
У сьогоднішньому світі існує близько ста різних напрямів в дизайні інтер’єрів, які допомагають створити потрібну обстановку. Але вивчати їх всі — справа непроста, вимагає багато часу. Як же вибрати оформлення квартири, щоб у ньому було комфортно? Давайте розбиратися.
Вибір відповідного напряму.
Все різноманіття стилістичних напрямків, з легкістю, ділиться на групи. Після детального аналізу і самокопання, потрібний стиль знайдеться. Отже, що ж це за групи? Класифікувати великий обсяг інформації простіше, коли її об’єднує щось спільне.
- Індустріальна група.
У цій категорії об’єднані стилі, які розраховані для великого міста, міської квартири. Вони модні, популярні, іноді, екстравагантні. До них відносять:
- Лофт;
- Хай-тек;
- Футуризм;
- Індустріальний;
- Техно, інші.
Їх усіх об’єднує квапливий біг міського життя, модні технічні новинки, прогресивні погляди на повсякденні речі, відсутність плюшевих деталей в обстановці.
Людина, що живе в такій квартирі — самодостатня, самостійна. Він нікому нічого не доводить, знає чого хоче від життя.
- Історична група.
Ці напрямки, пов’язані з цілою епохою. Вони передають дух часу, відображають переваги епохи, транслюють історію в декораціях. Сюди відносять:
- Ампір;
- Класичний;
- Бароко;
- Рококо;
- Вікторіанський;
- Готичний, інші.
Оформити все приміщення, з дотриманням усіх традицій, і при цьому не перетворити квартиру в музей — досить складно. Тому сьогодні такі напрямки використовуються частково, без нагромадження двометрових портретів, колон, вензелів і золотих фонтанів.
Люди, які вибирають цей напрям — цінують розкіш, шикарну обстановку, пишаються знаменитими предками або бажають доторкнутися до прекрасного. Тут всі деталі виглядають вишукано. Тому дозволити собі ходити, серед антикваріату, в пом’ятій, після сну, піжамі — ознака поганого смаку.
- Географічна група.
Тут об’єднані стилі, які мають відношення до континентів, регіонів, країн. Вони відображають субкультури своєї нації, характерні особливості клімату, географічного розташування. Сюди входять:
- Азіатський;
- Африканський;
- Американський;
- Англійський;
- Скандинавський;
- Арабський;
- Німецький, інші.
Інтер’єр з цієї групи — це трансляція національних особливостей того чи іншого регіону. Адже у кожного народу є своя історія, свої предмети побуту, культура, традиції.
Такий стиль підійде тим, хто мріє жити в іншій країні, любить подорожувати або пишається своєю батьківщиною. Кожен з перелічених напрямів, по-своєму, чарує культурною спадщиною.
- Чуттєва або фантазійна група.
Сюди включені напрямки, які викликають фантазійні емоції або грають на почуттях, в хорошому сенсі слова. Таке оформлення, скоріше, підійде для приватного будинку, котеджу або віллі. Тут обстановка будується на відчуттях, душевних перевагах:
- Кантрі, він же сільський;
- Лаунж;
- Прованс;
- Ретро;
- Романтизм;
- Хюгге;
- Шеббі шик;
- Альпійське шале, інші.
Тут завжди спокійна обстановка, затишні меблі, м’які пледи, камін, милі серцю речі. Він підійде людям, які шукають гармонії, спокою, душевної рівноваги.
- Стилістична група.
Сюди ми об’єднали стилі, які допомагають господареві самовиразитися. Тобто, життєва позиція власника нерухомості відбивається в обстановці квартири. Будь-то бунтарський дух або гонитва за гламуром. До них відносяться:
- Бохо;
- Етнічний;
- Еко-стиль;
- Голлівудський гламур;
- Авангард;
- Кітч, інші.
Обстановка в такому стилі висловлює життєву позицію господаря і каже більше, ніж словесний опис. Тому, якщо у Вас чітка життєва позиція, яку Ви люто відстоюєте, тоді в цій категорії знайдеться відповідний стиль.
Звичайно ж, існує прекрасна професія «дизайнер», завдяки якій знаходяться відповідні інтер’єрні рішення. Головне — комфорт душевний, гармонія світогляду з обстановкою і важливі серцю речі!