
За останні роки попит на малогабаритні квартири стає дедалі більше. Будівельні компанії зводять цілі будинки, які складаються тільки з гостінок. І це не дивно. Адже чим менше площа квартири, тим вона доступніша за ціною. І якщо Ви стали власником такої квартири, то необхідно знати деякі нюанси, які допоможуть Вам правильно і функціонально розставити меблі, щоб раціонально використовувати площу і візуально збільшити простір.
Найголовніші і початкові кроки:
спланувати зони квартири;
вибрати відповідну колірну гамму меблів;
скласти список меблів, яка дійсно потрібна.
Залежно від Ваших потреб і складу родини необхідно скласти попередній план розташування і розміру зон. У квартирах з обмеженою площею зазвичай не встановлюють перегородки. Зони відокремлюють предметами меблів або за допомогою оздоблювальних матеріалів. Для санвузла, як правило, виділяють 2 кв.м. Розмір кухні підбирається індивідуально. Якщо в квартирі живе одна людина, то навряд чи йому потрібна буде повноцінна кухня з усім гарнітуром. Площа передпокої розраховується виходячи з планування і Вашого рішення.
Вибираючи колір меблів, краще віддавати перевагу світлим тонам. Це дозволить візуально збільшити площу. Використання глянсових і дзеркальних поверхонь — вдалий хід для маленької площі.
Тепер про все докладніше …
Спальня-вітальня

Як правило, в гостинках ці дві кімнати об’єднані в одну. Вночі це зона для сну, вдень — для відпочинку і роботи. Розставляти меблі краще біля стін. Якщо Вам потрібен журнальний столик, то краще вибирати моделі зі скла. До речі, зараз є великий вибір журнальних столів, які легко трансформуються в повноцінний обідній стіл. Так що Ваша вітальня може служити і їдальнею.
Полки відкритого типу стають все більш популярними. Вони не обтяжують інтер’єр і цілком можуть служити перегородкою між різними зонами. Якщо полки невисокі, на них можна розташувати телевізор, але зазвичай в смарт-квартирах його вішають на стіну.
Спальне місце — це предмет меблів, який займає найбільше простору. Для малогабаритних квартир краще віддавати перевагу складним диванів або крісло-ліжок. Але якщо Ви звикли до повноцінної ліжка з ортопедичним матрацом, є прекрасний вихід: ліжка-трасформери.
Найпростіший варіант — це відкидне ліжко, яка піднімається вертикально і стає частиною меблевого гарнітура. Також існують моделі, де ліжко трансформується в шафу або робочий стіл.
Взагалі меблі, що трансформуються стала дуже популярною. І це справжня знахідка для малогабаритної квартири. Існують пуфики, які перетворюються в спальне місце, в крісло і навіть в маленький столик з м’якими сидіннями. Також придумані сушарки-жалюзі, адже в смарт-квартирах часто немає балконів або їх роблять частиною житлової зони. Дивно, але дизайнери навіть придумали картину-стіл. У складеному вигляді це частина інтер’єру — велика картина на стіні, яка відкидається і перетворюється в обідній стіл. Ніжками для такого столу служить рама картини.
Дитяча зона

Для сімей з дітьми виробники меблів пропонують великий асортимент компактних дитячих гарнітурів. Зазвичай це робочий стіл на нижньому ярусі, і ліжко на верхньому. Збоку може бути невелика шафка або полиці. Такий гарнітур можна виготовити на замовлення, враховуючи вік і потреби Вашої дитини, а також площа, яку Ви зможете виділити для дитячої зони.
Якщо діток двоє, існують також варіанти відкидних двоярусних ліжок. Є навіть моделі диванів, які трансформуються в двоповерхову дитяче ліжко.
Робочу зону для дитини можна також зробити біля підвіконня, до якого кріпиться відкидний стіл. Перевага такого варіанти — це хороша освітленість.
Кухня

Якщо Ваша кухня лінійного розташування, краще використовувати під кухонний гарнітур тільки нижню частину. Так Ви візуально збережіть більше простору. При кутовому розташуванні допускаються верхні шафи.
Більш підходящий варіант — це вбудована техніка, адже поверхня над нею можна використовувати як робочу. Плиту краще підбирати на 2 конфорки, а не на 4.
Дуже вдалий вибір — це барна стійка. Такий предмет меблів може виконувати відразу кілька функцій:
відділення кухонної зони
робоча поверхня
обідній стіл
стіл для роботи або навчання.
Якщо такий варіант Вам не до душі, можна замовити відкидний стіл, який буде кріпитися до стіни або підвіконня. Доповнять його складні стільці або табурети.
Чи не втрачають популярності столи-книжки. Зараз є навіть зовсім вузькі моделі, ширина яких в складеному вигляді близько 20 см. У розкладеному вигляді за таким столом може поміститися багато людей. Так що сміливо запрошуйте гостей!
Дизайнери меблів також придумали дуже функціональні меблеві гарнітури, з яких висувається невеликий кухонний стіл і два сидіння. Так що політ фантазії для наповнення кухонної зони не має кордонів.
Передпокій

Залежно від розміру площі, яку Ви виділили під передпокій, є кілька варіантів облаштування.
Якщо дозволяє простір, то в передпокої можна розташувати вбудована шафа-купе з дзеркальним фасадом. Часто передбачені в плануванні спеціальні ніші під нього. Краще, щоб шафа була вузьким, але на всю висоту. Тоді простір буде використано максимально ефективно.
Якщо Ваша передпокій зовсім невелика, можна замовити вже готовий гарнітур, який буде складатися з пуфика з полками для взуття, дзеркала і гачків для одягу. Під стелею можна розташувати антресолі. Вони не будуть кидатися в очі і обтяжувати простір.
Санвузол

Для невеликого санвузла існують хороші пропозиції на ринку сантехнічних матеріалів: унітази, що вбудовуються в стіну, вузькі умивальники. У гостинках зазвичай встановлюють душові кабіни, або роблять з плитки поріг і завішують зону купання шторкою.
Пральна машинка навряд чи поміститься в такий санвузол, тому її часто вбудовують в кухонний гарнітур.
Нові рішення в виробництві меблів та фокуси з ефективним використанням простору дозволять Вам максимально функціонально обставити будь-яку, навіть зовсім невелику квартиру, в якій Ви будете почувати себе просторо і затишно.