Пока оценок нет! Не понравилосьТак себеНормальноХорошоОтлично
Загрузка...

Дата публикации: 8.07.2020

Просмотров:

ЯК НЕ ПОПАСТИСЯ НА ГАЧОК ШАХРАЇВ ПІД ЧАС КУПІВЛІ КВАРТИРИ?

У засобах масової інформації регулярно з’являються повідомлення про шахрайство на ринку нерухомості, які стосуються як вторинного, так і первинного житла. Злочинці підробляють документи, ставлячи сині печатки нотаріусів, а також державних органів, і навіть вносять неправдиву інформацію до Єдиного державного реєстру майнових прав на нерухоме майно.

У цій статті розглянемо популярні види шахрайства, ознаки, які мають насторожити, а також способи уникнути обману.

 

Недобросовісні забудовники на первинному ринку

Як правило, в новобудовах житло купується на етапі будівництва. Таким чином, економія становить близько 30% від вартості квартири.

Варто задуматися, якщо:

 • компанія не надає ліцензію і сертифікати на ведення геодезичних, будівельно-монтажних або інженерно-технічних робіт;
 • дані в документах на будівництво не відповідають;
 • в договорі немає пункту про відповідальність забудовника або він прописаний без конкретики;
 • немає документа, що підтверджує право користування землею.

Недобросовісні забудовники можуть запевняти, що ліцензія або сертифікати в процесі оформлення або на пролонгації, однак тільки оригінали з чинним терміном є доказом законного будівництва.

У дозволах мають бути вказані відповідні параметри будинку: поверховість, призначення, розмір прибудинкової території, які будуть співпадати з інформацією на сайті та рекламних буклетах.

ЯК НЕ ПОПАСТИСЯ НА ГАЧОК ШАХРАЇВ  ПІД ЧАС КУПІВЛІ КВАРТИРИ?

Забудовник зобов’язаний надати договір оренди або купівлі-продажу земельної ділянки, де зазначено цільове призначення: «під будівництво багатоповерхових будинків».

Під час укладання договору на покупку зверніть увагу на пункт «Відповідальність сторін». Якщо там чітко прописані умови повернення грошових коштів у разі невиконання зобов’язань, гарантії, штрафні санкції за недотримання умов договору і термінів, тоді все в порядку.

Порада! В Єдиному державному реєстрі доступна інформація про будь-яку компанію. Досить ввести код ЄДРПОУ, щоб побачити, чи немає у забудовника боргів перед державою, відкритих судових рішень, кримінальних справ тощо.

 

Обман на вторинному ринку

Підозрілі ознаки при пошуку квартири в старому житловому фонді:

 • занадто низька ціна;
 • в реєстрі немає інформації про продавця;
 • продавець не є власником;
 • власник відмовляється виписувати родичів до укладання угоди;
 • продавець наполягає на оформленні договору лише у «свого» нотаріуса;
 • квартира отримана в спадщину;
 • продавець вимагає велику суму завдатку.

Важливо! Єдиний державний реєстр містить інформацію про об’єкти, на які право власності було отримано після 2011 року.

ЯК НЕ ПОПАСТИСЯ НА ГАЧОК ШАХРАЇВ  ПІД ЧАС КУПІВЛІ КВАРТИРИ?

Перед укладенням договору про купівлю-продаж усі мешканці мають виписатися з квартири. Особливо це стосується неповнолітніх дітей, процедура з виписки яких більш складна.

Потрібно, щоб на угоді був присутній власник квартири. Навіть якщо продавець надає діючу довіреність, Ви не можете бути впевнені в чистоті операції, тому що можливо власник відкликав її раніше.

Якщо житло перейшло власнику у спадок, необхідно переконатися, що на нього більше немає законних претендентів. Бажано, щоб після вступу в спадщину пройшло більше шести місяців.

Стандартний розмір завдатку — 1000 у.о. Якщо продавець вимагає 20% і більше, швидше за все це шахрай, який зникне відразу після отримання грошей.

 

Уникнути обману можна такими способами:

 • правовий супровід угоди (юристи перевіряють історію квартири, справжність документів тощо);
 • вимога присутності справжнього власника під час передачі завдатку і на угоді, перевірка оригіналів документів, що засвідчують особу;
 • вказівка в договорі купівлі-продажу повної суми.

 

Пам’ятайте! З кожним роком шахраї вигадують нові схеми. За найменших сумнівів проведіть додаткову перевірку інформації з фахівцями, адже ціна помилки дуже велика.