Не понравилосьТак себеНормальноХорошоОтлично (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...

Дата публикации: 18.12.2018

Просмотров:

Основні принципи зонування для функціональності малогабаритної квартири

Зонування — це поділ приміщення на функціональні блоки за допомогою різних прийомів. Це рішення допомагає раціонально використовувати наявний простір.

Важливо! Зонування використовують як для невеликих, так і для надмірно просторих приміщень.

Загальні рекомендації

osnovnye-principy-zonirovaniya-dlya-funkcionalnosti-malogabaritnoj-kvartiry1

Перед облаштуванням квартири важливо виділити основні функціональні зони. Зазвичай необхідні такі блоки:

Спальня.
Вітальня-їдальня.
Кухня.

Важливо! Залежно від складу сім’ї і способу життя мешканців, також можуть знадобитися дитяча, робоче місце (майстерня) або гардеробна.

Щоб зонування було не тільки практичним, але і вносило в квартиру затишок і простір, прислухайтеся до наступних рекомендацій:

віддавайте перевагу глянцеві поверхні матовим, використовуйте для декору дзеркала і скла, щоб в будинку було більше світла;

враховуйте при поділі простору такі зони як передпокої і коридори — їх можна пристосувати для зберігання речей;
купуйте компактну і багатофункціональну меблі.

Способи поділу

osnovnye-principy-zonirovaniya-dlya-funkcionalnosti-malogabaritnoj-kvartiry/

Малогабаритні квартири ділять на функціональні області з використанням:

Архітектурних споруд. В їх ролі можуть виступати невеликі тонкі гипсокартоновиє колони, виступи у вигляді полиць (дозволяє створити додаткові місця для зберігання речей), тощо
Комплексного декору стелі або підлоги. У першому випадку кілька рівнів можуть служити основою для установки різного точкового освітлення в різних частинах кімнати. У другому найчастіше застосовуються подіуми. На них встановлюють ліжка, дивани або системи зберігання (шафи, тумби), виділяючи спальну, вітальню або гардеробну.
Освітлення. Для різних блоків використовують різні джерела світла. При цьому для суспільної зони (вітальні) рекомендується більш яскраве освітлення, а для приватної (спальні) — приглушене (наприклад, за допомогою пари бра). Для кухні традиційно використовують вбудовані джерела світла, які не заважають приготування і вживання їжі.
Колірної гами. Робоче місце і область спальні оформляють в спокійних, нейтральних відтінках, що дозволяють розслабитися або зосередитися. На кухні, у вітальні і в дитячій зоні можна використовувати більш яскраві і насичені тони.
Умеблювання. Візуально розділити приміщення надвоє допоможуть великі предмети — дивани, шафи, тощо
Декоративних виробів. В їх ролі можуть виступати переносні ширми, скляні перегородки, штори.

Важливо! Комбінувати відразу кілька прийомів зонування можна, і навіть потрібно. Але робіть це грамотно: вони повинні поєднуватися за стилем і візуально розширювати простір.

Типові рішення для малогабаритної квартири

osnovnye-principy-zonirovaniya-dlya-funkcionalnosti-malogabaritnoj-kvartiry3

Гостинки і студії включають одну житлову кімнату, кухонну зону (окрему або поєднану) і санвузол. Завдання зонування: правильно розподілити функціональне навантаження між приміщеннями. Типові рішення такого завдання:

Кухня-вітальня. У кухонній зоні встановлюється диванчик і обідній стіл. Таким чином в цю кімнату переносять функціональну зону вітальні.
Кухня-робоче місце. Є кілька варіантів облаштування домашнього офісу. Один з найбільш незвичайних і практичних: перетворити стільницю в робочий стіл.
Спальня-вітальня. У разі вибору такого рішення рекомендується не винаходити велосипед і придбати складаний диван замість великим двоспальним ліжка. Це допоможе заощадити малогабаритне простір.
Спальня-робоче місце. Для поділу двох функціональних зон використовують штори або ширми, що відокремлюють ліжко. Якщо в кімнаті є балкон, обладнайте домашній офіс саме там (тільки не забудьте утеплити його на холодну пору року).

Помилки зонування

osnovnye-principy-zonirovaniya-dlya-funkcionalnosti-malogabaritnoj-kvartiry4

Для поділу малогабаритної квартири можна використовувати всі прийоми, які застосовують і для просторих приміщень. Помилки частіше трапляються при виборі окремих предметів для розділення простору:

Якщо ви вирішили встановити масивну меблі в центрі вітальні, не варто купувати шафи. Відмінна альтернатива — повністю або частково відкриті стелажі.
Переносні ширми і штори повинні бути напівпрозорими і пропускати світло. Вироби з щільних тканин з’їдають простір.