
Невеликі квартири самі по собі дуже затишні. Але неправильної розстановкою меблів можна дуже легко порушити цей комфорт. Щоб такого не сталося, прислухайтеся до порад дизайнерів.
Зонується простір
Розділити однокімнатне помешкання на спальну (приватну) і вітальню (суспільну) зону дуже просто. Використовуйте для цього відкритий стелаж. На полицях можна буде зберігати книги, косметику, інші дрібниці і навіть ставити квіти.
Важливо! Поставте стелаж так, щоб він ділив кімнату на нерівні зони.
Замість стелажа можна використовувати і напівпрозору ширму. Головне — щоб предмет, який стає основою зонування, що не імітував стіну. Так простір відразу звузиться, тоді як відкриті полиці привнесуть в атмосферу легкість і затишок.

Використовуйте прийоми мінімалізму
Стиль мінімалізм являє собою максимально практичний, чистий і строгий інтер’єр. Тому в чистому вигляді він використовується рідко. Але привнести його ідеї в дизайн маленької квартири зайвим не буде:
- Напишіть список базової необхідних меблів. Зазвичай це місце для сну, місце для зберігання речей і місце для роботи.
- Подумайте, які моделі базової меблів будуть найбільш практичними. Наприклад, замість великому ліжку краще використовувати розкладний диван.
- Купуйте предмети меблів строгих універсальних форм: квадрат, прямокутник і ставте їх за чіткими лініями.
Залишайте вільної зону біля вікна
Обмежтеся простим декором і не змушуйте зону вікна меблями, особливо великою. Так ви впустіть в квартиру більше денного світла. Щоб підсилити цей ефект, повісьте напроти вікна дзеркало і віддавайте перевагу глянцеві поверхні матовим.
Важливо! Рівномірне освітлення візуально збільшує простір, тому використовуйте якомога більше джерел світла.
Враховуйте свої потреби
Іноді корисно послухати поради знайомих і підглянути ідею інтер’єру в Інтернеті. Але в той же час ці чужі інтер’єри повинні бути схожі з вашими власними смаками і потребами. Невелика квартира має одну незаперечну перевагу перед просторими апартаментами: тут все знаходиться під рукою. Тому продумайте, що має бути у вас під рукою завжди і тим і заповнюйте кімнату.
Використовуйте незвичайні місця для зберігання речей
Навіть в гостинці іноді виникають «мертві кути», хоча, здавалося б, її планування досить проста. Замість того, щоб залишати їх порожніми, встановіть в них місця зберігання речей. Такими ж незвичайними місцями можуть виявитися:
- ніші;
- отвори;
- балкон;
- передпокій;
- підвіконня.
Також задійте приміщення не тільки вшир, але і в висоту. Підвісьте полки під самою стелею і зберігайте на них ті речі, які використовуєте рідко.
Придивіться до готових комплектів меблів
У меблевих магазинах можна знайти вже готові комплекти меблів, які становлять приблизно половину дизайну. Їх часто називають системними модулями. Проконсультуйтеся з продавцем з приводу габаритів, може, якийсь комплект ідеально підійде під вашу кімнату.
Важливо! Комплект можна зібрати і самому. Для цього перш за все звертайте увагу на великі предмети інтер’єру, які складуть основу меблювання.

Залишайте вільний простір для переміщення
Велика спокуса в маленькій квартирі вмістити все. Але це навряд чи вийде. Та й чи потрібно? Згадайте принципи мінімалізму — залишайте тільки те, без чого ви дійсно не зможете.
Враховуйте, що в своєму будинку ви частіше відпочиваєте, чим працюєте, тому, хоча інтер’єр повинен бути функціональний, Ви можете це зробити якомога комфортнішим. Програма мінімум: по кімнаті можна пройтися з закритими очима і ні про що ні спіткнутися. Дійте!