Не понравилосьТак себеНормальноХорошоОтлично (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...

Дата публикации: 13.02.2020

Просмотров:

Як вибрати надійного забудовника?

Інвестиційний ринок, на перший погляд, простий — вкладаєш грошовий ресурс, а через деякий час отримуєш прибуток. Але кожен сегмент вимагає певних знань, має на увазі деякі ризики, а також є поріг входу.

Кожна покупка розглядається як інвестиція: чи то покупка акцій, з подальшим отриманням прибутку, або придбання нерухомості, для життя чи перепродажу. Саме в цьому сегменті ринку, існує кілька стратегій, а також ризики втратити актив. В інвестуванні нерухомості існують різні етапи, для входу в інвестиційний проект.

Як вибрати надійного забудовника?

На кожному з цих етапів, існують ризики. Щоб їх уникнути вибирайте відповідального забудовника. Надійність виражається:

  • дотримання термінів будівництва,
  • наявність дозвільної документації,
  • законність будівництва,
  • прозорість і відкритість девелопера,
  • репутація.

Способи збору інформації.

  • Агент або агентство з нерухомості.

Крім актуальних пропозицій для покупки нерухомості, агентство займається перевіркою девелопера, збором інформації про об’єкт, іншим. За певну винагороду, інвестор отримує повну оцінку роботи забудовника.

Але тут можливий ризик недбалого ставлення до проведення процедури збору інформації.

  • Юридичне супроводження.

Кожна угода між девелопером і вкладником контролюється з юридичної точки зору. Або ж, перш ніж укладати угоду, замовте повну оцінку законності роботи компанії. Юрист в сфері нерухомості має більше досвіду і не зацікавлений в укладенні угоди, як перша організація. За певну плату, інвестор отримає детальний звіт по роботі компанії-забудовника.

  • Самостійний збір інформації.

Тут доведеться потрудитися, щоб володіти всією необхідною інформацією. Їздити на об’єкти, перевіряти документи, знаходити відгуки, з’ясовувати надійність. Завзятість інвестора призведе до виграшності інвестиції. Тут присутні ризики неможливості зібрати повний пакет, через необізнаність вкладника.

Як перевірити девелопера.

Перш за все візьміть до уваги, що форс-мажорні ситуації виникають у кожного підприємця. Вони можуть спричинити різні труднощі, з якими не всі справляються. Але чим вище репутація девелопера, тим більше шансів уникнути подібних ситуацій.Як вибрати надійного забудовника?

  • Цільове призначення земельної ділянки. Перевіряється в публічній кадастровій карті, є важливим фактором для подальшого введення будинку, володіння майном, вступом в права володіння.
  • Функціонал земельної ділянки. Тут відзначено які види будівельної або господарської діяльності дозволені, на обраній ділянці. Це особливо важливо, коли об’єкт будується в історично значущих частинах міста.
  • Реєстр судових рішень допоможе виявити позови або претензії у цього забудовника. А також перевірити кадастровий номер, виявити власника землі.
  • Дозвільні документи на будівництво. Сюди входять: документи на землю, містобудівні умови і обмеження, проект, експертиза для багатоквартирного будинку, дозвіл на проведення робіт. Ці документи безпосередньо пов’язані із законністю поточного будівництва.
  • Репутація. Для серйозної компанії-забудовника це основний показник надійності, оскільки репутація вибудовується роками і сумнівних схем тут бути не повинно. У таких компаній є вся дозвільна документація, прозорі схеми ведення бізнесу.
  • Історія попередніх об’єктів. Щоб спрогнозувати успішність проекту, що реалізовується, відвідайте об’єкти, обраного девелопера, які завершені. Поспілкувавшись з власниками на таких об’єктах, легко виявити проблеми, що виникли на завершальних стадіях будівництва, реєстрації, експлуатації. Майбутній вкладник, завдяки цьому, визначить готовність девелопера вирішувати конфліктні ситуації, усувати огріхи будівництва, комунікувати з власниками.

Низький поріг входу в інвестицію або занадто занижена вартість квадратного метра — привід насторожитися. Також заздалегідь продумуйте процес виходу з інвестиційного проекту: чи буде користуватися попитом об’єкт, чи не впаде ціна на нього, чи не виникне проблем з перепродажем або переуступкою прав.