
Маленькі квартири можуть бути набагато практичніше і комфортніше просторих. У таких функціональних і стильних апартаментів, де все під рукою, навіть є назва — смарт-квартири. Але не кожна маленька квартирка вважається розумною, тільки правильно оформлена. Один з найбільш відповідних дизайнів для неї — мінімалізм.
Що з себе являє мінімалістичний інтер’єр?
Мінімалістичний стиль характеризується лаконічністю і простотою. Він не любить химерності, а декору тут мало і часто він теж виконує якусь функцію.
Мінімалізм — це коли немає нічого зайвого. Завдяки тому, що з меблів в квартирі є лише найпотрібніше, залишаються вільні квадратні метри і вона стає просторіше.
В мінімалістичні кімнати легко проникає світло і, в ідеалі, висвітлює всі куточки кімнат. Це можливо ще й тому, що в цьому стилі використовуються тільки прості форми.

Переваги
Такий інтер’єр простий, економний і практичний. Це робить його дуже зручним. Крім того, він має наступні переваги:
- дозволяє організувати простір так, щоб все потрібне було під рукою;
- виглядає стильно, але не має вигадливих акцентів, які б згодом перестали бути модними;
- чітко розділяє простір на функціональні зони;
- не має строгих правил оформлення, тому підійде практично будь-якому мешканцеві.
Як створити дизайн в стилі мінімалізм?
Головне в мінімалістичному інтер’єрі не те, як він виглядає, а то, яку функцію він виконує. Тому перш ніж створювати такий дизайн, потрібно чітко визначити, що буде перебувати в кімнатах, а чому там немає місця.
Важливо! Є міф, що мінімалістичні апартаменти незатишні. Це не так. Комфорт в такий будинок можна привнести тими ж прийомами, як і в будь-який інший. Використовувати натуральні матеріали і теплі відтінки для колірного оформлення.
Випишіть на аркуш паперу спочатку базові предмети інтер’єру:
- спальне місце;
- стільці;
- стіл;
- місце для зберігання речей.
Важливо! У цьому списку можуть бути і ті предмети, які вважаються базовими, але обов’язкові особисто для вас. Не забувайте, що це все ж оформлення вашого будинку, де вам повинно бути комфортно.
Потім подумайте, як зробити так, щоб вони займали трохи простору. Наприклад, ви живете один: тоді двоспальне ліжко можна замінити на односпальне або взагалі розкладне крісло. Або у вас не так багато речей: тоді вам не потрібен стандартний шафа-купе, а вистачить комода.
Робити все предмети інтер’єру якомога дрібнішими не варто. Буде виглядати сиротливо і незатишно. Краще нехай буде один-два великих акценту. Наприклад, величезне ліжко. Щоб це як і раніше було практично, нехай великі предмети виконують кілька функцій. Так, якщо внизу ліжка будуть полки для зберігання речей, це дозволить замість шафи поставити тумбочку.

Кольорове оформлення
Для мінімалізму ви можете використовувати будь-які відтінки, які вам подобаються. Тільки пам’ятайте, що світлі візуально розширюють простір, а темні, навпаки, звужують.
Якщо вам подобається лаконічність у всьому, зробіть дизайн однотонним. Наприклад, бежеве оформлення виглядає дуже затишно.
Для більш яскравих фарб використовуйте кольорові акценти. Особливо вдало вони будуть виглядати в поєднанні з білим кольором.
Контрастний чорно-білий інтер’єр виглядає дуже стильно. Такий вибір дуже підходить мінімалізму. Тільки не варто темні кольори використовувати в основі. Краще нехай будуть світлі стіни і чорні меблі. Причому чим більше контрасту, тим ефектніше буде дизайн.
Декор
Так як суть мінімалістичного стилю в тому, щоб викинути все зайве, даремний декор буде не до місця. В якості оформлення підійдуть:
- додаткові джерела освітлення — заодно додадуть світла і візуально збільшать простір;
кольорові акценти — зонируют приміщення; - рослини — освіжать інтер’єр і будуть благотворно впливати на атмосферу;
- дрібниці по господарству — якщо їх розвісити на стіни це буде і незвично, і практично;
- фотографії, малюнки — немає нічого більш затишного в квартирі, ніж спогади.
Мінімалізм — один з тих стилів, інтер’єр в яких легко створити самостійно. Так що шукайте натхнення і дерзайте!