
Ремонт — це основний спосіб перетворити квартиру. Одна і та ж гостинка може виглядати по-різному, виробляти зовсім інше враження після обробки. У малогабаритних квартир багато переваг, а правильно проведений ремонт тільки допомагає їх розкрити.
Етапи ремонту
Починати ремонт в будь-якій квартирі слід з планування. Ви повинні чітко розуміти, чого чекаєте від готового результату. Можливо, знадобиться перепланування або серйозні зміни в капітальних конструкціях. Сучасні смарт-квартири продаються в відмінному стані і не потребують заміни комунікацій, вікон, тощо, тому їх ремонт включає тільки наступні етапи:

- Вибір дизайну. Популярними є і добре підходять для малогабаритної нерухомості стилі лофт, хай-тек і скандинавський. У кожного є свої переваги, тому вибір робиться виключно з естетичної точки зору.
Підрахунок бюджету і часу. Для цього етапу може знадобитися консультація фахівця. При підрахунку бюджету важливо враховувати не тільки вартість матеріалу, але і доставки. Крім того, якщо ви наймаєте робітників, заздалегідь потрібно дізнаватися їх тарифи. При підрахунку часу важливо брати максимальні терміни з урахуванням можливості виникнення непередбачених обставин. Особливо актуально це для ремонту санвузла, де складно передбачити сантехнічні проблеми.
Облаштування туалету та ванної (або душа). Рекомендується замінити сидячу ванну на душову кабіну для оптимізації простору.
Ремонт кухні.
Оздоблення житлової кімнати.
Облаштування передпокою.
Основні правила для кожної зони
Ідеї ремонту для малогабаритних квартир
Головне завдання облаштування готельного типу і студій — раціонально використовувати і візуально розширити простір. Це можна зробити за допомогою таких прийомів:
Позбутися від внутрішніх перегородок, залишивши тільки несучі (потрібен дозвіл на виконання перепланування).
Встановити скляні або вітражні напівпрозорі ширми, щоб відокремити особистий простір для кожного члена сім’ї.
Придбати вбудовану в стіни і розкладні меблі (шафи, дивани, столи, тощо)
Робити стіни світлими, комбінувати різні варіанти декору: фарбування, шпалери, цегляну кладку. Використовувати яскраві акценти. Ні в якому разі не фарбувати всі стіни в темний колір.
Стеля оформляти в відтінок на один-два тони світліше, ніж стіни.
Використовувати багатофункціональну сучасну підвісну і бездротову побутову техніку.
Забезпечити яскраве, якісне і рівномірне освітлення. Краще за все будуть виглядати точкові світильники в поєднанні з додатковими джерелами світла.
Спробувати подіумних зонування. Наприклад, поставити на невеликому підвищенні ліжко.
Шафи підбирати в тон стін. Полки вішати відкриті, напівпрозорі.
Замінювати масивні речі на милі дрібниці.

Кілька прикладів практичних інтер’єрів малогабаритних квартир:
Класичний стриманий стиль. Поділ житлової кімнати на спальню, гардероб і кабінет. Зонування кухні за допомогою барной стійки.
Стиль лофт для творчих людей. Основа інтер’єру — велика кутова стільниця, яка починається на кухні (виконує функцію обіднього столу, барной стійки і підставки для мікрохвильовки) і закінчується в вітальні (виконує функцію робочого місця). Житлова кімната простора, мінімалістичний, в ній: шафа, ліжко і маленький розкладний диван.
Яскравий варіант для молодих сімей з дитиною. Світла бежева двоповерхова гостинка, зонування на дитячий куточок, спальню дорослих і вітальню виконано за допомогою кольорових блоків. Зорове збільшення простору досягається установкою додаткового освітлення і дзеркал. Для зберігання великої кількості речей передбачені дивани з висувними поличками і багатофункціональні тумби.