Пока оценок нет! Не понравилосьТак себеНормальноХорошоОтлично
Загрузка...

Дата публикации: 24.12.2020

Просмотров:

ЯКЕ ПЛАНУВАННЯ ВИБРАТИ ПРИ ПОКУПЦІ КВАРТИРИ В ХАРКОВІ?

Планування квартир Харків має високе значення при виборі та купівлі нерухомості. Від того, як збудовано житло всередині, залежить багато чого:

 • практичність;
 • візуальне сприйняття;
 • можливості дизайну;
 • зручність розташування меблів;
 • задіяння кожного квадратного метра з користю та інше.

Параметр організації простору на житлоплощі важливий незалежно від того, який варіант Ви шукаєте: вільне планування або традиційне закрите.

У цій статті піде мова про принципи вибору вдалого планування квартир у Харкові в різних типах житла.

ЯКЕ ПЛАНУВАННЯ ВИБРАТИ ПРИ ПОКУПЦІ КВАРТИРИ В ХАРКОВІ?

Планування квартир студій

У такому типі нерухомості немає перегородок між кухнею та кімнатами. Стінами відгороджений тільки санвузол. 

Існує думка, що в студії немає сенсу зациклюватися на формі житла, тому що кожен ділить простір на зони під свої потреби. Почасти, це так: планування квартири студії дає більше можливостей для нового мешканця, однак є нюанси. 

При виборі квартири звертайте увагу на три ключові параметри:

 • форма житлоплощі;
 • несучі колони;
 • кількість вікон.

Що стосується першого пункту, тут у пріоритеті квадрат або не дуже витягнутий прямокутник. Скошені, закруглені кути стануть перешкодою при дизайні і розстановці меблів, тому такі варіанти краще не розглядати.

Відразу продумайте розміщення спальні — ця зона має бути максимально віддалена від санвузла та передпокою. 

Примітка. Приблизне розташування зон сплануйте ще до покупки. При виникненні труднощів візьміть паузу і порадьтеся з дизайнером.

Несучі колони буває псують загальну картинку і майбутній концепт приміщення. Хоча з іншого боку ці об’єкти нерідко стають частиною інтер’єрного рішення і точкою зонування. Наявність колон — не привід відмовитися від квартири студії планування, але явно причина продумати інтер’єр детальніше.

Віконні отвори — це джерело природного світла, завдяки якому простір виглядає просторіше та вільніше. Грамотне планування студії площею понад 50 кв.м. передбачає наявність двох, а краще трьох вікон. Чим більше розмір, тим краще.  

 

Планування смарт квартири

Затишні студії площею 18-25 кв.м. стали дуже популярним форматом житла в Харкові за останні роки. Невеликі однорівневі та дворівневі квартири користуються попитом серед молоді, а також інвесторів, які купують нерухомість з метою здачі в оренду.

Як правило, планування маленької квартири студії роблять у формі прямокутника (рідше квадрата), де на вузьких сторонах розташовані вхідні двері та вікно (навпроти один одного). Ліворуч або праворуч від входу санвузол. Кухонну зону мешканець розміщує на свій розсуд.

У дворівневі студіях вхід на другий поверх йде з вітальні. 

Смарт-квартира, планування якої занадто вузьке і довге за формою, буде погано освітлена, а відповідно візуально виглядатиме менше.

Віконний отвір також має бути великим, а його світло розсіюється рівномірно по кімнаті, потрапляючи і на другий поверх.

Ергономічне планування смарт квартири визначає комфорт і простір майбутнього мешканця на всі 100%.

ЯКЕ ПЛАНУВАННЯ ВИБРАТИ ПРИ ПОКУПЦІ КВАРТИРИ В ХАРКОВІ?

Двокімнатна квартира планування в Харкові

Двійки визнані найбільш затребуваними квартирами для сімей. Це доступний варіант за ціною, де проте є кімнати для усамітнення кожного мешканця.

Як правило, в двокімнатній квартирі обладнують:

 • вітальню і спальню;
 • кімнату для дорослих і дитячу;
 • робочий кабінет плюс зону відпочинку і сну.

Планування двокімнатної квартири має перш за все відповідати потребам Вашої сім’ї. 

Краще, щоб обидві кімнати були роздільні. Меншу за площею відводять під спальню або дитячу, а більшу — під вітальню. Якщо Ви вибираєте кімнату для дитини, де він буде грати і вчитися, важливо, щоб там було гарне освітлення. Балконна частина в даному випадку не підходить.

Ідеальний варіант сучасного планування двокімнатної квартири — євродвійка. В такому форматі передбачені дві окремі кімнати, а також кухня-студія. Таким чином, у кожного члена родини є своя зона, а для проведення спільних вечорів та обідів — простора вітальня. 

 

Вибір планування Харків дивує різноманітністю. Загалом широкий асортимент представлений звичайно на первинному ринку. Тут в одному будинку буває по 5-6 різних варіантів тільки однокімнатних квартир.

Під час пошуку нерухомості обов’язково враховуйте цей параметр, звертайте увагу на нові об’єкти, вивчайте і вибирайте. Адже покупка житла — це всерйоз і надовго!