
Кожна людина, що володіє певною сумою грошового ресурсу, прагнути не тільки зберегти його, а й збільшити. Щоб досягти цього, існують такі способи:банківські депозити,покупка дорогоцінних металів,придбання цінних паперів,вкладення в земельні наділи.
Це основні інвестиційні інструменти, що допомагають примножити капітал, без фінансування будь-якого підприємства або бізнесу. За даними аналітичних компаній існують чинники, які мають прямий вплив на прийняття рішення. Для нашої країни такі «підводні камені» грають важливу роль, які можуть істотно знизити довіру і поставити під сумнів рівень прибутку.
Розглянемо звичайного інвестора, який вирішив вкласти свої фінансові ресурси для отримання прибутку.

Банк. Припустимо, дана людина не є фахівцем аналітичного відділу і не знає всіх «підводних каменів» цієї сфери. Першим надійним, на його думку, інвестиційним ресурсом виступить банк. Тобто, існує думка, що дана державна структура має надійний статус і не тільки здатна зберегти, довірений капітал, але і примножити його. Середня процентна ставка за депозитами в українських банках, становить 12% річних. Це означає, що з 10 000 гривень через 12 місяців наш інвестор зможе отримати 1200 гривень доходу. Чи не занадто багато, але якщо збільшувати тіло депозиту, тоді з часом збільшиться дохід.
Цифри обнадійливі, але проблеми з поверненням вкладеного, можливе банкрутство установи, відсутність важелів вирішення проблем — ставить під сумнів надійність такої схеми.

Біржа. Щоб стати учасником біржового ринку необхідно наступне. Як мінімум, володіти базовими знаннями в цій сфері, розбиратися в питанні, вміти аналізувати зібрані дані, володіти вмінням прогнозувати зростання або падіння компанії. Це досить складна система, в якій потрібно не тільки володіти засобами, а розуміти що будь-який доленосне рішення призводить до коливань на ринку цінних паперів. Таким чином, елементарне подія по зміні правлячого складу компанії-добувача нафти, призвело до значних стрибків на вартість пального, а отже, до стрибка на біржі ЦБ. Ті, хто передбачали цю подію, змогли вигідно зіграти на цьому.

Золото. Стабільність національної валюти постійно підтверджується золотим запасом країни. Цей дорогоцінний метал був впевненою валютою, яка ніколи не знеціниться. Золото завжди зростає в ціні, завжди затребувана, завжди показник стабільності. Але інвестування в золото — це схема, для окупності та прибутковості якої, необхідно значно більше часу. Оскільки, кардинально принести прибуток, дорогоцінний метал зможе після закінчення десятиліть. Так, наприклад, куплене нашим інвестором кільце, в нульових, значно зросла в ціні, але продати його, щоб отримати довгоочікуваний прибуток, сумнівна мета. Тому що сума, принесена від продажу, в нинішній час не матиме істотних розмірів. Інвестувати в золото можна тільки з метою зберегти капітал і убезпечити родину на випадок глобального колапсу.
Нерухомість. Тут ситуація кардинально інша. По-перше, нерухомість це завжди стабільність. Будь-то земля, що здається в оренду з метою отримання прибутку; або квартира, що здається в найм з щомісячною оплатою. По-друге, це завжди власність нашого інвестора, яку він може продати і отримати прибуток. По-третє, це завжди стабільне зростання, вкладених стартових коштів, оскільки квартири ростуть в ціні з непохитною швидкістю. По-четверте, гарантія спокійної старості. Як би дивно це не звучало, але «додивитися бабусю» за квадратні метри завжди є охочі. А для дорослого покоління це гарантія того, що вони не залишаться самотніми.
Аналізуючи ринок нерухомості, можна сказати, що саме ці інвестиції здатні принести стабільний, надійний, гідний заробіток. У цьому питанні годі й бути фахівцем, щоб вибрати нерухомість, яка буде приносити дохід. Вибір між комерційною та житловою базою не є проблемним, оскільки оренда завжди користується попитом.
Таким чином, можна зробити висновок, що нашому інвесторові набагато вигідніше вкладати капітал в нерухомість. А отримувати стабільний, пасивний дохід від орендних платежів вигідніше, ніж чекати відсотки по депозиту.