стійку продовженням підвіконня. Цей прийом також вирішить проблему освітлення — завдяки розташуванню поруч з вікном воно буде рівномірним і природним.
приклади дизайну

Найпопулярніші матеріали, з яких роблять барні стійки — дерево і кориан (штучний акриловий камінь). Обидва варіанти виглядають натурально і тому затишно.

Для малогабаритних квартир-студій добре підходять повітряні вироби, візуально розширюють простір і пропускають світло. Це скляні стільниці, які встановлюються на металевих ніжках.

Намагайтеся, щоб дизайн барної зони був продовженням дизайну всієї квартири. Це повинно виявлятися не тільки в відтінках і матеріалах, але і формах. Наприклад, для студії в стилі мінімалізм підійде строга геометрична стійка. А в квартирі модерн вона може бути напівкруглої, що повторює форму дивана.