
Багатоповерхові будинки – основний тип житлових будівель в Україні та Харкові. Тому найчастіше забудовники зводять багатоповерхові ЖК. Стандартне число поверхів – 9. Рідше зустрічаються 12- і 16-поверхівки. 5-поверхівки, подібні радянським домівках, вже не будують.
Для забудовників багатоповерхові будинки будувати вигідно за рахунок можливості заселити більше людей на обмеженому просторі. Але і для мешканців у них багато переваг.
Наявність ліфта
У будинках поверховістю вище 6 встановлюються ліфти. Тому у всіх сучасних новобудовах передбачений такий спосіб пересування.
Важливо! У новобудовах, на відміну від радянських житлових будинків, встановлені нові ліфти, що зменшує ризик їх поломки.
У великих багатоповерхових будівлях крім пасажирських ліфтів можуть також встановлювати вантажні. Цей момент спрощує перевезення меблів і інших масштабних предметів в квартиру.
Раціональне використання території
Хоча це звучить як черговий плюс для забудовника, насправді ця особливість важливіше мешканцям. Зменшення розмірів використовуваної території за рахунок забудови будинку в висоту дозволяє розпорядитися залишилися квадратними метрами в інших цілях. Тому в сучасні житлові проекти забудовники включають крім зведення будівлі благоустрій території. В результаті мешканці отримують:
- свій охороняємий закритий двір;
- озеленений, з клумбами;
- з асфальтованими доріжками і зручним під’їздом до будинку;
- з ігровими майданчиками для дітей.
Спрощена система технічного обслуговування будівлі
Ця перевага виходить з того, що при забудові будинку до нього підводять усі необхідні інженерні комунікації:
- водопровід;
- каналізацію;
- електрика;
- опалення та ін.
Коли мешканці в’їжджають в багатоповерхівку, їм не потрібно піклуватися про підключення мереж. Більш того, навіть Інтернет в багатоповерховий будинок підключити простіше, за рахунок того, що провайдери протягують кабель для всієї будівлі і додати провід для конкретної квартири не складає труднощів.
Важливо! Завдяки такій схемі комунальні тарифи для багатоповерхових будинків виходять менше.
В сучасних багатоповерхівках технічне обслуговування будівлі спрощує ще і ОСББ – організація, яка прийшла на зміну традиційному ЖЕКу. ОСББ для кожного будинку створюється окремо. Через нього оплачують комунальні послуги, ремонтують будівлю і підтримують його в чистоті.
В рамках ОСББ в будинку також може бути штатний електрик, сантехнік і т.п. Тому всі питання вирішуються швидше і якісніше, ніж через ЖЕК.
Великий вибір варіантів
Багатоповерховість збільшує різноманітність квартир. Крім планувань (забудовники можуть в одному будинку пропонувати як малогабаритне смарт-житло, так і багатокімнатні апартаменти) квартири розрізняються поверховістю, а це як мінімум впливає на вид з вікна.
Найбільшою популярністю користуються апартаменти на середніх поверхах. Причому з них люди вибирають зазвичай ті, що ближче до високих. Тобто, якщо будинок дев’ятиповерховий, раніше всього викуповують квартири на 6-7 поверхах. Це відбувається тому, що на цій висоті вже красивий вид, але немає таких недоліків, як у самих верхніх поверхів: наприклад, занадто спекотно влітку.
Проте, якщо свої прихильники і у перших поверхів, і у північних кімнат – а це найменш улюблені варіанти середньостатистичного мешканця. У той же ж час, на першому поверсі зручно жити з дитиною дошкільного віку, а північні кімнати ідеально підійдуть тим, хто не любить спеку і рано вставати. Багатоповерховий же будинок максимально покриває вимоги будь-якого покупця якраз за рахунок різноманітності.
Це все робить багатоповерхівки найбільш затребуваними в густонаселених містах. І хоча їх час від часу розбавляють малоповерховими будинками, на даний момент тенденція така, щоб рости тільки вгору. І якщо судити по великих містах світу (Нью-Йорк, Гонконг, Токіо), навряд чи вона зміниться.