
Гостинки, квартири-студії і інше малогабаритне житло насправді простіше зробити затишними, ніж багатокімнатні будинки. У них все розташовує до практичності і комфорту. Потрібно тільки враховувати поради дизайнерів і декораторів з облаштування будинку.
Загальні правила
У квартирі невеликої площі всі предмети розглядаються зблизька. Тому до всіх виробів пред’являються підвищені вимоги. Враховуйте це при придбанні нових речей. Крім того, дотримуйтесь наступних правил:
гуртуйте прикраси в декількох зонах;
стежте за тим, щоб блоки (кухня, житлова кімната, куточок дитини) не перетиналися між собою;
перехід між блоками повинен бути плавним;
відтінки колірної гами повинні бути світлими і гармоніювати між собою (максимум 2-3 основних, схожих або контрастують);
зону біля вікна залишайте максимально відкритою.
Лайфхак від дизайнерів інтер’єру
Кожен вибирає стиль, відповідний для себе. Але є деякі поради, які допоможуть будь-який інтер’єр малогабаритної квартири зробити затишним.
Викиньте все зайве
Якщо ви не користувалися річчю останній рік жодного разу, і вона не є чимось важливим і / або дорогим — викинете її (або продайте). У будь-якому випадку — не залишайте в будинку «на всякий випадок», він може і не настати, а мотлох тим часом буде збиратися. У малогабаритній квартирі це неприпустимо — в ній немає місця зайвому.

У список непотрібних речей входять також і ті, які своїм зовнішнім виглядом або кількістю псують інтер’єр, а ще погано поєднуються з іншим предмета. Для створення затишку в гостинці або студії потрібен чистий фон, на основі якого буде будуватися композиція.
Вирішіть проблему зберігання речей
Хоча мінімалізм зараз в моді, не всі володіють практичністю і здатні користуватися тільки невеликою кількістю речей. Якщо не готові розлучатися з улюбленим одягом, колекціями і ін., Заздалегідь продумайте, де їх зберігати. Добре підійдуть:
високі шафи;
кутові пенали;
невеликі тумби, в які можна покласти речі, але на яких ще можна сидіти як на стільцях;
багатофункціональні дивани;
антресолі;
прикроватні тумбочки.
Використовуйте маленькі предмети
Для маленького простору компактні вироби — це знахідка. У сучасному світі спостерігається все більше збільшення кількості малогабаритного житла, тому виробники пропонують великий вибір речей, які не займають багато місця.

Якщо використовувати тільки практичні предмети, кімнатка буде виглядати незатишно. Для створення комфортної обстановки знадобляться:
настільні лампи, в яких можна регулювати рівень освітлення;
м’які подушки на дивані, які підходять за кольором до меблів;
ковролін (більш вдалий вибір, ніж килим або лінолеум);
ароматичні свічки;
пуфики і невеликі низькі столики на коліщатках, які можна пересувати до будь-яких меблів.
Маленькі предмети повинні акцентувати на собі увагу, але від них не повинно почати рябіти в очах. Виділіть декілька головних виробів і розставте їх пропорційно по опорних точках.
Ховайте великі предмети
Великі предмети незамінні в малогабаритній квартирі. Краще використовувати один великий шафа до стелі, ніж безліч навісних полиць, комодів і тумб. Секрет в тому, щоб навіть при наявності великої меблів в приміщенні, акцент все одно залишався на маленьких виробах. Для цього можна використовувати такі прийоми:вибирайте шафи в одній колірній гамі зі стінами;
придивіться до меблів з розсувними в стіни дверима, а також вбудованим моделям;
віддайте перевагу гладким дзеркальним фасадам, що відображає денне світло.
Візуально розширюйте простір за допомогою освітлення
Простий, але працює прийом — повісити навпроти вікна дзеркало. Воно буде відбивати світло, збільшуючи простір. У той же час в інших місцях дзеркала потрібно використовувати акуратно, щоб не спотворити інтер’єр. Особливо це стосується глянсовою облицювання стін.

Матеріал, який спрацює вам на руку — скло. вибирайте:
маленькі прозорі столики і стільці;
міжкімнатні двері з заскленої фрамугою;
скляні настінні полки.
Купуючи світильники, не зупиняйтеся тільки на люстрах. Використовуйте за призначенням маленькі точкові світильники для шаф і дзеркал. Не забувайте також про декоративних світлодіодних стрічках, настільних лампах і каганцях.
Займіться хендмейдом
Найзатишніше виглядають ті речі, які були створені своїми руками. Для цього необов’язково відкривати в собі геніального художника-конструктора. Гербарій на невеликому прозорому столику ненав’язливо приверне до себе увагу і зробить інтер’єр більш домашнім.
Чи не хочете займатися хендмейдом самостійно? Відвідайте ярмарки речей ручної роботи і придбайте пару речей, які найбільше вам сподобаються. Головне не хитруєте: вироби хендмейд і вироби під хендмейд з супермаркету виробляють зовсім різне враження.
Полюбіть мистецтво
У малогабаритній квартирі є місце для речей, що не володіють по факту ніякої функціональністю. І це місце — стіни. Картини, фотографії, декоративні рамки і дзеркала, добре підібрані за колірною гамою, не виділятимуться і привертати до себе увагу, але будуть вдало гармоніювати з іншими речами. Вони повинні бути стильними, стриманими, мінімалістичним і неяскравими. З такою ж метою можна використовувати настінні годинники і календарі.
Збирайте предмети інтер’єру поступово
Відразу створити затишний дизайн неспеціалісту складно. Тому поїхати в супермаркет і придбати все, що вам здається милим — погана ідея. Незвичайні декоративні роги в малогабаритній квартирі виявляться громіздкими, а модні привітальні таблички можуть просто не підійти стилю. Замість цього поступово шукайте свій смак в інтер’єрі — іноді купуйте ті невеликі речі, в які закохуєтесь і приносите додому, зберігайте дорогі подарунки близьких друзів, обживати і через час ви помітите, як затишок прийшов в вашу гостинку як ніби сам по собі.