Не понравилосьТак себеНормальноХорошоОтлично (2 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...

Дата публикации: 18.01.2019

Просмотров:

КРИТЕРІЇ ОЦІНКИ ПЛАНУВАННЯ ПРИ ВИБОРІ ЖИТЛА

Планування майбутньої квартири — дуже важливий момент, який в майбутньому визначає можливість гармонійно зонувати простір, розставити меблі і комфортно відчувати себе в своїй оселі.

Далеко не завжди велика площа говорить про ергономічність і зручність. Буває так, що в просторий квартирах кімнати невеликі, але при цьому багато простору займають нежитлові зони — коридор, санвузол. А іноді навіть маленьке житло сплановано таким чином, що мешканці будуть почувати там себе просторо і затишно одночасно.

Отже, при виборі планування існують моменти, які потрібно враховувати:

співвідношення житлової і загальної площі;
несучі стіни і колони;
склад сім’ї та покоління в ній;
кількість, величина вікон і сторони, на які вони виходять;

форма і пропорційність кімнат;

наявність лоджії.

Тепер докладніше розберемо кожен пункт.

Співвідношення житлової та загальної площі

КРИТЕРИИ ОЦЕНКИ ПЛАНИРОВКИ ПРИ ВЫБОРЕ ЖИЛЬЯ

Як вже було сказано, часто так буває, що загальна площа квартири використовується забудовником не зовсім функціонально. Самостійна перепланування не завжди можлива через несучих стін, і крім того вона достатня дорога.

Якщо в квартирі великий коридор, але є можливість встановити місткий шафа-купе, щоб не перевантажувати меблями кімнати, тоді це цілком допустимо.

Часто у великих квартирах передбачені два санвузли. Вони також займають площу, але не завжди потрібні.

Несучі стіни і колони

КРИТЕРИИ ОЦЕНКИ ПЛАНИРОВКИ ПРИ ВЫБОРЕ ЖИЛЬЯ

У панельних будинках несучих стін досить багато. Тому, якщо, наприклад, Ви хочете об’єднати вітальню з кухнею або збільшити одну з кімнат за рахунок коридору, потрібно спочатку розуміти, що це не завжди можливо.

Колони також часто стають перешкодою для втілення дизайнерських фантазій, але прибрати їх, на жаль, не можна.

Цегляні будинки більш підходящі для невеликих перепланувань.

Склад сім’ї і поколінь в ній

КРИТЕРИИ ОЦЕНКИ ПЛАНИРОВКИ ПРИ ВЫБОРЕ ЖИЛЬЯ

Якщо в сім’ї одночасно буде жити кілька поколінь (діти, дорослі та літні люди), потрібно враховувати, що для кожного з них необхідно організувати приватні зони. Крім того, бажано, щоб кімнати були відокремлені коридором або санвузлом.

Також повинна бути загальна зона, яка буде служити місцем, де можуть збиратися разом всі члени сім’ї.

Наприклад, для сім’ї з п’яти чоловік, де є одна маленька дитина, двоє батьків і бабуся з дідусем, цілком підійде варіант евротрешкі: дві окремі кімнати і вітальня, об’єднана з кухнею.

Вікна

КРИТЕРИИ ОЦЕНКИ ПЛАНИРОВКИ ПРИ ВЫБОРЕ ЖИЛЬЯ

Как известно, много больших окон визуально увеличивают пространство, обеспечивают всю квартиру естественным светом и делают её уютной и просторной.

Часто люди сразу отбрасывают вариант угловой квартиры. Но там есть один плюс: наличие нескольких окон в той комнате, которая расположена на углу. Это говорит о том, что в будущем можно будет разделить её на две зоны, например, если в доме появится ещё один ребенок.

Мінус таких квартир в тому, що вони більш холодні. Вирішити цю проблему може зовнішнє утеплення.

Сторони, на які виходить квартира, також важливі. В ідеалі це варіант планування «сорочечка», коли квартира виходить на обидві сторони.

У будь-якому випадку треба враховувати наступні правила:

південна сторона дуже світла і тепла взимку, але влітку там буде жарко;
північна означає свіжість влітку, але холод взимку;
західна сторона добре освітлена, але сама вітряна;
східна сторона взимку охолоджується, а влітку сильно прогрівається.

Форма і пропорційність кімнат

В ідеалі форма кімнат повинна бути квадратної або прямокутної з зразковим співвідношенням сторін 3х4. Кімнати неправильної форми (наприклад, п’ятикутні) незручні для комфортної розстановки меблів.

Якщо кімната довга і вузька, зазвичай вікно розташоване на вузькій частині. В цьому випадку протилежний край буде погано освітлений.

Лоджія

Хоча лоджія і займає частину загальної площі, ця зона може бути використана дуже вигідно.

Якщо в квартирі немає комори, то це відмінне місце для зберігання. Також, утепливши лоджію, можна організувати там хороше робоче місце або зону для домашньої тварини.

Купівля квартири — це серйозний крок. Вибір відповідного варіанту планування може зайняти досить багато часу, але результат однозначно варто того. Адже від цього буде залежати комфорт майбутніх мешканців.