
Чорний колір завжди вважався еталонним, універсальним. Він гармонійно поєднується з самими сміливими відтінками, вдало підкреслює силует і додає глибину. Поступово, чорний колір почав завойовувати й інтер’єр. Дизайнери все більше використовують його, як базовий, для втілення найсміливіших ідей в дизайні інтер’єру.
Топ — 5 причин вибрати чорний для кухні
- Сполучуваність. Ось уже кілька останніх років, на модних майданчиках, не перестає бути затребуваним цей колір. Нарівні з білим, він впевнено підкорює і завойовує. Всьому причиною — універсальна сполучуваність. Різні фактури, відтінки, текстури — все виграшно підкреслить чорний. Він додасть глибину будь-якого контрастному кольору, а також врівноважить занадто яскраві тони.
- Графічність. Оскільки даний колір став набирати популярності завдяки певним стилям інтер’єру, то його стали використовувати для визначення чітких ліній в меблів, декорі, просторі. Лофт, мінімалізм, індастріал — стали покровителями всіх темних відтінків, допомагаючи підкреслити строгі, геометричні форми. Особливо це актуально в квартирах — студіях, де потрібно розмежувати і відокремити простір кухні.
- Зонування і глибина. Студії — приміщення звільнені від внутрішніх перегородок, особливо потребують поділі загального простору, посредствам візуального окреслені. Відмінним помічником у цьому є чорний колір. Кухня стає глибшою, чітко вираженою, з явними межами. Причому стиль кухні, в такому кольорі, може бути найрізноманітнішим. Є приклади модерну або класики, з золотим оздобленням, вензелями, багетними рамами.

- Розширюємо межі. Це особливо актуально для невеликих квартир. Тут чорні поверхні робочої зони, допоможуть візуально збільшити площу. Для цього робочий фартух також оформляють в цьому кольорі. Можна використовувати плитку, мозаїку, штукатурку або крейдяні шпалери. Остання основа є універсальною ідеєю, за допомогою якої можна створювати настрій химерними візерунками. А глянсовий натяжна стеля в темних тонах збільшить кухню по вертикалі.
- Практичність. Темна основа відмінно поєднується з деревом, металом, керамікою, мармуром. Стільниця, виконана з дрібного граніту, мармуру або керамограніта — буде витримувати температурні перепади, а також легка в обслуговуванні. Матові, темні поверхні дозволять створити стриману і елегантну кухню, а прозорі дверцята на шафках зрадять романтизму.

На що звернути увагу
Якщо Ви вирішили створити кухонну зони саме в такому кольорі, зверніть увагу на кілька аспектів:
- чорний — досить екстравагантний. Тому, володіючи маленькою кухнею, пам’ятайте, що його потрібно розбавити. Це може бути світла підлога (дерев’яний, наприклад) або білу стелю, або контрастний колір поверхонь.
- додаткове світло. Використовуючи даний колор, необхідно додавати більше світла. Це може бути підсвічування над робочою поверхнею, базовий світло на стелі, підсвічування полиць або розсіяне світло. Фіранки на вікнах повинні бути прозорими або зовсім відсутні.
- чистота. Оскільки на глянцевих, темних поверхнях особливо видно патьоки, плями і сліди пальців, то доглядати за ними трохи складніше. Але сучасні засоби полегшать догляд.
Кухня в чорних тонах — це елегантність, стриманість, лаконічність і тренд. Стереотипним залишається думка, що це похмурий колор. Прийшов час руйнувати стереотипи!