
Щоб підходити для оформлення малогабаритної квартири, стиль інтер’єру повинен відповідати трьом основним вимогам:візуально розширювати приміщення;раціонально використовувати наявний простір;робити обстановку затишною.В іншому вибирайте на свій смак.
Скандинавський стиль

Світлий, домашній і практичний інтер’єр родом з Північної Європи. Гостинки і студії, оформлені в скандинавському стилі, дуже комфортні і в той же час мінімалістичні. Основні ознаки:
Переважають світлі відтінки. Стіни, стеля, підлога і меблі пофарбовані в білий або бежевий колір.
Багато світла. У скандинавських країнах мало сонця, тому жителі намагаються оформити житло так, щоб максимально його впустити. Штори замінюють на легку тюль або не вішають взагалі.
Всі вироби з натуральних матеріалів. Це допомагає створити в білосніжному приміщенні комфортну обстановку. Придивіться до дерев’яних столиків, тканинним плед, хутряним коврикам.
Важливо! У декорі скандинавських малогабаритних квартир немає розкоші. Цей інтер’єр прагне до простоти і зручності, тому він такий повітряний і легкий.
Мінімалізм

Самий практичний стиль, в якому немає нічого зайвого. Кожен предмет в квартирі служить якоїсь мети і кожен метр використовується за призначенням. Основна ознака мінімалізму: стриманість у всьому.
Важливо! У мінімалізмі немає особливих вимог до колірного оформлення. Інтер’єр може бути як світлим і нейтральним (переважають білий, сірий, бежевий), так і яскравим. При цьому рекомендується використовувати тільки два базових відтінку.
Як оформити гостинку в стилі мінімалізм:
Купуйте компактну і багатофункціональну меблі — складні ліжка і дивани, тумби і шафи з безліччю вбудованих скриньок, тощо
Віддавайте перевагу строгі геометричні форми у всьому. Так буде простіше грамотно розділити простір.
Декор повинен бути простим і лаконічним. Замість того, щоб ставити на тумбочки непотрібні дрібнички, спробуйте комбінувати різні текстури — це урізноманітнює оформлення.
Уникайте малюнків і візерунків на стінах і оббивках. Краще нехай це будуть однотонні покриття.
Прованс

Найзатишніший стиль, що нагадує про Францію 17 століття. На відміну від мінімалізму, прованс дозволяє і навіть вимагає обставляти малогабаритну квартиру великою кількістю речей, важливих і не дуже. Цей стиль відрізняється:
Великою кількістю текстилю. Ліжка покривають пледами, кладуть на них маленькі декоративні подушки, а на столики і тумбочки — ажурні серветки.
Квітковим принтом. Він використовується в оформленні стін, штор, ліжок і т.д.
Пастельними відтінками. Самий популярні кольори для стилю прованс: лавандовий, бежевий, блакитний і оливковий.Милими декоративними штучками. Це можуть бути як функціональні предмети — ящики і скриньки, так і дрібнички.
Лофт

Основна риса цього стилю — недбалість. Все те, що в інших стилях ховається під обробкою, в лофт виставляється напоказ. Основні ознаки інтер’єру:
Cтен і стеля нічим не покриті.
Труби і проводку залишають оголеними.
Меблі і декор прості, з натуральних матеріалів.
Переважають глибокі, ненасичені відтінки.
Мінімум внутрішніх перегородок.
Велика кількість світла.
Важливо! Розстановка меблів в стилі лофт хаотична. Це дозволяє візуально розширити простір, зробивши його вільніше.
Дизайнери виділяють три напрямки стилю лофт: богемний, гламурний і індустріальний (промисловий). У тому числі найбільший недбалий останній. Перші два виглядають незвично, але самостійно створити їх складно.
Хай тек

Цей стиль включає риси мінімалізму і велика кількість сучасної техніки. Бажаний колір: сірий. Текстури: глянсова або матова металева. Для малогабаритної квартири хай-тек хороший тим, що вимагає придбання багатьох практичних і функціональних смарт-виробів, які спрощують побутове життя. Але з цієї ж причини хай-тек — один з найдорожчих стилів.
Основні риси:лаконічність;мінімум меблів;велика кількість світла;багатофункціональність предметів інтер’єру.Деякі стилі можна поєднувати між собою. Наприклад, додати в лофт елементи хай-тека або мінімалізму. Головне, брати найкращі прийоми з кожного інтер’єру. Незмінними методами для розширення простору залишаються використання світлих відтінків для оформлення і прагнення до практичності у виборі фурнітури.