
Поняття «балкон» в сучасному світі, кожен власник квартири розуміє по-своєму. Одні, сприймають його, як бонусне доповнення до кімнати, другі як додаткове місце зберігання, а треті як місце естетичного відпочинку.
Але для власників малогабаритних квартир, функціональність і місткість капсульного об’єкта дозволяє оптимізувати, поліпшити і урізноманітнити свою нерухомість.
Види балконів, лоджій.
Балкон відрізняється від лоджії технологією конструкції, де перший варіант — навісний, а другий — вбудований. Часто від цих визначень залежить призначення цієї конструкції.
Балкони бувають трьох видів:
- На консольних балках — це вид кріплення, при якому плита конструкції, додатково, закріплюється балками, прикрученими до стіни;
- На консольній плиті — це поширений вид кріплення балконів, при якому конструкція «стоїть» на залізобетонній плиті;
- На зовнішніх опорах — застосовується для квартир першого або другого поверху. Оскільки консольна система кріплення доповнюється залізними палями, що дозволяє збільшити розмір балкона.
Лоджія має іншу конструкцію, яка закладається при будівництві. Це дозволяє вписати лоджію в загальну картину, оскільки вона є продовженням стін квартири. При такому плануванні, лоджія виглядає монолітною і не вимагає додаткового зміцнення.
Відштовхуючись від виду конструкції, визначаємо основні параметри зовнішнього оформлення:
- Панорамний або французький;
- Стандартний або класичний.
Перший варіант передбачає відкриту систему зовнішньої обробки. Тобто, гратчасті перила з легким навісним козирком або засклений варіант з панорамними вікнами до підлоги. Такий вид оформлення підходить як для балконів, так і для лоджії.
Другий спосіб обробки — це поділ на закриту, нижню, частину перил і відкриту верхню. Де верх залишається відкритим або закривається склом. Це також може бути застосовано до обох конструкцій.
Призначення або функціональні навантаження.
Панорамний вид обробки має на увазі задоволення естетичних потреб і несе такі функції:
- розширює видимий огляд;
- створює презентабельний вигляд;
- задовольняє емоційні потреби (зустріти захід, випити ранкову каву, насолоджуючись видом …)
Така металоконструкція крім перерахованих плюсів, має недоліки:
- Не практичність. Тобто, схильність до впливу всіх природних явищ — дощу, снігу, вітру, сонцю.
- Відсутність можливості утеплення. Оскільки, навіть в панорамному склінні, немає можливості утеплити стіни. Тепла підлога вирішить проблему, але не створить комфортної температури.
- Складний догляд. Коли мобіль засклений, то достатньо складно очистити поверхні від забруднень. Перешкодою виступають глухі (такі, що не відкриваються) вікна склопакетів.
- Відсутність зон зберігання. За рахунок відкритої системи обробки, практично, відсутня можливість вбудувати стелажі для зберігання або розміщення шафи.
Класична система пристрою балкона задовольняє наступні вимоги:
- безпеку металоконструкції, оскільки виконується жорстке зміцнення балок, консолей;
- утеплення як зовнішньо, так і внутрішньо. Це дає можливість з’єднати модуль з кімнатою — спосіб збільшити малогабаритну нерухомість;
- більше можливостей для зберігання;
- додаткова зона для сушки білизни;
- різноманітний дизайн. Утеплений модуль оформляють різними дизайнерськими стилями.
До недоліків класичної лоджії відносять:
- додаткові витрати на утеплення, особливо коли об’єднують модуль з кімнатою;
- складність догляду, оскільки крайні стулки скління, теж роблять глухими;
- збільшену вартість нерухомості. Оскільки, в деяких випадках, лоджію враховують як елемент розкоші, тоді «накидують» зверху додаткову ціну.
У будь-якому випадку, кожен з варіантів має більше плюсів, ніж мінусів для малогабаритних квартир.