Не понравилосьТак себеНормальноХорошоОтлично (3 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...

Дата публикации: 22.10.2018

Просмотров:

Як облаштувати кухню в гостинці?

Кухня в малогабаритному житло не буває повноцінної і місткою, зате вона може бути затишною і функціональною — якщо її правильно облаштувати. Ось основні моменти, на які слід звернути увагу.

Колір

В даному випадку працює правило: чим світліше — тим краще. Ідеальний колір для маленької кухні — це білий. Якщо вам він не імпонує, придивіться до бежевому, блакитному, рожевому. Ці відтінки будуть відбивати світло, візуально розширюючи простір кухні. Рекомендується не тільки виконати обробку в цих кольорах, але і підібрати меблі. Щоб приміщення не здавалося надто світлим і стерильним, використовуйте такі дизайнерські прийоми:

Комбінуйте різні текстури. Наприклад, глянцеві панелі і матову плитку.
Використовуйте кілька відтінків основного кольору. Білий, світло-сірий і т.п.
Робіть яскраві вставки. Виберіть для цієї мети один-два відтінки, які поєднуються один з одним і з основним кольором. Яскравими можуть бути облямівки столу, маленькі ручки, краники і т.п. Грати з кольором можна і постфактум після ремонту: завжди мати на столі яскравий букет, фрукти та інші акцентують на собі увагу речі.

Освітлення

На сприйняття простору дуже впливає не тільки колір, а й освітлення. Головні вимоги до цього параметру:

Как обустроить кухню в гостинке?
  • Рівномірність. В кухні не повинно бути темних кутів. Для цього можна поставити додаткову кількість світильників і ламп. Точкове освітлення для гостинки спрацює краще, ніж стандартна схема з люстрою і підсвічуванням меблів.
    Приємний відтінок. М’який, тепле світло створить відчуття затишку (і крім того, сприяє більш домашньому сприйняття кухні в білих тонах). Від різких холодних кольорів краще відмовитися.

    Удвічі збільшити площу кімнати допоможуть дзеркала. Щоб вони виявилися корисними, їх потрібно вішати теж з урахуванням освітлення. Кращий варіант — навпроти вікна. При цьому є кілька способів:

    установка звичайного підлогового дзеркала;
    облицювання всієї стіни дзеркальною плиткою;
    укладка тільки фрагмента кухні — наприклад, біля столу.

    Щоб було більше світла, робіть вибір також на користь прозорих меблів. Особливо добре будуть виглядати «невидимі» стільці. Вони не навантажують простір деталями, а при необхідності їх можна навіть скласти один в один.

Техніка

Для облаштування кухні в гостинці підійде сучасна зручна техніка, що не займає багато місця. Так, звичайну стаціонарну плиту рекомендується замінити на варильну поверхню або вбудовану духовку. Кухні-ніші в маленьких гостинках в принципі можуть не мати проведеного газу. В цьому випадку набагато більш зручною заміною традиційної плити стануть:

Мультиварки. Це багатофункціональні прилади, який об’єднують в собі відразу кілька кухонних пристосувань. Мультиварка смажить, пече і варить в автоматичному і напівавтоматичному режимі. Використання такої техніки значно економить час і спрощує приготування їжі (прилад вимикається сам, як тільки таймер відлічить потрібну кількість хвилин).
Електричні плити. Готують на них так само, як і на звичайних. При цьому електричні плити займають менше місця — деякі моделі навіть можна ховати в шафу на той час, поки ви ними не користуєтеся.
Мікрохвильовки. Ці прилади можна використовувати як для готування їжі, так і для розігріву. Ідеальний варіант для студентів і активних молодих людей, які частіше замовляють їжу додому або готують тільки прості страви.

Как обустроить кухню в гостинке?

Інші рекомендації з приводу вибору побутової техніки в невелику кухню:

Звертайте увагу на компактні холодильники або ті, які мають нестандартні габарити (вузькі або вертикальні).
Подбайте про гарну витяжці, щоб запахи з кухні не проникали в житлову кімнату (в сучасних гостинках це передбачено).
Духова шафа вибирайте з функцією СВЧ. Взагалі намагайтеся купувати максимально багатофункціональну техніку замість декількох приладів.

Доступне простір

Дизайн повинен бути зручним і практичним завжди, але в малогабаритних гостинках це правило набуває особливого значення. Головні поради з приводу раціонального використання простору:

Как обустроить кухню в гостинке?
  1. Шукайте приховані ресурси. Так, навісні шафки можна помістити не тільки на стіну, але і навколо дверей.
    Купуйте багатофункціональну меблі. Це можуть бути складні або висувні полки, пуфики і дивани з додатковими місцями для зберігання речей під сидінням, тощо Цікаве рішення — прикрутити банки з сипучими продуктами до нижньої частини навісної шафи.
    Використовуйте не тільки ширину кімнати, але і висоту. Помістити ще одну полицю можна навіть над холодильником.