
Інвестиції в нерухомість — це спосіб вкласти гроші максимально вигідно. Ви отримуєте прибуток від здачі квартири в оренду і при цьому маєте можливість продати житлоплощу пізніше і заробити ще й на цьому — адже квартири постійно ростуть в ціні.
З цієї точки зору нерухомість умовно можна поділити на окупну і неокупні. Квартири знімають тільки деякі певні категорії людей (студенти, іногородні, молоді сім’ї), тому не все житло на ринку оренди все більшим попитом. Воно може не підходити по площі, умов або ціною.
Вимоги до нерухомості у кожній з категорій наймачів різні, але в середньому скласти картину ідеальної квартири в оренду можна.
Важливо! Якщо ви не хочете шукати орендаря самостійно, ви можете найняти для вирішення всіх питань керуючу компанію, тоді все обов’язки ляжуть на неї.
Хто орендує житло?
Більше половини квартиронаймачів — це молоді пари. Решта — це студенти, випускники, іногородні і т.д. Десь половина з них знімає житло разом з кимось (партнером, друзями). Це означає, якщо ви облаштовуєте квартиру для знімання з можливістю підселення кількох мешканців (навіть якщо це однокімнатна квартира), вона автоматично стає більш затребуваною орендарями.

Важливо! У більшості випадків люди шукають вже мебльовані кімнати, враховуйте цей момент.
Якою має бути житлоплощу?
П’ять найважливіших характеристик нерухомості, які відзначають квартиронаймачі:
Хороший ремонт, загальний стан квартири.
Наявність пральної машинки та іншої побутової техніки.
Розташування будинку. Транспорт, супермаркети тощо. Поруч з будівлею.
Близькість до роботи.
Наявність балкона або лоджії.
Четвертий пункт винесено в окремий від третього, оскільки це самий суб’єктивний параметр — вибираючи квартиру для інвестицій ви можете передбачити момент транспортної розв’язки та інфраструктури району, але працювати майбутній орендар може як в центрі, так і на околиці. Однак, варто мати на увазі, що наймач може не вибрати вашу пропозицію саме через це фактора.
Балкон або лоджія зазвичай важливі за рахунок того, що в цьому місці будинку можна сушити речі після прання. Якщо у вашій квартирі їх немає, заздалегідь передбачте, що ви можете запропонувати потенційному орендарю як альтернативу.
Що не має значення?
На наступні параметри не звертає уваги велика частина людей:
- поверховість (виняток — перший поверх, на якому не готові жити 60% наймачів);
- матеріал, з якого будувався будинок;
- зручність планування (як не дивно);
- можливість тимчасової реєстрації.
Фінансові питання
Соціальні категорії квартиронаймачів — це студенти, іногородні та молоді сім’ї. Велика частина з них не готова платити за оренду квартири багато. Крім того, молоді сім’ї іноді також виплачують іпотечний кредит, що ще більше впливає на суму, яку вони залишають для знімання житла. Це робить малогабаритну нерухомість найпривабливішою для інвестування. До неї відноситься:студії;евродвушкі і евротрешкі;гостинки.
Важливо! Однушки і двушки однаково популярні серед наймачів. А ось троячки на ринку оренди не затребувані.

У більшості випадків орендарі готові оплачувати комунальні послуги самостійно. Але їх включення в суму оренди все одно залишається вагомою перевагою інвестора.
На внесення застави згодна лише третина з тих, хто знімає квартиру. Але тільки 5% від наймачів відмовляються від будь-яких інших додаткових витрат. Це означає — люди готові платити за зручності і гарантії і ідеальна квартира в оренду — не максимально дешева житлоплощу, а максимально комфортна.