
Оформляючи малогабаритну квартиру, найголовніше — раціонально використовувати наявний простір. Для цього застосовують прийоми зонування, ретельно продумують планування, але при цьому часто все одно не виходить реалізувати все так, як було задумано. Чому так відбувається? Нерідко через те, що мешканці набувають нефункціональну меблі.
Що входить в поняття функціональна меблі?
Під функціональною (або багатофункціональної) меблями розуміють таку, яка виконує відразу кілька функцій. Для малогабаритної квартири, де простір обмежений це — знахідка. Замість кількох предметів інтер’єру в кожній зоні використовують тільки один-два, що практичніше, зручніше і економить метраж.
В яких зонах використовувати?

Багатофункціональна меблі допомагає зробити простір мобільним, універсальним. Це важливі властивості для наступних зон:
Кухонна. На кухні багато побутової техніки, але при цьому потрібно вільний простір для приготування їжі. Віддавайте перевагу вбудовану техніку звичайної, щоб заощадити місце. Крім того, щоб зробити інтер’єр ергономічним, використовуйте всі доступні метри, включаючи ті, які йдуть у висоту. Поставте високий вбудований гарнітур і обладнайте самі верхні і найнижчі полички для речей, якими користуєтеся нечасто.
Гардеробна, передпокій і ін. Де розташовуються системи зберігання. Системами зберігання користуються тільки тоді, коли потрібно дістати річ. В інший час вони не повинні акцентувати на собі увагу. Тому в таких зонах, як гардеробна або передпокій функціональні меблі востребованней всього. Віддавайте перевагу шафки з висувними полками, прихованими ресурсами і розсувними дверцятами.
Важливо! Намагайтеся не зберігати вдома речі, якими не користуєтеся рік і більше. Це правило звільнить простір навіть краще багатофункціональної меблів.
Вітальня і обідня. У цих зонах приймають гостей, але мало в яких квартирах гості з’являються постійно. Встановіть невеликий розкладний столик замість великого обіднього, придбайте кілька пуфів і складних стільчиків на випадок великих свят. У той час, коли ці предмети використовуватися не будуть, вітальня буде виглядати компактно і мило.
На чому краще не економити?

У спробах зробити інтер’єр практичніше можна домогтися відсутності затишку в квартирі. Крім того, в деяких зонах багатофункціональність тільки зашкодить.
Важливо! Залишати простору заради самого простору нераціонально. Наприклад, в більшості випадків ліжко, яка забирається в стіну не потрібна — вона звільняє місце, яке потім не використовується.
Спальня. Плануючи дизайн, виходите з того, що спальня — це головна кімната квартири і вона повинна бути повноцінною. На маленькому диванчику не вийти добре висипатися, а зекономлені метри не відшкодують недолік сну.
Робоче місце. Якщо ви працюєте вдома постійно, немає сенсу робити вбудований офіс. Ви будете складати його щовечора і розкладати щоранку, а простір, що звільнився просто буде пустувати вночі.
Враховуйте, що поділ зон на ті, в які варто встановлювати функціональну меблі та ті, в яких цього робити не потрібно, досить умовне. Часто вироби-трансформери набувають не зовсім розуміючи, навіщо саме вони потрібні.
Якщо місце, яке звільниться після того, як з ранку ви заховаєте ліжко в стіну, ви знаєте, як будете використовувати — сміливо купуйте її. Дизайн квартири — індивідуальна річ і головне в ньому, щоб вам було комфортно жити.