Не понравилосьТак себеНормальноХорошоОтлично (2 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...

Дата публикации: 14.09.2018

Просмотров:

Як оформити вітальню в малогабаритній квартирі

Як оформити вітальню в малогабаритній квартирі

Вітальня або салон — це приміщення, яке використовувалося для прийому гостей. Це модне поняття набуло популярності в 18 столітті, але дозволити утримувати вітальню могли не всі. Швидше, дана кімната була привілеєм заможних людей, оскільки мало було мати її в будинку, наявність передбачало — прийом гостей. Що в свою чергу спричиняло витрати на частування, питво, меблювання. Сам ритуал був спрямований на спілкування, приємне і невимушене проведення часу. Тут подавали звані обіди, грали на музичних інструментах, розкладали преферанс і курили. У подібних приміщеннях вирішувалися важливі питання, обговорювали політику, світські плітки, тому до віталень пред’являли кілька вимог:

Как оформить гостиную в малогабаритной квартире
  • Затишок. Для початку XVIII століття це якість давало характеристику всьому будинку і господині в першу чергу. М’які дивани для двох, кушетки з пуфами, обідній стіл зі зручними стільцями — всі меблі і дизайн створювалися в одному стилі;
    Надійність. Підлогове покриття повинне було бути якісним, щоб гідно витримати випробування танцями. Оббивка меблів повинна не тільки бути привабливою, але і міцною. Обідній стіл — великим і практичним;
    Розкіш. Чим багатше була сім’я, тим модніше була гостьова кімната. У ній розміщували дорогі картини, мармурові статуї, раритетні меблі, розкішний рояль.

    На сьогоднішній день до цієї кімнаті висувають такі ж вимоги, але сучасні дизайнери трохи видозмінили таке приміщення. Зараз це кімната об’єднує кілька функцій:

    гостьова, то місце, де проводять зустрічі з близькими;
    їдальня. Сучасні дизайнери переносять обідній стіл сюди, щоб звільнити місце на кухні;
    спальня. Малогабаритні квартири вимагають максимум вільного простору і мінімум меблів.

    Всі ці цілі досягаються шляхом грамотного планування, зонування простору, правильному підбору меблів, єдиного стилю приміщення.

    Як підібрати стиль для вітальні малогабаритки

    При незначних обсягах приміщення, кожен вільний метр грає важливу роль. Тому нагромадження декору, меблів і аксесуарів спричинить за собою перевантаженість, займе багато місця, візуально обтяжить житло. Щоб уникнути цього, сучасні дизайнери рекомендують:

    Мінімалізм. Цей напрямок в інтер’єрі було придумано для збереження вільного простору, для наповнення житла світлом. Для нього характерні сувора функціональність, лаконічні прямі лінії, мінімум декору і меблів. Два кольори визначають настрій інтер’єру — білий і контрастний (як правило, темний). Вся композиція квартири повинна бути виконана в одному колірному рішенні — світла стеля без зайвих деталей, балок і масивних світильників.

  • Как оформить гостиную в малогабаритной квартиреСтіни гладкі або з фактурної обробкою, пофарбовані пастельними фарбами, або обклеєні однотонними світлими шпалерами. Прямі лінії шаф з глянцевим покриттям — відмінне рішення для маленького простору, або низькі консолі з місткими ящиками для зберігання. Низький кутовий диван відмінно виконає функцію комфортного відпочинку, а також допоможе з комфортом розмістити всіх гостей. Даний стиль інтер’єру має на увазі наявність великої кількості світла, а це значить, що вікна повинні бути максимально відкриті — для цього підійдуть римські штори або легка повітряна тюль, ну і звичайно, додаткове штучне освітлення, у вигляді торшерів, бра, світильників, точкових ламп.
    Хай тек. Цей стиль архітектури і дизайну, який став популярний в кінці минулого століття. Він поєднує в собі мінімалізм, модні тенденції, сучасні технології. Для нього характерні — відсутність відкритих джерел освітлення, наявність металу, скла, пластику, сучасної техніки.
  • Как оформить гостиную в малогабаритной квартиреКолірна гамма, так само як і для мінімалізму, незмінна — білий, сірий, чорний кольори. Для контрасту вибирають додатковий колірний сегмент — червоний, синій, помаранчевий, фіолетовий; ними роблять акцент на функціональні зони: диван, обідній стіл або сектор відпочинку. Відмінна риса — сучасні технології, тобто підлога з підігрівом, клімат-контроль, функція «розумний будинок» і багато іншого. Це досить дорогий інтер’єр, який з порога справляє враження про статус господаря. Присутність штучного світла обов’язкова умова: підсвічування дивана, полиць, стелі, плюс світильники всюди, створять необхідну атмосферу. На декор робиться мінімальний акцент, оскільки цей стиль є стриманим, лаконічним, а затишку домагаються за допомогою освітлення. Наприклад, виділяючи зону для відокремленого читання або відпочинку, окремим покриттям світильником спрямованої дії. Таким чином, створюючи інтимну, відокремлену атмосферу в потрібному куточку кімнати.
    Еко. Сама назва, говорить багато про що — натуральні відтінки в оформленні, натуральні матеріали, тканини, живі квіти — все це є характерною рисою даного інтер’єру. Базовим кольором також є білий.
  • Как оформить гостиную в малогабаритной квартиреАле на контрасті виступає зелений, коричневий, блакитний, жовтий. Меблі і декор повинні бути з натуральних матеріалів — дерево, ротанг, льон, бавовна, шовк. Чим простіше і легше буде здаватися Ваша квартира, тим краще. Принципів і вимог немає. Інтер’єр повинен бути екологічним, наповненим світлом, не містити штучних матеріалів, мати натуральні квіти, рослини.
    Класика. Багато хто вважає, що на маленькому просторі неможливо оформити інтер’єр в класичному стилі, але він не вимагає великих приміщень, тому легко може вписатися на малогабаритної площі. По суті, це стриманий, витончений дизайн, з оригінальними декоративними елементами.
  • Как оформить гостиную в малогабаритной квартиреГоловною умовою є наявність різьблених меблів, предметів старовини, елегантні аксесуари. Наявність фальш-каміна додасть інтер’єру англійської екстравагантності, а телевізор в золотій рамі над ним, підкреслить сучасність власника. Картини, написані маслом, ажурні серветки під вазами, старовинні годинники, що висять на стіні, картатий плед — все це відмінно підкреслить старовинний англійський шик.
    Лофт. Слово означає з англійської «горище». Отже, основними характеристиками буде — стельові балки, грубі цегляні стіни, дерев’яна підлога, металеві конструкції. Цей дизайн поєднує промислову грубість і домашній затишок, гармонійно поєднуючи ці такі різні поняття.
  • Как оформить гостиную в малогабаритной квартиреНавіть в малогабаритному приміщенні можна обладнати і втілити стиль лофт. Для цього, назовні виставляють проводку, труби, вентиляційні системи, каналізаційні труби. Всі ці елементи оформляють оздоблювальними матеріалами і не ховають за гіпсокартонними перегородками, а навпаки роблять частиною інтер’єру. Вітальня в такому стилі більше схожа на маленьке затишне кафе, ніж на кімнату в квартирі, що надає пікантності всьому приміщенню.

    Це всього кілька дизайнерських рішень, які можна втілити на невеликих квадратних метрах житла. При бажанні, будь-яку площу можна зробити цікавою, яскравою, що запам’ятовується. Головне — вирішити, що Ви хочете отримати після завершення ремонту і йти до обраної мети!