
Колірна гамма, обрана для внутрішнього дизайну приміщення, — один з ключових чинників того, наскільки гармонійно і стильно буде виглядати Ваша квартира.
Вибір базових відтінків для студії — завдання непросте. Потрібно ретельно все продумати, зіставити їх з багатьма факторами. Основні правила по тенденціям 2019 року такі:
відповідність кольору і вашого психологічного типу, переваг і призначення зони;
поєднання з основним стилем;
облік боку, на яку виходять вікна (північ або південь);
пропорція співвідношення 60:30:10.
Тепер про все докладніше.
Поєднання типів темпераменту і кольорової палітри

Кольори бувають теплі (всі відтінки червоного, оранжевого і жовтого), холодні (синій, блакитний і всі тони, які їх містять) і нейтральні (чорний, білий, сірий).
Згідно з дослідженнями, навколишнє колірна гамма може значно впливати на наш настрій. Наприклад, легкі коричневі і блакитні тони сприяють відпочинку, зелений підвищує розумову працездатність, червоний діє збудливо, фіолетовий призводить до меланхолійного настрою.
В сучасних дизайнерських рішеннях важливо підкреслити індивідуальність, тому враховуються характер і настрій майбутніх мешканців, їх приналежність до певного типу темпераменту. Крім того, неправильне поєднання може призвести до сплутаності думок, розгубленості, почуттю невизначеності.
Колірна палітра обов’язково вибирається по призначення зон в студії.
Вітальню, яка одночасно служить спальнею, зазвичай оформляють в спокійних світлих тонах. Робочий куточок може бути трохи більш насиченим. Яскравим акцентом цілком може виступати кухонна зона. Тим більше теплий колір, як ми знаємо, пробуджує апетит.
Якщо у Вас є дитяча, її найкраще зробити світлою і однотонною, наприклад, з відтінком зеленого, який підвищує розумову діяльність.
Відповідність різних стилів з колірною гамою

При виборі кольору за основним стилю квартири, в цьому році зазвичай беруться за основу такі варіанти:
пастельні світлі тони без яскравих акцентів підійдуть до Провансу, вінтажу;
в скандинавському стилі зазвичай присутні натуральні світлі тони з невеликою кількістю яскравих деталей;
еко-стиль і кантрі — це натуральні природні відтінки (листя, дерево, камінь);
хай-теку властиво поєднання чорного, білого і сірого;
в стилі модерн часто зустрічаються бежеві, перлинні і сріблясті тони.
Розташування житла і колірні рішення
У жителів квартир, чиї вікна виходять на південну сторону, можуть переважати холодні тони. Вони також візуально розширюють простір. Вікна на північ — тоді Ваш вибір повинен схилятися в бік теплих тонів, які додадуть затишку, а також сонячності інтер’єру.
Формула співвідношення

За новим тенденціям, вибираючи колірну гамму, зазвичай беруть за основу таку формулу: 60:30:10, де 60% становить базовий тон, 30% — додатковий колір (це зазвичай відтінок базового або колір з того ж спектру) і 10% — контрастний (яскраві деталі, наприклад декоративна стіна або її фрагмент).
До сих пір актуальним залишається білий, але останнім часом все більше відходять від чистого кольору. В якості базового часто використовують його з додаванням якогось відтінку — жовтого, блакитного. Так трохи пом’якшується загальне сприйняття інтер’єру.
Пол, як правило, оформляють за принципом гармонійності або контрасту зі стінами і стелею. Тобто або все буде в одній колірній гамі, або це будуть кольору з різних спектрів, які доповнюють один одного, але не створюють відчуття хаосу.
Головне пам’ятайте! Один і той же колір може виглядати зовсім по-різному в різних приміщеннях і висвітленні! Завжди беріть вибрані зразки, розглядайте і прикладайте їх між собою в своїй квартирі.
Втіливши в життя ці поради, Ви будете почувати себе затишно і комфортно у Вашій стильною студії, яка буде відповідати вашому настрою і підкреслювати індивідуальність.