
Кухонна зона обов’язково повинна включати такі елементи:
- побутову техніку (холодильник, плиту);
- раковину;
- обробний стіл;
- обідній стіл;
- місце для зберігання посуду та інших речей.
З просторою кухнею вмістити все це в приміщення проблем не виникає, але в малогабаритному просторі доводиться вдаватися до дизайнерських прийомів. Причому важливо, щоб не просто все помістилося і було під рукою, а й виглядало комфортно і відкрито.
Для цього облаштовувати кухонну зону відповідно до наступних рекомендацій.
Активно використовуйте вертикальне простір
Тобто розміщуйте предмети не вшир, а вгору. Наприклад, зберігайте начиння, яка рідко використовуєте, на полицях під стелею. Взагалі добре працюють вертикальні системи зберігання, організовані за принципом: все, що потрібно часто, має розташовуватися на рівні очей, все інше – унизу або угорі.
При цьому вниз ставлять те, що може впасти і розбитися, а наверх легкі і міцні речі.
Важливо! Вертикальні системи зберігання погано працюють для вузьких кухонь з високими стелями. Створюється відчуття коридору. Краще тоді до найдальшої стіні поставити шафка глибокими висувними полками.
Пофарбуйте стіни на кухні в білий колір
Або поталу білі шпалери. Білий колір – працюючий спосіб впустити більше світла в будинок. Крім того, він добре поєднується з будь-якими іншими відтінками. Тому на базі білих стін можна створити інтер’єр в будь-якому кольорі і стилі.
Для любителів мінімалізму пропонується зробити чистеньку і затишну білосніжну кухню. А тим, хто вважає, що чисто білий – це нудно, – розбавити інтер’єр квітами, яскравими малюнками, кольоровий посудом і текстилем.
Важливо! Аналогічно вибирайте світлі відтінки для підлогового покриття і стелі. Ідеально, якщо підлога повторює колір стін.
Використовуйте модульні системи
Модульні системи – це комплект з декількох предметів меблів. Вони об’єднані між собою, тому навіть не треба думати, що куди поставити.
Можна підібрати модульну систему під розмір кухні, в якій будуть всі необхідні елементи. Це вирішить не тільки проблему простору, але і підбору дизайну.
Купуйте багатофункціональну побутову техніку
За можливості замініть кілька предметів одним. Яскравим прикладом є мультиварка, яка займає мало місця, але в ній можна готувати все.
Також подумайте, що з типової побутової техніки вам дійсно потрібно. Наприклад, прийнято встановлювати плиту з чотирма камфорка і духовою піччю. Але, можливо, ви зазвичай користуєтеся тільки двома і ніколи не печете будинку, так що зможете заощадити простір.
Приберіть двері
Насправді стандартні двері можуть займати багато місця. Можна їх зняти і заодно знести стіни (якщо вони не несуть). Так ви об’єднаєте кухонну і житлову зони і отримаєте сучасну студійну планування.
Якщо до таких радикальних дій ви не готові, все одно можна відвоювати трохи місця, якщо замінити стандартні двері на розсувні або складні. Так не доведеться думати, як розташувати меблі, щоб вона не заважала, коли двері відкриваються.
Встановіть дзеркала і декоративні світильники
Для базового освітлення на кухні вистачає люстри. Але щоб візуально додати простору, знадобляться додаткові декоративні світильники. Це може бути точкове освітлення поблизу обробного столу, лампа на столі або навіть гірлянда на стіні.
Без дзеркал на кухні взагалі можна обійтися. Але для візуального збільшення приміщення вони незамінні. Дзеркала відбивають світло, тому його стає в два рази більше. Тому рекомендується встановлювати дзеркала і відображають поверхні напроти вікна або джерел світла.