Не понравилосьТак себеНормальноХорошоОтлично (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...

Дата публикации: 22.07.2019

Просмотров:

Купівля квартири в споруджуваному будинку або на вторинному ринку: що вибрати?

Нерухомість в новобудовах виглядає дуже привабливо, але якщо говорити про покупку квартир в будинках, які вже здані в експлуатацію, то не всі можуть собі їх дозволити. Альтернативні варіанти: придбати житлоплощу в споруджуваному або в старій будівлі. Який з них перспективніше?

Будинок, що будується

Головний недолік придбання житла до здачі будинку в експлуатацію — до моменту видачі ключів доведеться почекати. Але що крім цього?

  1. Низька ціна. Особливо на нульовому етапі, коли тільки закладається фундамент. Вона може бути на 30-50% відсотків нижче середньоринкової, а це в два рази дешевше! При цьому вартість така тільки через очікування, а не через невдале розташування або відсутності зручностей, як на вторинному ринку.
  2. Чистий юридична історія. Ви можете не хвилюватися через раптово що з’явилися спадкоємців або конфліктів із співвласниками. Угода відбувається безпосередньо між вами та забудовником, всі документи якого можна перевірити самостійно або з запрошеним юристом.
  3. Гарне розташування. Новобудови зводять недалеко від транспортних розв’язок, лікарень, шкіл і супермаркетів. Живучи в такій квартирі буде зручно добиратися до роботи і інших точок в місті.
  4. Можливість придбання житлоплощі в розстрочку. При цьому фінансові домовленості можна вести безпосередньо із забудовником, а не через банк.
  5. Комфортні умови проживання. Забудовник піклується про своїх клієнтів, тому забезпечує ідеальний стан не тільки квартир, але і під’їзду, впорядковує територію (у багатьох житлових комплексах охороняється закритий двір), пропонує додаткові послуги, наприклад ОСББ і керуюча компанія. Перша значно спрощує процес вирішення комунально-побутових питань, друга дуже зручна для інвесторів в житло.
Купівля квартири в споруджуваному будинку або на вторинному ринку: що вибрати?

Вторинна нерухомість

Якщо порівнювати між собою угоду покупця і забудовника і покупця і власника квартири, то в першому випадку мова йде про створення максимально зручних умов, а в другому — про бажання продати дорожче. З господарем в рівній ймовірності може як повезти, так і не дуже. Але навіть якщо пощастить, він не буде забезпечувати вам підтримку, після вдалої оборудки ви просто розпрощатися.
Важливо! Крім того, за вторинне житло доведеться платити відразу, оскільки власники не надають можливості розстрочки.
Але є одна важлива перевага покупки квартири у господаря перед нерухомістю в старому будинку: ви зможете заселитися відразу. Для тих, кому потрібно в’їхати негайно і буквально ніде жити, це перевага перекреслюють всі недоліки, а вони є:

  • Необхідність заміни інженерних комунікацій, капітального ремонту (зазвичай перед продажем роблять тільки косметичний або не роблять взагалі).
  • Розташування. Вторинне житло за низьку вартість зазвичай розташоване далеко від транспортних розв’язок та інфраструктури.
  • Менше можливостей для вибору свого дизайну. У будинку, що будується ви можете про все домовитися із забудовником заздалегідь і отримати ідеальну квартиру, але говорячи про вторинці залишається тільки самостійно і за свої гроші робити ремонт. При цьому деякі особливо сміливі ідеї все одно не обов’язково вийде реалізувати. Наприклад, можлива далеко не будь-яке перепланування.
  • Ризик того, що вже після покупки з’являться інші претенденти на роль власника житлоплощі. Це можуть бути спадкоємці, співвласники і т.п. Подібні речі не завжди можна перевірити за наявними документами.

Що вибрати?

Якщо ви підбираєте собі нерухомість з розрахунком на те, щоб вигідно в неї інвестувати, ваш вибір — первинка. Крім того, що у новобудови багато переваг, покупка житла в споруджуваному комплексі ще й вкрай вигідна. Ви можете продати квартиру відразу після здачі будинку і вже отримати прибуток в розмірі 30-50% від вкладень.
У разі здачі нерухомості в оренду, новобуд також виглядає набагато більш привабливим для квартиронаймачів. А послуга керуючої компанії від забудовника (наприклад, такий варіант пропонує забудовник «Воробйови гори») ще й спрощує процес пошуку і заселення квартиранта.
В цілому, в новому будинку жити набагато комфортніше. Але якщо вам потрібно в’їхати прямо зараз, вибирайте вторинку. Або розгляньте варіанти в уже добудованих будинках і зробите придбання користуючись послугою розстрочки.