Не понравилосьТак себеНормальноХорошоОтлично (2 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...

Дата публикации: 10.04.2019

Просмотров:

Які документи перевірити у забудовника при купівлі квартири

Найважливіший момент при виборі житла в новому об’єкті будівництва — це скрупульозна перевірка всіх необхідних документів. Інформація, отримана з них, дасть розгорнуті дані про забудовника і генерального підрядника, про об’єкт будівництва та правах, на яких в принципі побудований процес зведення нового будинку.

На жаль, все частіше по телебаченню і в газетах можна зустріти інформацію про те, як сотні людей, які мріють обзавестися новим житлом, потрапили в пастку. Проблемних варіантів багато: заморожене будівництво, нецільове використання земельної ділянки, відібрана банком нерухомість в рахунок кредитного боргу та інше.

Для мінімізації ризиків можна умовно розділити перелік документів, що перевіряються на три групи:

документи, що підтверджують юридичний статус і надійність забудовника;
документи, що стосуються об’єкта нерухомості;
документи, пов’язані з продажем нерухомості і їх типи.

Зупинимося на кожному пункті детальніше.

Перша група

Какие документы проверить у застройщика при покупке квартиры

Тут необхідно ретельно переглянути всі статутні документи забудовника і генерального підрядника, якщо він є. Сюди входять:статут;виписка з Єдиного державного реєстру;протокол про призначення керівника;ліцензія на будівельні роботи, пов’язані зі створенням об’єктів архітектури;довіреність на представника фірми, який має право підпису документів.

В останньому пункті потрібно звернути увагу на термін дії довіреності і обмеження, пов’язані, наприклад, з сумою угоди.

Крім статутних до цієї групи належать документи, пов’язані з надійністю компанії. Тут можна запитати у забудовника довідку з податкової служби про відсутність заборгованості по сплаті податків і зборів, звіт про фінансові результати за останній звітний період (форма-1, форма-2).

Ввівши код ЄДРПОУ, в офіційних інтернет-джерелах можна перевірити наявність у підприємства застав і арештів, судових рішень і відкритих виконавчих зобов’язань.

Про надійність забудовника також можна знайти інформацію в ЗМІ, прочитавши відгуки і статті.

Другура група

Документи цієї категорії стосуються безпосередньо об’єкта нерухомості. У них входять:

правовстановлюючі документи на землю. Їх види:

а) акт про право власності,

б) договір оренди,

в) договір про право постійного користування ділянкою,

г) договір суперфіцію;

проектна та дозвільна документація:

а) технічні умови,

б) містобудівні умови,

в) проект (в ньому обов’язково має бути повна відповідність типу будівлі і поверховості),

г) експертний висновок;

дозвіл або декларація на виконання будівельних робіт від держархбудконтролю (вид документа залежить від категорії складності будівлі);
для вже побудованих об’єктів декларація або акт про готовність до експлуатації.

Багато що з цього можна отримати у вільному доступі на таких ресурсах як Єдиного державного реєстру прав на нерухоме майно та Публічна кадастрова карта. В останньому можна з’ясувати цільове призначення та інші характеристики будівлі, ввівши його кадастровий номер. Якщо номера немає, то скоріше за все будівництво проводиться на незаконних підставах.

Третя група

Какие документы проверить у застройщика при покупке квартиры

Сюди відносяться документи, які пов’язані з процесом продажу нерухомості. Як відомо, існує кілька схем, за якими об’єкт продається інвестору. Їх вибір залежить від механізму залучення коштів.

Види договорів:договір купівлі-продажу майнових прав;договір купівлі продажу паю в кооперативі;договір купівлі продажу деривативу або облігацій;інвестиційний договір.

У будь-якому документі потрібно звернути увагу на такі пункти як характеристики квартири, терміни і порядок оплати, відповідальність сторін, порядок розірвання. Бажано, щоб в документі була чітко прописана відповідальність забудовника за порушення термінів будівництва або здачі об’єкта в експлуатацію.

Пам’ятайте! Якщо у Вас виникли найменші сумніви або Вам складно розібратися в документах, краще звернутися за допомогою до юриста, так як плата за неуважність при перевірці може бути занадто висока.