Пока оценок нет! Не понравилосьТак себеНормальноХорошоОтлично
Загрузка...

Дата публикации: 23.10.2020

Просмотров:

Плюси багатоповерхового будинку

Багатоповерхові будинки – основний тип житлових будівель в Україні та Харкові. Тому найчастіше забудовники зводять багатоповерхові ЖК. Стандартне число поверхів – 9. Рідше зустрічаються 12- і 16-поверхівки. 5-поверхівки, подібні радянським домівках, вже не будують.

Для забудовників багатоповерхові будинки будувати вигідно за рахунок можливості заселити більше людей на обмеженому просторі. Але і для мешканців у них багато переваг.

Наявність ліфта

У будинках поверховістю вище 6 встановлюються ліфти. Тому у всіх сучасних новобудовах передбачений такий спосіб пересування.

Важливо! У новобудовах, на відміну від радянських житлових будинків, встановлені нові ліфти, що зменшує ризик їх поломки.

У великих багатоповерхових будівлях крім пасажирських ліфтів можуть також встановлювати вантажні. Цей момент спрощує перевезення меблів і інших масштабних предметів в квартиру.

Плюси багатоповерхового будинку

Раціональне використання території

Хоча це звучить як черговий плюс для забудовника, насправді ця особливість важливіше мешканцям. Зменшення розмірів використовуваної території за рахунок забудови будинку в висоту дозволяє розпорядитися залишилися квадратними метрами в інших цілях. Тому в сучасні житлові проекти забудовники включають крім зведення будівлі благоустрій території. В результаті мешканці отримують:

  • свій охороняємий закритий двір;
  • озеленений, з клумбами;
  • з асфальтованими доріжками і зручним під’їздом до будинку;
  • з ігровими майданчиками для дітей.

Спрощена система технічного обслуговування будівлі

Ця перевага виходить з того, що при забудові будинку до нього підводять усі необхідні інженерні комунікації:

  • водопровід;
  • каналізацію;
  • електрика;
  • опалення та ін.

Коли мешканці в’їжджають в багатоповерхівку, їм не потрібно піклуватися про підключення мереж. Більш того, навіть Інтернет в багатоповерховий будинок підключити простіше, за рахунок того, що провайдери протягують кабель для всієї будівлі і додати провід для конкретної квартири не складає труднощів.

Важливо! Завдяки такій схемі комунальні тарифи для багатоповерхових будинків виходять менше. 

В сучасних багатоповерхівках технічне обслуговування будівлі спрощує ще і ОСББ – організація, яка прийшла на зміну традиційному ЖЕКу. ОСББ для кожного будинку створюється окремо. Через нього оплачують комунальні послуги, ремонтують будівлю і підтримують його в чистоті.

В рамках ОСББ в будинку також може бути штатний електрик, сантехнік і т.п. Тому всі питання вирішуються швидше і якісніше, ніж через ЖЕК.

Плюси багатоповерхового будинку

Великий вибір варіантів

Багатоповерховість збільшує різноманітність квартир. Крім планувань (забудовники можуть в одному будинку пропонувати як малогабаритне смарт-житло, так і багатокімнатні апартаменти) квартири розрізняються поверховістю, а це як мінімум впливає на вид з вікна.

Найбільшою популярністю користуються апартаменти на середніх поверхах. Причому з них люди вибирають зазвичай ті, що ближче до високих. Тобто, якщо будинок дев’ятиповерховий, раніше всього викуповують квартири на 6-7 поверхах. Це відбувається тому, що на цій висоті вже красивий вид, але немає таких недоліків, як у самих верхніх поверхів: наприклад, занадто спекотно влітку.

Проте, якщо свої прихильники і у перших поверхів, і у північних кімнат – а це найменш улюблені варіанти середньостатистичного мешканця. У той же ж час, на першому поверсі зручно жити з дитиною дошкільного віку, а північні кімнати ідеально підійдуть тим, хто не любить спеку і рано вставати. Багатоповерховий же будинок максимально покриває вимоги будь-якого покупця якраз за рахунок різноманітності.

Це все робить багатоповерхівки найбільш затребуваними в густонаселених містах. І хоча їх час від часу розбавляють малоповерховими будинками, на даний момент тенденція така, щоб рости тільки вгору. І якщо судити по великих містах світу (Нью-Йорк, Гонконг, Токіо), навряд чи вона зміниться.