Не понравилосьТак себеНормальноХорошоОтлично (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...

Дата публикации: 12.03.2019

Просмотров:

Дизайн смарт-квартири

Смарт-квартири — це новий підхід до використання простору. Вони на 40% функціональніша стандартних планувань, включаючи студійні. Основні принципи створення смарт-житла:

відсутність коридорів і мертвих кутів;
об’єднання функціональних зон;
ізольоване спальне місце;
багатофункціональна і вбудовані меблі;
відсутність несучих стін.

Особливості таких квартир дозволяють створювати індивідуальний дизайн і навіть міняти планування на свій розсуд. Але робити це потрібно грамотно, щоб зберегти функціональність і ергономічність житлоплощі.

Зонування

Дизайн смарт-квартиры

Під зонуванням розуміють поділ приміщення на функціональні зони. Для цього використовуються прийоми оформлення, установка додаткових архітектурних споруд або меблювання. Вибір залежить від кількості і призначення зон:

Спальню краще ізолювати ширмою і / або поставити ліжко на подіум. Таке стильне рішення зробить спальне місце автономним особистим простором.

Важливо! Якщо метраж смарт-квартири дозволяє, винесіть спальню в окрему кімнату.

Дитячу можна організувати в ніші. Якщо забудовником таке рішення не передбачене, вам допоможе гіпсокартон. Нішевий куточок виглядає затишно і забезпечить дитині особистий простір.
Робоче місце об’єднайте з балконом або лоджією. Це заощадить простір і зробить житлове приміщення більше. Головне заздалегідь подбайте про утеплення домашнього офісу. Якщо балкона у вашій смарт-квартирі немає, встановіть барну стійку як продовження підвіконня і організуйте на ній робоче місце. Враховуйте, що такий офіс виходить мобільним і підходить тільки для ноутбука, але не повноцінного персонального комп’ютера.
Вітальню, їдальню і кухонну зону облаштовувати поруч. Прохід в кухню можна виділити аркою або розділити зону готування і прийому гостей барною стійкою. Ширми і перегородки краще не використовувати. Щоб вітальня виглядала затишною, але не хаотичною, вдавайтеся до прийомів умеблювання і різного оформлення.
Гардеробну відокремте ширмою. Щоб перегородки не утяжеляли простір, вибирайте світлі напівпрозорі складні вироби.

Дизайнерські ідеї

Дизайн смарт-квартиры

Смарт-квартира — це ідеальне місце для втілення найсміливіших дизайнерських ідей. Для підвищення ергономіки пропонуються такі незвичайні рішення:

Ковзаючі сходи, які можна заховати, коли в них немає необхідності.
Окрема кімната на коліщатках, наприклад, спальня. Зовні виглядає як пересувний кубик, який можна переміщати по квартирі.
Підвісна спальня. В основі планування — дворівнева гостинка. Але другий рівень представлений не повноцінним поверхом, а підвісний зоною для ліжка. При цьому поза цією зоною на першому поверсі зберігається повна висота стін, тому їх можна функціонально використовувати.
Шафа з оббивкою деяких полиць, який можна використовувати замість дивана.
Стіна з полиць. У ній можна зберігати речі або навіть встановити телевізор.

Цей список можна продовжити, число пунктів обмежена тільки фантазією. В основі всіх ідей правило — кожен метр простору повинен виконувати свою функцію. Це не означає, що все повинно бути заставлено, навпаки, іноді частина приміщення залишають порожній. В цьому випадку його функція — пропускати більше світла. Думайте ширше і творіть!