Не понравилосьТак себеНормальноХорошоОтлично (1 оценок, среднее: 2,00 из 5)
Загрузка...

Дата публикации: 20.12.2020

Просмотров:

ЯК КУПИТИ КВАРТИРУ В РОЗСТРОЧКУ: ВИГОДА І РИЗИКИ

Для багатьох харків’ян покупка квартири в розстрочку або в кредит — єдиний вихід придбати власну нерухомість. Адже розумніше вкладати гроші в своє майно, ніж віддавати їх за оренду стороннім людям.

На сьогоднішній день послугу продажу квартир у розстрочку пропонують практично всі забудовники Харкова. Однак, як і в кредитуванні, умови різняться. Щоб не потрапити на гачок, при виборі забудовника (а відповідно, банку-партнера) важливо враховувати такі моменти:

 • повна вартість житла;
 • розмір першого внеску;
 • терміни виплати;
 • прив’язка до валюти;
 • оплата залишку.

Примітка. Для ознайомлення з умовами договору бажано скористатися юридичними послугами.

 

Відмінність розстрочки від іпотеки

Відразу розставимо всі крапки над «i»: розстрочка — це не те ж саме, що іпотека. Іпотечний кредит є довгостроковою грошовою позикою на придбання первинної або вторинної нерухомості (на термін до 20 років). 

Іпотека має на увазі:

 • початковий внесок 25-40% від загальної суми;
 • процентна ставка — 15-20% річних;
 • сума нерухомості (як правило) фіксується в національній валюті;
 • термін виплати — 5-20 років;
 • комісія банку при укладанні договору — 3% від вартості житла.

Важливо! Законом України “Про іпотеку” передбачено: якщо не виплатити всю суму у вказаний строк, є ризик втратити квартиру.

У свою чергу розстрочка оформляється на нерухомість у новобудовах. Її надають як самі забудовники, так і банки-партнери. Суть цього виду купівлі — оплата не всієї суми відразу, а розподіленої на рівні частини (розмір платежів прописується в договорі).

ЯК КУПИТИ КВАРТИРУ В РОЗСТРОЧКУ: ВИГОДА І РИЗИКИ

Плюси і мінуси розстрочки

Основна перевага придбання житла в розстрочку — це відсутність таких ризиків, які є при оформленні іпотеки: в разі несплати суми і відмови від подальшої участі попередні платежі повертаються.

Розстрочка передбачає більш низькі процентні ставки — 0% -12%. Також істотно дешевше обійдеться оформлення — зазвичай 1,4% (комісія Управителю фонду фінансової будівництва відповідно до Закону України).

Перший внесок по розстрочці становить 25-50% від загальної суми.

Тепер поговоримо про мінуси і ризики. 

Розстрочка оформляється на термін до 2-3 років (максимум 5 років, але як правило, до моменту здачі житла в експлуатацію). Щоб виплатити всю суму за такий короткий період, потрібно мати високий рівень доходу.

Ще один недолік — це наявність у договорі пункту, згідно з яким забудовник має право підвищувати вартість за квадратний метр під час дії даного договору. Відповідно, подальші платежі будуть збільшуватися.

Те ж саме стосується прив’язки до іноземної валюти. У разі курсових коливань розмір виплат зросте. 

Проте здорова конкуренція породжує вигідні пропозиції для покупців. Як наслідок, нерідко харківські компанії оголошують про нульові або мінімальні процентні ставки, щоб залучити більше клієнтів. Таким чином, продаж квартир у розстрочку вигідний і для забудовників: за рахунок цього вони нарощують клієнтську базу. 

ЯК КУПИТИ КВАРТИРУ В РОЗСТРОЧКУ: ВИГОДА І РИЗИКИ

Процес оформлення розстрочки

Найвигідніше укладати договір на покупку житла в розстрочку на старті продажу, коли вартість квартир найнижча. Відстежуйте новини забудовника, щоб не пропустити цю подію.

Про умови банку, з яким співпрацює забудовник, бажано дізнатися заздалегідь. Звернувшись до відділу продажу, Ви отримаєте інформацію про перший внесок, подальші платежі та необхідний список документів.

Стандартний перелік:

 • паспорт;
 • ідентифікаційний код;
 • завірена бухгалтером довідка про доходи за останні 6 місяців.

Деякі банківські установи також вимагають диплом про вищу освіту, копію трудової книжки, свідоцтво про шлюб, копію документів чоловіка або дружини, а також свідоцтва про народження дітей.

Далі банк розглядає кредитну історію клієнта, оцінює фінансові можливості та приймає рішення.   

У деяких випадках житло в розстрочку передбачає індивідуальний підхід в плані зміни деяких умов надання послуги.

 

Купівля квартири в розстрочку — вигідний спосіб вирішити квартирне питання комфортно для клієнта. Вибирайте перевірених забудовників і уважно вивчайте умови договору. І нехай Ваша мрія про власне житло обов’язково здійсниться!