
Балкон або лоджія — два аспекти сьогоднішніх реалій, які викликають спірні емоції у покупців нерухомості. Для одних — це додаткове місце зберігання. Тоді в цьому випадку це місце перетворюється в мотлох-сховище. А для інших — це місце відпочинку. І тут потрібні істотні капіталовкладення, щоб здійснити задумане.
Суперечки на тему: Що краще — наявність балкона або його відсутність — не вичерпуються. Про плюси говорять нескінченно:
- додаткове місце зберігання;
- ще одна кімната, якщо з’єднати воєдино;
- місце відпочинку;
- місце для сушіння речей;
- додаткове утеплення кімнати.
Але давайте поговоримо про недоліки.
Додаткове місце для збору непотрібних речей.
В епоху мінімалізму, коли пропагується відмова від зайвого мотлоху, стало модно звільняти житло, простір навколо себе. Речі несуть енергетику і здатні накопичувати негатив — як стверджують психотерапевти. Тому прив’язуватися до речей, які не затребувані протягом року — не варто. Отже, навіщо їх зберігати? Краще квадратні метри, що належать балкону, «внести» в житловий фонд!
Відсутність денного світла.
Хтось не погодиться з цією думкою, але розглянемо стандартний варіант. Якщо балкон виходить на сонячну сторону, тоді вікна завішують захисними жалюзі, ролетами. Відкритими залишають тільки ті секції, які відкриваються. В результаті виходить, що денне світло проникає тільки крізь не зачинені вікна. Через що, сонячного світла проникає менше.
У ситуації, коли вікна лоджії виходять у двір, не на сонячну сторону, — тут денного світла зовсім немає.
Оцінка вартості квартири.
При наявності балкона або лоджії, вартість нерухомості значно збільшується в ціні. Власники такої квартири свідомо збільшують вартість, оскільки вважають наявність балкона гідністю.
Утеплення — додаткові витрати.
Придбання нерухомості вимагає істотних витрат, не тільки фінансових, а й фізичних. Оскільки перші місяці життя схожі на нескінченний вибір будівельних та оздоблювальних матеріалів, постійний пил, не кажучи вже про звуки дрилі. І кожен власник прагне якнайшвидше закінчити ці муки.
Тому додавати в кошторис утеплення лоджії — немає пекучого прагнення. Але навіть, коли балкон утеплений і не приєднаний до кімнати — це програшний варіант. Оскільки утеплення не зробить це приміщення теплим. Якщо його не обігрівати, то лоджія так і буде холодною. Ось і виходить: утеплення нічого не дасть, а об’єднання з кімнатою — додаткові витрати.
Ви скажете: «Система тепла підлога вирішить проблему холоду на лоджії». Відповімо: «Так», але є одне АЛЕ: оплата за електроенергію. Наш континент досить суворий зимами, осінньою прохолодою. Тому доведеться підігрівати підлогу на балконі п’ять місяців в році. Чи готові до таких витрат?
Відсутність скління.
Купивши нерухомість з не заскленим балконом, новий власник ризикує відчути принади бурхливої природи на собі. Коли піде дощ або сніг, то опади «із задоволенням» будуть підмочувати репутацію конструкції. Зі снігом ситуація ще цікавіше, але зате у Вас буде власний сніговик на лоджії!
А якщо в цей момент тут висить випрана білизна, яке намагається сохнути? Додаткове полоскання? Навряд чи така послуга потрібна.
Ще один аспект — вуличний бруд. Як би красиво не дивився картинка — зустріч сходу сонця з чашкою кави в руках і м’яких тапочках. Насправді картина інша. Після двох-трьох днів на підлозі не заскленого приміщення збирається бруд. І вийти туди в домашніх тапочках або босоніж — не найкраща ідея.
Тому такий варіант додаткове джерело проблем: влітку — пил; восени — листя і дощі; взимку — сніг; навесні — бруд. Відкрита конструкція з керамічним покриттям підлоги — це ще травмонебезпечна історія. Уявімо — після зими тане сніг, залишаючи після себе бруд на плитці. Господиня вирішує протерти підлогу, що може призвести до небажаного ковзання і травмі.
Відповідь однозначна — скління, з втратою грошового ресурсу, але з безпечним існуванням. А краще — об’єднати цю конструкцію з кімнатою, отримавши додаткову зону для відпочинку або роботи.