
Під час ремонту дизайну дитячої приділяють підвищену увагу, оскільки до нього пред’являються підвищені вимоги. Кімната повинна бути затишною, світлою і безпечною.
Важливо! Дитяча — особистий простір вашої дитини, тому враховуйте його побажання під час ремонту.
меблі
Основна необхідні меблі включає:ліжко;стіл та стілець;шафа і / або тумбочка;пуфики.
Вироби повинні бути м’якими, без гострих кутів, виготовлені з натуральних безпечних матеріалів з покриттям на водній основі. Шукайте в магазині позначку «клас емісії Е1», якщо купуєте меблі з ДСП.
Розміри меблів залежать від віку і росту дитини. При плануванні враховуйте той факт, що малюк буде рости і столи, стільці та ліжко будуть підлягають заміні. На більшу меблі в кімнаті має бути місце.
Оформлення стін

З варіантів оформлення стін вибирайте ті, які вам найбільше імпонують:
шпалери хороші тим, що їх в будь-який момент можна переклеїти;
перевага забарвлення в пастельний відтінок в тому, що вона універсальна;
художній розпис допоможе створити в кімнаті дитини його унікальний світ, крім того, її легко мити.
статеве покриття
В кімнаті зовсім маленьких дітей стелити килим не рекомендується. У цей період життя діти більшу частину часу проводять в приміщенні, тому необхідна регулярне вологе прибирання. Але коли малюк почне повзати, м’яке килимове покриття потрібно обов’язково.
Освітлення
Освітлення повинне бути яскравим і рівномірним. Денні джерела комбінують з штучними, тому робоче місце дитини (стіл і стілець) встановлюють біля вікна. Штучних джерел використовують кілька:
точкові світильники на стелі;
нічник на тумбочку біля ліжка.
Важливо! Пошукайте в великих мережах магазинів або інтернеті цікаві варіанти каганців з м’яким кольоровим світлом — це урізноманітнює інтер’єр кімнати.
Щоб в кімнату проникало більше денного світла, залишайте зону біля вікна максимально відкритою. Використовувати важкі щільні штори не рекомендується ще і тому, що вони збирають багато пилу. Повісьте краще легку тюль — її буде зручно часто прати, а візуально вона буде робити приміщення більш відкритим.
Декор

Кольорове оформлення дитячої кімнати зазвичай різноманітніше і яскравіше, ніж дорослої спальні. Вибір, яким буде основний відтінок, довірте дитині. Але навіть якщо ваш малюк зовсім маленький і не може висловити свої побажання, не користуйтеся банальним поділом «рожевий для дівчаток, блакитний для хлопчиків». Для дитячої добре підійдуть нейтральні:лавандовий — добре поєднується з золотим і морквяним;оливковий — його вдало підкреслить салатовий;яєчний — для цього варіанту виграшними будуть фіолетові акценти.
Діти ростуть і смаки змінюються, тому яскраві акценти краще робити на тих предметах та виробах, які теж будуть регулярно міняти — меблів, прикрасах стін.
Ідея! Виділіть вільну стіну над ліжком, яку дитина зможе прикрасити сам — повісити на неї постери улюблених груп, наклеїти картинки з улюбленими персонажами, зробити інсталяцію з фотографій з друзями.
У своїй кімнаті дитина і відпочиває, і вчиться, і грає. Навіть в невеликій дитячій потрібно відокремити ці три зони за допомогою декору. Біля робочого місця повинно бути більше нейтральних відтінків і не повинно бути відволікаючих чинників. Зате в зоні ігор можна проявити креатив.
Для поділу областей часто використовують фотошпалери. Якщо кімната велика, можна звернутися до стандартних методів зонування квартир, включаючи меблювання і установку арок, подіумів і т.п. Але ці варіанти більше підійдуть для підлітка.