
Квартира сучасного жителя мегаполісу вже давно не передбачає величезну житлоплощу. Все частіше невеликі сім’ї або ті, хто планує жити один, купують навіть не повноформатні однушки, а затишні студії площею близько 20 м².
Перша, але далеко не єдина причина, — це доступність. Виходячи з невеликої площі таке житло коштує недорого, особливо на етапі будівництва будинку.
Друга причина — ергономічність і практичність. Все, що потрібно людині, з легкістю поміщається на такий квадратурі, тому немає сенсу утримувати і прибирати велику квартиру.
Третій плюс — вигода інвестування. Здаючи смарт-квартиру в оренду, Ви отримуєте гарний щомісячний дохід без великих капіталовкладень.
Всі ці переваги підкреслюються дизайнерськими рішеннями, які можна втілити в життя в затишній студії. Про базові правила і лайфхаки оформлення піде мова в цій статті.
Загальні тенденції при плануванні дизайну інтер’єру
Безумовно, в питанні оформлення інтер’єру, як і в будь-якому іншому завданні, логічно залучити професіоналів. Дизайнер вислухає Ваші побажання і приступить до складання планів, креслень, пояснювальних записок тощо.
Робота «під ключ» включає такі стадії:
- огляд приміщення;
- виміри;
- складання плану електропроводки, комунікацій;
- план оздоблення стелі, підлоги, стін;
- креслення розташування меблів і техніки;
- складання кошторису;
- супровід або самостійна закупівля матеріалів;
- контроль роботи ремонтних бригад;
- розстановка меблів і підбір аксесуарів.
Цей перелік зазначений не даремно, адже якщо Ви вирішуєте обійтися своїми силами, то при дизайні квартири 20 квадратних метрів необхідно слідувати також цим крокам. Для полегшення завдання кожен пункт розбивається на підпункти з детальним описом процесу.
У сучасному світі чимало людей придумують дизайн власної квартири самостійно. На це є дві причини:
- послуги професіонала коштують дорого;
- стороння людина все одно не зможе відчути повністю бажання клієнта, а вираження індивідуальності в тому числі через інтер’єр — головна тенденція дизайну житла.
Зонування простору
Першочергове завдання при складанні плану — це прийняття рішення про те, які зони будуть в студії. Квартира 20м2, як правило, передбачає наявність:
- вітальні;
- спальні;
- кухні;
- передпокою;
- санвузла.
Перші дві зони об’єднуються в одну: в світлий час доби житлова кімната служить вітальнею (за допомогою складеного дивана або меблів-трансформера), а вночі перетворюється в повноцінну спальню.
Кімната студія 20 кв м не передбачає наявності окремого приміщення для кухні, тому її зонируют від решти простору за допомогою простих, але цікавих прийомів:
- подіум;
- багаторівнева стеля;
- перехід в оздобленні;
- гра світла;
- меблі (стелаж, барна стійка);
- ширма;
- акваріум.
Відзначимо, що всі ці пункти служать дизайнерським елементом, тому виконують не тільки практичну функцію. Об’єкт зонування часом стає центральним у загальній картинці інтер’єру.
Стиль інтер’єру і колірна гамма
Головне правило для квартири студії 20 кв.м — не перевантажити інтер’єр, зробивши його легким і ергономічним. За цим принципом для невеликого житла вибирають стримані напрямки:
- мінімалізм;
- хай тек;
- прованс (але з мінімумом аксесуарів);
- неокласика тощо.
Основна кольорова палітра тут однотонна і світла. Як відомо, такий хід візуально розширює простір, а це якраз до речі для квартири 20 квадратів.
Не бійтеся, що інтер’єр буде нудним. Загальний непримітний фон розбавляється яскравими аксесуарами і текстилем, які оживляють картинку, додаючи фарб.
Підбір і розстановка меблів
Для квартири студії 20 кв.м купують стримані і не дуті меблі. Масивні дивани та крісла вкрадуть дорогоцінний простір. При виборі також керуйтеся правилами мінімалізму: нічого зайвого, тільки найнеобхідніше.
Як правило, у вітальні ставлять розкладний диван, який вночі перетворюється в спальне місце, а також комод або тумбу. Для економії корисної площі телевізор підвішується на стіну. Додатковим місцем для декору і зберігання (книг, дисків) служить стелаж відкритого типу, що розділяє зони кухні та кімнати.
Меблі ставлять біля стін, залишаючи центр вільним. При бажанні виняток становить маленький скляний журнальний столик.
На окрему увагу заслуговують поверхні: чим більше дзеркал і глянцю, тим просторіше буде виглядати кімната студія 20 кв м.
Не забувайте про важливість якісного освітлення. Вбудоване світло, торшери, світильники — все це також додасть простору на невеликій площі.
Не бійтеся експериментувати з дизайном інтер’єру. Черпайте ідеї в інтернеті, надихайтеся і дійте. Сміливість, рішучість і креативність обов’язково дадуть гарний результат.