
Дизайн інтер’єру — це ціла наука, яка вчить оформляти приміщення комфортно, раціонально, стильно. Мабуть, це три кити, на яких тримається оформлення будь-якого приміщення. Адже кожен хоче, щоб те місце, де ми проводимо більшу кількість часу, було комфортним, затишним. Щоб всі речі знаходилися на своїх місцях, не заважаючи нашій буденній укладу. А ще хочеться, щоб виглядало все дуже сучасно, стільно.Но не завжди так виходить, тому що для вдалого результату, потрібно знати деякі секрети.

Поради з облаштування гостинки
Кожен ремонт починається з самого простого питання: «Що ми хочемо отримати в результаті?» Відповідаючи на це питання, ми формуємо наш простір, розділяючи його на функціональні зони. У звичайній квартирі, цього можна не робити, оскільки там вже все поділено бетонними або цегляними стінами. Але коли ми розглядаємо гостинку, все стає зовсім інакше. Адже в даному приміщенні кожен власник сам вирішує, де буде кухня, спальня або вітальня. Планування в квартирах-студіях дозволяють Вашої фантазії втілити різні сценарії, розставити меблі так, як вам буде зручно, помістити кухню в будь-якій стороні. Така нерухомість сповнена світла і вільного простору, що дозволяє зонувати її різними способами. Основною умовою такого зонування залишається — єдина ідея, стиль, поєднувані кольори. Існують кілька стилів, які підходять для малогабаритки:
мінімалізм — тут принцип простий. Більше місця, менше меблів, все повинно бути лаконічно, просто, зрозуміло. Такий варіант оформлення відмінно підійде для студента, який вдома проводить мало часу або любить приймати гостей;
лофт — сучасний стиль, характерні риси якого, груба текстура промислового дизайну, якісно вписана в житлове приміщення. Це цегляні стіни, відкриті дерев’яні перекриття, необроблений метал, що обігрується м’якими поверхнями. Відмінно підійде молодій сім’ї, яка прагне бути в тренді, яка стежить за модними тенденціями;
хай тек. Дослівний переклад означає «високі технології». Цей стиль може поєднувати в собі мінімалізм і лофт, поєднуючись з ультрамодними технічними новинками. Такий інтер’єр заворожує і справляє враження на гостей. Відмінно підійде одиноким людям, які шукають лаконічності, функціональності і модного наповнення;
класика, причому в будь-якому її виконанні, будь то ампір, бароко або венеціанський стиль. Тут основою служить розкіш, комфорт, вишуканість. Цей стиль наповнений ліпленням, картинами, золоченими деталями меблів і обробки, розписом на стінах і стелі, колонами, дорогими гобеленами і драпіровками. Класику можна відтворити в бюджетному варіанті, вона завжди буде виглядати гідно. Таке оформлення підкреслює статусність власника, яким цілком можуть стати батьки, вже дорослих дітей.

Облаштування кухні і санвузла
Після того, як обраний стиль, а також вирішено питання з поділом приміщення на зони, можна переходити до оформлення. Для того щоб візуально відокремити вітальню від кухні, використовують різні прийоми:
текстури. Якщо у всій квартирі на підлозі лежить ламінат, то зону кухні відокремлюють плиткою або лінолеумом;
кольори. Коли гостинка оформлена в світлих однотонних відтінках, то кухонний простір виділяють або орнаментом, або дерев’яними панелями, або контрастним кольоровим наповненням;
перегородки, стелажі, прозорі панелі. Цей вид поділу несе дві функції: зонування і місткості. Адже на них можна розмістити всі можливі полки, ніші для зберігання речей. Що стане відмінним рішенням для невеликої нерухомості.

Наповнення кухонної зони повинно бути лаконічним, оскільки габарити не дозволять великий фурнитур, але якщо вибрати вбудовану техніку, компактне розміщення і задіяти максимум простору, то вийде функціонально, комфортно, раціонально. А додаткове світло над робочою поверхнею, додасть відчуття габаритної зони кухні.
Санвузол малогабаритки, як правило, не великий. Тут також важливо продумати розташування ванній, пральної машини і іншого. Дзеркала візуально збільшують простір, що є дизайнерської хитрістю, для розширення меж приміщення.
Як видерти меблі для гостинки
Меблі, що трансформуються з’явилася ще за часів єгипетських і римських походів. Тільки тоді це був похідний табурет з розкладними ніжками. Зараз фантазія винахідників і гонитва за вільним простором привели до того, що вибір таких меблів досягає колосальних розмірів, вражаючи своєю оригінальністю. Ліжка, з’являються з шафи одним рухом руки, стіл, який може стати ліжком, диван, який утворює двоярусне ліжко, кутовий диван, здатний перетворитися в цілий гарнітур. Все це дивує і захоплює, вражає і розбурхує уяву. Стає зрозуміло, що немає маленьких квартир, є меблі здатна вписатися в будь-яке приміщення. Ці трансформери підійдуть під будь-який інтер’єр, будь-яку площу.
Найоригінальніша рішення для маленької квартири — це мобільна перегородка, здатна трансформуватися в робочий стіл, а ввечері в зручне спальне місце. Займаючи мінімум житлової території, такий стелаж несе в собі максимум функціональності.
Ще одним ноу-хау сучасного дизайну є дворівневі гостинки. Якщо висота стелі дозволяє, то спальню переносять на другий ярус, додавши сходинки. Це відмінне рішення для малогабаритного житла, яке допомагає відокремити зону відпочинку від всього іншого простору. Причому ступені служать додатковими нішами для зберігання різних предметів.

Гостинки з ремонтом
Нинішній ринок нерухомості різноманітний пропозиціями покупки житла різного стану. З ремонтом або без, під ключ або проект, який захочеться втілити. Якщо Ваша квартира вже з дизайном, де явно продумано все до дрібниць, тоді залишається наповнити її зручними меблями і насолоджуватися придбанням. А тим, хто все ще знаходиться в роздумах, хочеться побажати не відкладати прийняття рішення в довгий ящик. Адже зміни це завжди шлях до чогось нового, непізнаного, приємному. І нехай Вас не лякає прийдешній ремонт або розмір житла, тому що всі вкладені сили і наші поради принесуть сприятливі плоди, оскільки, що може бути приємніше, ніж повертатися в улюблений будинок, де комфортно, затишно, стильно!