Пока оценок нет! Не понравилосьТак себеНормальноХорошоОтлично
Загрузка...

Дата публикации: 29.04.2021

Просмотров:

ЯК ПІДГОТУВАТИСЯ ДО РЕМОНТУ? ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ?

Ремонт ― це ціла революція, особливо якщо мова йде про капіталку. У цій справі, мабуть, головний пункт ― підготовка, адже без чіткого розуміння обсягу роботи, алгоритму та суми витрат на якомусь етапі процес зайде в глухий кут.

Крім цього важливо розуміти глобальність капітального ремонту. По-перше, усвідомте, що він займе мінімум три (а частіше 4-5 місяців). Як би не намагалися привернути до себе будівельні бригади швидкими термінами виконання, підготуйтеся до того, що оздоблення гарної якості відніме багато часу.

По-друге, це серйозні витрати. Щоб не зупинитися на половині шляху, додавайте навіть до грамотно складеного кошторису як мінімум 30%. Часом в процесі з’являються форс-мажорні обставини, нові ідеї або приховані дефекти, які є обов’язковими до усунення.

По-третє, не покладайтеся на фахівців повністю. Будьте готові витрачати час на контроль. А також плануйте виділяти хоча б половину дня на тиждень на закупівлі.

 

Вибір сезону для ремонту

Безумовно, люди частіше прив’язуються до інших факторів:

  • покупка квартири;
  • момент здачі будинку в експлуатацію;
  • накопичення потрібної грошової суми.

Однак зазначимо, що більшість ремонтів робиться все-таки влітку. У теплу пору року легше бути більш мобільним, щоб мотатися по місту в пошуках матеріалів. Плюс пора відпусток все-таки доводиться саме на літо. А це означає, що можна приділити час ретельній підготовці та контролю.

Але є переваги і у оздоблення взимку. Більшість компаній по установці металопластикових вікон у холодну пору року пропонують знижки (до 30%). Та й знайти бригаду простіше (завантаженість нижче).

ЯК ПІДГОТУВАТИСЯ ДО РЕМОНТУ? ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ?

Як знайти професіоналів? 

Мабуть, це найскладніше питання в темі підготовки до капітального ремонту. У цьому випадку часто спрацьовує принцип «сарафанного радіо», але все ж варто приділити час для аналізу:

  • промоніторьте ринок послуг на предмет вартості робіт, щоб розуміти середні розцінки. Не ведіться на низькі ціни ― ризикуєте недоотримати в якості;
  • запросіть майстрів і попросіть прорахувати приблизну вартість, запропонувати нестандартні рішення по плануванню, функціональному використанню корисної площі. Вже в процесі консультації Ви зрозумієте рівень компетентності;
  • дізнайтеся, чи виконує бригада всі види робіт (або залучає підрядників). Замовляти послугу в комплексі розумніше і дешевше;
  • уточніть, чи немає у майстрів інших об’єктів у процесі роботи. Прагнення заробити більше, взявши кілька клієнтів, несе за собою труднощі при дотриманні термінів;
  • запитайте, чи передбачено укладення договору. Це важливий момент, тому що договірні відносини захищають Вас як замовника. Обов’язкова наявність пункту про відповідальність виконавця в разі порушення термінів;
  • було б непогано, щоб фахівці володіли сучасними техніками і представили 3D візуалізацію майбутнього ремонту. Наочність допоможе внести корективи до початку робіт.

Знайти майстрів, що відповідають цим вимогам, не просто. Не поспішайте з виконанням цього завдання, підійдіть до його вирішення виважено.

ЯК ПІДГОТУВАТИСЯ ДО РЕМОНТУ? ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ?

Послідовність робіт

Для загального розуміння в цій статті наводимо алгоритм дій при виконанні ремонту.

Якщо це вторинне житло, для початку квартира повністю звільняється від меблів, техніки та інших речей. Потім приступають до демонтажу старого оздоблення.

Наступний етап ― перепланування (за потребою): знесення або перенесення стін. Після цього приступають до заміни вікон.

На щастя, всі ці кроки не передбачені в новобудові: вільна квартира, голі (причому відносно рівні) стіни, металопластикові склопакети, нові радіатори опалення позбавляють від значної статті витрат. З цієї причини твердження про те, що зробити ремонт у новому будинку дорожче, всього лише міф.

Тепер можна приступати до роботи з комунікаціями:

  • слабострумова і силова проводка;
  • каналізаційні та водопровідні труби;
  • система вентиляції і кондиціонування;
  • протипожежна і охоронна сигналізація.

Після цього починається оздоблення. Послідовність етапів оздоблювальних робіт така:

  • спочатку «мокрі» (стяжка підлоги, штукатурка, укладання плитки);
  • потім пилові (штроблення під комунікації, шпаклівка, затирка);
  • і наостанок чистові (фарбування, поклейка шпалер, укладання підлогового покриття, монтаж плінтусів, установка розеток, світильників, сантехніки, розстановка меблів і техніки).

І не забудьте попередити сусідів про свої наміри. Це правило хорошого тону і ознака поваги до тих, хто живе поруч.

 

Бажаємо успіху в нелегкій, але важливій справі! Нехай ремонт пройде спокійно і послужить багато років.