
Загальна середня площа стандартної однокімнатної квартири близько 35 кв.м. У неї входить і житлова кімната, і передпокій, санвузол і кухня. Головне завдання дизайну — максимально використовувати доступні метри, не залишаючи «мертвих кутів».
Функціональність

Однокімнатна квартира — це квартира з одним житловим приміщенням, тому всі функціональні зони розташовуються в одній кімнаті. Через це можуть виникати проблеми, особливо, якщо в на одній житлоплощі проживають відразу кілька людей:
один член сім’ї відпочиває, а іншому потрібно попрацювати;
тато спить, а дітям хочеться грати;
вся сім’я, включаючи батька, будинки, а мамі і дочкам потрібно переодягнутися.
Все, що потрібно зробити, щоб не виникало дискомфорту — заздалегідь передбачити часті ситуації, коли потрібно розмежування приміщення. Які саме, залежить від складу і потреб сім’ї.
Важливо! Щоб нічого не упустити, плануйте на папері. Записуйте все думки, які виникають і радьтеся з усіма мешканцями в квартирі, щоб врахувати всі вимоги.
Прийоми функціональності в «однушки» від дизайнерів:
Зонування простору. Використовуйте напівпрозорі ширми, скляні перегородки та подіуми. Поставте ліжко трохи вище, ніж все інше в кімнаті і відгородите її балдахіном. Обов’язково зробіть куточок для вбиральні. Організуйте напівзакритий домашній офіс, якщо часто працюєте вдома.
Залучення нежитлових зон. У невеликій житлоплощі важливо використовувати всі доступні метри. Це означає задіяти навіть передпокій і балкон. Сучасний лайфхак: перетворення лоджії в робоче місце. Щоб використовувати його можна було навіть в холодну пору року, приміщення важливо утеплити.
Використання багатофункціональних меблів. Ідеальна меблі в однокімнатній квартирі виконує відразу кілька функцій. Столи на кухні мають додаткові шафки, до низу навісних полиць прикручені системи зберігання, диван складаний — може використовуватися як ліжко і як, власне, диван. Стільці-трансформери, розкладні крісла та ін. — на меблевому ринку багато компактних варіантів. Програма мінімум: використання душової кабіни замість ванни.
Візуальне розширення простору

В однокімнатній квартирі повинен відчуватися простір, навіть якщо в ній багато речей. Це додає комфорт і затишок в приміщення. Для візуального розширення простору дизайнери використовують такі прийоми:
Велика кількість дзеркал і глянцевих поверхонь. Встановлювати їх потрібно навпаки джерел світла. Головне джерело — це вікно. Шафа-купе з дзеркальними стінами біля протилежної стіни буде відображати денне світло і робити кімнату візуально ширше. Глянцеві поверхні працюватимуть більш ненав’язливо, але теж внесуть свою лепту.
Установка точкового освітлення. Сучасні точкові світильники рівномірно висвітлюють квартиру, на відміну від традиційної великої люстри в центрі стелі. Крім того, вони займають менше місця.
Знесення перегородок, що не володіють несучою конструкцією. Це радикальний крок, який веде не до візуального, але фізичній розширенню простору. Так стандартну «однушку» перепланують в студію. Цей формат більш відкритий і тому дійсно впускає багато світла, але може бути не комфортним для людей, які цінують особистий простір і живуть не одні.
Кольорове рішення
