Не понравилосьТак себеНормальноХорошоОтлично (3 оценок, среднее: 1,33 из 5)
Загрузка...

Дата публикации: 23.02.2021

Просмотров:

ХТО ПЛАТИТЬ ЗА ПОСЛУГИ РІЕЛТОРІВ І ЧОМУ?

Ріелтор — це посередник між продавцем нерухомості і покупцем, який за послуги отримує винагороду в процентному співвідношенні від вартості квартири.

За останнє десятиліття така професія стала неймовірно популярною з наступних причин:

  • не потрібно мати спеціальної профільної освіти;
  • гнучкий графік роботи;
  • легкість у пошуку вакансій;
  • пристойний заробіток на угоді.

У зв’язку з цим працівників з модною назвою «ріелтор» стає все більше, а професіоналів серед них не так вже й багато. 

 

Суть роботи агента з нерухомості

Головна мета посередника — перехопити ініціативу з продажу нової квартири, щоб запропонувати її потенційному покупцеві. Під час укладання угоди агент отримує комісію, яка складає 5% від вартості квартири.

Договір на оплату винагороди укладається між покупцем і агентом, таким чином за документами послуги ріелтора оплачує покупець. Припустимо, якщо квартира коштує 40 тисяч доларів, то комісія складе 2000 доларів.

ХТО ПЛАТИТЬ ЗА ПОСЛУГИ РІЕЛТОРІВ І ЧОМУ?

З огляду на той факт, що посередник надає тільки інформаційні послуги (всупереч домовленостям, що квартира перевіряється, і тільки так Ви зможете уникнути проблем), розмір оплати, м’яко кажучи, завищений. З цієї причини покупці всіляко намагаються обійти агентів і купити квартиру самостійно.

Однак, все не так просто. Ріелтори вже давно налагодили схему, по якій вийти на власника вкрай складно. Як це працює:

  • власник житла виставляє квартиру в оголошенні;
  • агенти, відстежуючи новинні портали, тут же перехоплюють його і вбивають у загальну базу;
  • далі вони дублюють оголошення з фотографіями, але вже від себе і зі своїми телефонами.

Таким чином, протягом години після виходу оголошення може бути продубльовано вже 5-7 разів. А так як маклери користуються послугами виведення в ТОП, то знайти інформацію від продавця стає нереально.

Виходить, що агент, як непроханий гість, з’являється на шляху між продавцем і потенційним покупцем, нав’язуючи послуги.

 

Чи справді ріелтор вигідний для продавця?

Розміщення оголошення від власника — це далеко не найпоширеніший варіант. Продавцю легше відразу звернутися в агентство, надати інформацію про квартиру і чекати, поки фахівці приведуть клієнтів.

Також кожен посередник відразу намагається вмовити власника на укладення ексклюзивного договору, мотивуючи це тим, що в такому випадку витрати по часу будуть ще менше:

  • Вам не доведеться розповідати по сто разів про квартиру іншим агентам;
  • відразу узгоджується зручний час показів;
  • маклер самостійно буде розклеювати оголошення по району, розміщувати інформацію в ТОПі.

З одного боку, суцільна вигода, але з іншого …

Обмежившись одним фахівцем, продавець зав’язує собі руки. Після пари тижнів, якщо квартира не продається, посередник спробує умовити Вас знизити ціну, розповідаючи про складний період, зниженні ринкової вартості тощо. Різниця для нього в 100-200 доларів несуттєва, а для Вас це пару тисяч. Тому обдумайте такий крок грунтовно.

ХТО ПЛАТИТЬ ЗА ПОСЛУГИ РІЕЛТОРІВ І ЧОМУ?

Чи завжди оплата комісії лежить на покупцеві?

На це цікаве питання відповідь однозначна: формально — так, неформально — як вийде.

Уявімо таку ситуацію: Ви виставляєте квартиру за 42 тисячі доларів, маючи на увазі, що віддасте її мінімум за 40. Агент приводить клієнта, у якого є сума 40 тисяч і не більше. Але звичайно посередник вже точно не відмовиться від своєї комісії.

В цьому випадку його завдання — підтримати покупця, натиснувши на продавця. У два голоси почнеться атака по торгу, а встояти перед бувалими ріелторами часто непросто.

Якщо за підсумком Ви скинете хоча б ще 1000 у.о., вважайте, що з Вашої кишені була оплачена частина послуг посередника.

Єдиний офіційний шлях, коли покупець звільнений від сплати комісії, — це покупка житла в новобудовах за новими схемами роботи.

Регламент, розроблений компанією Riverside Development, передбачає юридичне обгрунтування спільного співробітництва між забудовником, агентом і клієнтом. На щастя покупців винагорода в цьому випадку оплачується будівельною компанією. Однак, на жаль, такою формою роботи тільки починають користуватися, тому великі шанси потрапити на стару схему. 

Але пам’ятайте, що в ситуації з первинним ринком користуватися послугами посередників абсолютно необов’язково. Вся інформація представлена у відкритому доступі на сайтах. А менеджери відділу продажів нададуть повну консультацію, дадуть відповідь на питання і організовують показ житла.