Не понравилосьТак себеНормальноХорошоОтлично (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...

Дата публикации: 24.07.2020

Просмотров:

ЯК ПРАВИЛЬНО ОФОРМИТИ ДОКУМЕНТИ НА НОВУ КВАРТИРУ?

Процес оформлення купленої нерухомості відрізняється в залежності від того, в якому будинку придбана квартира: в новобудові або на вторинному ринку.

Незалежно від цієї обставини він вимагає максимальної уважності і ретельної підготовки. Звертаючись до державного реєстратора, заявник повинен мати при собі повний перелік необхідних документів та квитанції про оплату послуг. В іншому випадку державний орган вправі відмовити в проведенні процедури реєстрації до усунення всіх недоліків.

 

Оформлення квартири в новобудові

Кардинальна відмінність первинного житла полягає в тому, що воно набувається шляхом інвестування. Існують такі способи оформлення квартири, що підтверджують покупку об’єкта:

 • купівля-продаж майнових прав;
 • інвестиційний договір;
 • договір про пайову участь.

Лише ці документи на руках у покупця до введення об’єкта в експлуатацію. Після здачі будинку в першу чергу необхідно отримати технічний паспорт, який оформляється в БТІ (Бюро технічної інвентаризації).

Згідно з українським законодавством, з недавнього часу надавати такі послуги можуть також приватні проектні організації.

ЯК ПРАВИЛЬНО ОФОРМИТИ ДОКУМЕНТИ НА НОВУ КВАРТИРУ?

Перелік документів, необхідних для отримання техпаспорту:

 • заява, заповнена за встановленим зразком;
 • паспорт та ІПН заявника;
 • договір із забудовником з усіма додатковими угодами;
 • акт прийому-передачі квартири;
 • квитанція про оплату послуг.

Після оформлення заявки представник бюро виїжджає на об’єкт, робить виміри квартири, визначає розташування внутрішніх комунікацій і оцінює стан.

Оригінал технічного паспорта видається заявнику під розписку.

Наступний крок — реєстрація права власності. Крім вищевказаних документів реєстратору потрібно передати оригінал техпаспорта, а також документацію від забудовника про введення об’єкта в експлуатацію та присвоєння поштової адреси.

Після завершення процедури заявнику видається виписка з Єдиного державного реєстру прав на нерухоме майно.

 

Можливі ризики

До отримання техпаспорту та реєстрації права у Вас немає підтвердження того, що Ви є власником квартири. Недобросовісні компанії можуть заморозити будівництво, продати одну і ту ж квартиру декілька разів і провести інші махінації з нерухомістю.

Порада! Обирайте надійних забудовників і не спокушайтеся на занадто низьку ціну. Читайте відгуки про здані об’єкти і самостійно перевіряйте наявність усіх дозвільних документів.

 

Оформлення квартири на вторинному ринку

Не дивлячись на те, що в цьому випадку не потрібно займатися оформлення технічного паспорта (він вже є), процес оформлення квартири в старому житловому фонді пов’язаний з великою кількістю можливих ризиків.

Перш ніж укладати угоду на покупку житла, перевірте його чистоту, мінімізувавши можливі ризики. За необхідності зверніться за допомогою до юриста.

Для реєстрації прав необхідно заповнити заяву за зразком, який знаходиться біля віконця реєстратора або на сайті Держреєстру.

Разом із заявою подаються такі документи:

 • паспорт (або інший документ, що засвідчує особу) та ІПН;
 • правовстановлюючий документ (договір купівлі-продажу, договір спадкування майна, договір міни, свідоцтво про право на спадщину).

Примітка: якщо в договорі є пункт із зазначенням події, яка пов’язана з настанням права власності, необхідно надати доказ про настання цієї події (заява про повний розрахунок, акт прийому-передачі);

 • технічний паспорт;
 • квитанція про внесення оплати за витяг з Державного реєстру;
 • квитанцію за оплату адміністративного збору;
 • копії всіх вищевказаних документів.

Важливо! За умов відправки документації поштою підпис на заяві має бути засвідчений нотаріально. Оформляється цінний рекомендований лист з описом вкладення та повідомленням про вручення.

Після внесення відповідних записів державний реєстратор формує витяг, який за бажанням заявника видається в паперовому вигляді. Процес реєстрації займає не більше 5-ти робочих днів.

В результаті вчинення нотаріальної дії (наприклад, вступ у спадок або укладення договору купівлі-продажу) державну реєстрацію проводить приватний нотаріус.

 

Оформлення документів на квартиру — серйозний процес, який вимагає ретельної підготовки. Якщо Ви не відчуваєте впевненість в своїх силах, зверніться за допомогою до фахівців.