
Смарт-квартира площею 18 м² — популярна пропозиція від сучасних забудовників у Харкові. Студія 18 метрів містить все необхідне для комфортного життя 1-2 чоловік: кімната, кухонна зона, санвузол, передпокій.
Такий формат житла доступний за ціною, адже його вартість на етапі будівництва становить 11-12 тисяч доларів. Однак у багатьох людей відразу виникає питання, як грамотно оформити дизайн квартири-студії 18 м², щоб там все помістилося, але при цьому було просторо і затишно.
Методи зонування простору, колірні рішення, стиль інтер’єру та інше обговоримо в цій статті.
Варіанти зонування
З огляду на те, що смарт житло зроблено у форматі студії (стінами відділений тільки санвузол), одразу постає питання, як візуально розділити зону відпочинку від кухні.
Тут є маса варіантів на будь-який смак:
- барна стійка;
- стільниця кухонного гарнітура;
- перехід в оздобленні;
- перепад рівня стелі або підлоги;
- декоративна гіпсокартонна стіна (довжиною не більше 50-70 см);
- стелаж з відкритими полицями та ін.
Основне правило зонування у невеликій студії — максимально легка конструкція, яка не перешкоджає проникненню природного світла. Особливо це важливо для гостинок прямокутної форми.
Іноді предметом поділу зон служить велика побутова техніка, наприклад холодильник, який встановлюють між диваном і кухнею.
Полки відкритого типу одночасно виконують функцію місця для зберігання книг, дисків, а також там розміщують елементи декору. Щоб додати інтер’єру світла, всередині полиць також монтують точкові світильники.
Найпопулярніший і практичний варіант — розділити кімнату на дві частини за допомогою кухонної стільниці, яка встановлюється перпендикулярно до стіни. Її можна замовити на хромованій ніжці або встановити знизу ящики для зберігання.
З огляду на невелику площу приміщення, дизайнери смарт-квартир прагнуть використовувати кожен квадратний метр. Грамотна організація зберігання тут вкрай важлива. Варіанти місць для речей:
- шафа в передпокої;
- ніша під розкладним диваном;
- висувні ящики в комоді;
- підвісні стелажі або полки під стелею.
Але тим не менше студія 18 метрів не зможе вмістити в себе багато речей, тому вибирайте тільки найнеобхідніше.
Колірне рішення для дизайну інтер’єру
У невеликій квартирі передбачена спокійна колірна гамма в пастельних тонах. Це зовсім не означає, що інтер’єр буде нудним, адже його розбавлять яскраві аксесуари та елементи декору:
- подушки на дивані;
- статуетки;
- вази;
- картини і фотографії.
Для того, щоб не перевантажити загальну картину, таких речей має бути небагато.
В якості основного кольору вибирають теплі або холодні світлі відтінки:
- білий;
- лимонний;
- блакитний;
- світло сірий;
- м’який смарагдовий;
- «кава з молоком» та ін.
У дизайні також допускається акцентна не кричуща стіна.
Стелю та підлогу також краще зробити світлими. Відмінне рішення для смарт-квартири — натяжні стелі із світловідбиваючим ефектом.
Для візуального розширення простору тут додатково використовують дзеркальні поверхні, які здатні створити зоровий ефект простору.
Що стосується стилю інтер’єру, дизайн квартири студії 18 м оформляють стримано: в класичному стилі, хай-тек, модерн, неокласика, мінімалізм, прованс.
Дотримання цих рекомендацій допоможе Вам створити затишний і просторий інтер’єр у смарт-квартирі.